Reklama

W drodze

W drodze

Mamy taki rząd, no niestety

Niedziela Ogólnopolska 5/2014, str. 35

[ TEMATY ]

polityka

kolej

rząd

pociąg

RAFAŁ ZAMBRZYCKI/SEJM.GOV.PL

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pani wicepremier Elżbieta Bieńkowska, pytana w poniedziałek 20 stycznia br. o wielogodzinne opóźnienia pociągów powiedziała: „Pasażerom to można tylko powiedzieć jakby sorry, mamy taki klimat, no niestety”. A we wtorek pytana o te słowa, za które zresztą premier przepraszał poszkodowanych pasażerów PKP, dodała: „Ja jestem od tego, żeby pracować, a nie ładnie się prezentować”.

Wicepremier Bieńkowska bardzo się napracowała. W poniedziałek i we wtorek było już ponad 100 znacznych opóźnień, nawet po kilka godzin. Na południu Polski odwołano wiele pociągów. Niektóre linie kolejowe stały się ze względu na usterki trakcji elektrycznej nieprzejezdne, dotyczyło to kierunków: Łódź – Wrocław i Poznań – Kluczbork.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ale oprócz pracy pani wicepremier dba też o urodę. Świadczą o tym tak chętnie prezentowane w mediach jej tatuaże. Media rządowe w ogóle zakochały się w wicepremier Bieńkowskiej. Awansowały ją, a nawet koronowały: „pani premiera”, „Elżbieta Europejska”. „Elżbieta I”, „Elżbieta Wspaniała”. I na okrągło przekonują o jej kompetencjach i profesjonalizmie. I tu nagle taka wpadka na paru stopniach poniżej zera!

A najzabawniejsze jest to, że tegoroczna zima jest najlżejsza od wielu, wielu lat.

Reklama

I jeszcze gorsza wpadka, czyli to „jakby sorry, mamy taki klimat, no niestety”, pani wicepremier. Teraz w Internecie trwa ankieta z jednym pytaniem: Czy tatuaż obniża inteligencję?

Bierze się do pracy – źle. Bierze się do gadania – jeszcze gorzej. Cóż, ci z Platformy to, jak widać, sami profesjonaliści.

Jedno trzeba pani wicepremier oddać, nie zwaliła bałaganu na kolei na Kaczyńskiego. A przecież mogła. Zapomniała?

* * *

Krzysztof Czabański
Publicysta, przewodniczący Kongresu Mediów Niezależnych, autor kilku książek; był prezesem PAP (za rządu Jana Olszewskiego), przewodniczącym Komisji Likwidacyjnej RSW (za rządu Jerzego Buzka) i prezesem Polskiego Radia SA (za rządu Jarosława Kaczyńskiego).
www.krzysztofczabanski.pl

2014-01-29 07:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chciałbym pojechać do Rzymu

Niedziela Ogólnopolska 11/2016, str. 44-45

[ TEMATY ]

wywiad

pociąg

Artur Stelmasiak

Prezes PKP Intercity Jacek Leonkiewicz zapowiada przygotowanie na Światowe Dni Młodzieży 2016 biletu pielgrzyma do podróżowania w regionie lub w całej Polsce

Prezes PKP Intercity Jacek Leonkiewicz zapowiada przygotowanie na Światowe Dni Młodzieży 2016 biletu pielgrzyma do podróżowania w regionie
lub w całej Polsce

Z prezesem PKP Intercity Jackiem Leonkiewiczem rozmawia Artur Stelmasiak

ARTUR STELMASIAK: – Tygodnik Katolicki „Niedziela” z okazji jubileuszu 90-lecia organizuje pielgrzymkę kolejową z Częstochowy do Watykanu. Nasz pociąg obsługiwany jest przez PKP Intercity. Czy Prezes Intercity wybiera się z nami?
CZYTAJ DALEJ

Gniezno: radość, autentyczność, towarzyszenie – tego chcą młodzi w Kościele

Radość, autentyczność, relacja, towarzyszenie, a nie przymuszanie, przepytywanie i rytualizacja - takiego Kościoła chcą dziś młodzi ludzie. Jednym słowem chcą synodalności rozumianej - jak podsumował bp Andrzej Przybylski - nie tyle jako komplementarność w sztywno przypisanych rolach i funkcjach, ale jako wzajemność.

Młodych wysłuchali w niedzielne przedpołudnie uczestnicy Ogólnopolskiej Kongregacji Powołaniowej, która w dniach 28 lutego - 2 marca odbywała się w Gnieźnie. Uczestniczyły w niej osoby odpowiedzialne za powołania w swoich diecezjach i zakonach - duchowni, świeccy, siostry zakonne, liderzy ruchów i stowarzyszeń kościelnych. Niedzielna dyskusja panelowa koncentrowała się wokół doświadczenia wspólnoty, wiary i rozeznawania powołania. Młodzi podkreślali znaczenie rodziny i przykładu wyniesionego z domu, ale także wpływu - pozytywnego, ale i negatywnego - spotykanych duchownych. Jak przyznali, bardziej potrzeba im mentora niż lidera, kogoś, kto nie będzie próbował im się przypodobać, a tym bardziej zachowywać „po młodzieżowemu”, ale kogoś, kto będzie autentycznie wierzył w to, co głosi i „po prostu będzie robił swoje”.
CZYTAJ DALEJ

Młodość z nadzieją na wszystko

2025-03-03 07:12

Magdalena Lewandowska

Wspólne rozważanie fragmentu z Księgi Tobiasza nad brzegiem Odry na Wyspie Słodowej.

Wspólne rozważanie fragmentu z Księgi Tobiasza nad brzegiem Odry na Wyspie Słodowej.

Szlakiem młodych poprowadził bp Maciej Małyga.

5-kilometrową trasę po centrum Wrocławia pielgrzymi rozpoczęli w kościele św. Macieja i DA Maciejówka. – Chcemy razem wyruszyć w drogę, żeby ożywiać naszą nadzieję. Z jednej strony to piękny spacer i szansa na spotkanie drugiego człowieka, z drugiej idziemy z intencją ożywiania nadziei, tak bardzo potrzebnej we współczesnym świecie – mówił na początku drogi bp Maciej Małyga. Tłumaczył także, czym jest odpust i jak go uzyskać: – Grzech ma dwa skutki. Pierwszy z nich to oddzielenie od Boga, niwelowane przez spowiedź. Ale grzech zawsze zostawia w nas jakiś nieporządek, rany na duszy – ten drugi skutek jest niwelowany przez odpust, który można uzyskać w Roku Jubileuszowym pod pewnymi warunkami. Gdy jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, przyjmiemy Komunię Świętą z tą intencją, odwiedzimy kościół jubileuszowy i pomodlimy się w intencjach ojca świętego.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję