Papież Franciszek nie ma zamiaru wprowadzać żadnych restrykcji, jeśli chodzi o sprawowanie Eucharystii w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Takie zapewnienie usłyszały grupy tradycjonalistyczne od byłego prefekta Kongregacji ds. Duchowieństwa kard. Daría Castrillóna Hoyosa. Niedawno spotkałem się z papieżem Franciszkiem i powiedział, że nie ma żadnego problemu z nadzwyczajnym rytem sprawowania Mszy św. ani żadnych problemów ze świeckimi czy grupami, które ją kultywują powiedział kard. Hoyos zgromadzonym w Rzymie członkom tradycjonalistycznej International Federation Una Voce.
Zapytany o przyczyny nakazania Franciszkanom Niepokalanej odprawiania Eucharystii w zwyczajnej formie, kard. Hoyos odpowiedział, że nie było to spowodowane niechęcią Ojca Świętego do nadzwyczajnej formy, ale jedynie problemami wewnątrz samego zgromadzenia.
Uroczysta liturgia, obecność licznych wiernych oraz wprowadzenie relikwii św. Carlo Acutisa – tak wyglądała konsekracja pierwszej w Panamie parafii pod wezwaniem „cyberapostoła Eucharystii”. Arcybiskup José Domingo Ulloa podkreślił, że ma ona być miejscem nadziei, modlitwy i żywej wiary.
W dzielnicy Nuevo Tocumen w Panamie arcybiskup José Domingo Ulloa przewodniczył Mszy świętej, podczas której dokonano konsekracji nowej parafii św. Carlo Acutisa. Dotychczasowa placówka duszpasterska została podniesiona do rangi pełnej parafii, aby lepiej służyć lokalnej wspólnocie wiernych - informuje agencja ACI Prensa.
W Zwiastowaniu spotyka się wola Boża i ludzka. W odpowiedzi, której Maryja udziela Bożemu „chcę”, oglądamy prawdziwą wielkość człowieka.
Czy Zwiastowanie Pańskie to święto Maryi? Już sama nazwa tej uroczystości próbuje uporządkować nasze myślenie i wskazać, kto tu jest najważniejszy. Jak zawsze i jak wszędzie – głównym tematem jest Jezus. Na pierwszym planie znajduje się nie to, co „Maryi”, ale to, co „Pańskie”. Zbawiciel stoi w centrum. Maryja jest tylko służebnicą, która otwiera Mu bramę do życia świata.
1. Organizatorem konkursu jest Instytut Niedziela, z siedzibą w Częstochowie przy ul. 3 maja 12, prowadzący portal niedziela.pl (dalej: „Organizator”). 2. Konkurs prowadzony jest za pośrednictwem strony internetowej niedziela.pl. 3. Fundatorem nagród jest organizator Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame (dalej: „Fundator”). 4. Konkurs trwa od momentu publikacji ogłoszenia do wyłonienia zwycięzców, lecz nie później niż do 26 marca 2026 r. godz.12.00.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.