Reklama

Niedziela Rzeszowska

Ślubują Bogu Najwyższemu

Matka Najświętsza ofiaruje Panu Bogu największy Dar, jaki otrzymała – Syna, Jezusa Chrystusa, a tym samym składa w ofierze siebie. Podobną ofiarę z siebie samych, z miłości do Chrystusa, składają osoby konsekrowane

Niedziela rzeszowska 5/2014, str. 1

[ TEMATY ]

zakonnica

Dzień Życia Konsekrowanego

Archiwum junioratu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi

Po raz osiemnasty obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dzień ten został ustanowiony przez Ojca Świętego Jana Pawła II w 1997 r. Odtąd każdego roku 2 lutego we wszystkich diecezjach osoby konsekrowane łączą się z Ojcem Świętym w modlitwie.

Wzorem dla osób konsekrowanych jest Maryja, która wraz z Józefem ofiarowała Dzieciątko Jezus Bogu Ojcu, a Symeon ogłosił, że nowo narodzony Syn Boży jest Światłem świata i Zbawieniem narodów. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, stwarza okazję do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu. Matka Najświętsza ofiaruje Panu Bogu największy Dar, jaki otrzymała – Syna, Jezusa Chrystusa, a tym samym składa w ofierze siebie. Podobną ofiarę z siebie samych, z miłości do Chrystusa, składają osoby konsekrowane.

Reklama

W Kościele powszechnym mamy różne formy życia konsekrowanego: zgromadzenia czynne i kontemplacyjne, instytuty świeckie, stowarzyszenia życia apostolskiego. Tym, co je łączy, są składane śluby – czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Istnieją indywidualne formy życia konsekrowanego: stan dziewic konsekrowanych, wdów, wdowców czy życie pustelnicze. Osoby konsekrowane dają świadectwo swoim życiem, że Bóg jest jedynym bogactwem człowieka.

W naszej diecezji modlitwą wspierają nas siostry Wizytki w Jaśle i siostry Karmelitanki w Rzeszowie. Szkoły prowadzą siostry Prezentki, siostry Pijarki oraz siostry Nazaretanki. W szpitalu pracują siostry Serafitki i siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Kilka zgromadzeń prowadzi przedszkola i ochronki dla dzieci: siostry Dominikanki, Nazaretanki, siostry Służebniczki Starowiejskie, siostry Serafitki, siostry Marianki. Wiele sióstr pracuje w szkole, inne pracują w zakrystiach kościelnych, w urzędach kurialnych, siostry Franciszkanki Rodziny Maryi posługują w Wyższym Seminarium Duchownym oraz w Domu Księży Seniorów.

Modlimy się za osoby konsekrowane pracujące w diecezji, ale także za te, które z diecezji rzeszowskiej pochodzą, a pracują w różnych stronach naszej Ojczyzny oraz na misjach.

Dzień Życia Konsekrowanego jest także okazją do wyrażenia wdzięczności zmarłym siostrom i ojcom oraz braciom zakonnym, którzy pełnili służbę w naszej diecezji.

2014-01-30 09:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: w listopadzie rozpocznie się Rok Życia Konsekrowanego

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

BOŻENA SZTAJNER

Najprawdopodobniej 21 listopada 2014 rozpocznie się zapowiedziany już wcześniej Rok Życia Konsekrowanego - poinformowali dziś na konferencji prasowej w Watykanie prefekt i sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego zakończenie planowane jest na 21 listopada 2015. Kard. Joao Braz de Aviz oraz abp José Rodríguez Carballo, O.F.M., przedstawili cele tego roku oraz najważniejsze wydarzenia. Mowa też była o najważniejszych dokumentach, jakie przygotowuje ta dykasteria.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Wpatrując się w Prymasa

2021-09-17 08:16

[ TEMATY ]

Maryjne drogi kard. Wyszyńskiego

Wyszyński

pomnik Wyszyńskiego

Karol Porwich/Niedziela

Przebaczenie jest kluczem, który otwiera nasze serca i umysły, tego dowiadujemy się oglądając najnowszy film o kard. Wyszyńskim. „Niedziela” patronuje temu wyjątkowemu obrazowi.

Pracownicy i przyjaciele „Niedzieli” mieli niezwykłą możliwość wzięcia udziału w przedpremierowym seansie filmu, który zapowiada się jako kinowe objawienie tego roku. Na obraz braci Syków „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” czekaliśmy wszyscy z wytęsknieniem; jest on zarazem oficjalną produkcją uroczystości beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz m. Róży Czackiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję