Reklama

Zaproszenie na Jasną Górę

Niedziela Ogólnopolska 23/2014, str. 53

Serdecznie zapraszam na 33. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji trzeźwości rodzin, która odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2014 r. W Sanktuarium Jasnogórskim będziemy się modlić, dzielić doświadczeniami, podejmiemy też nowe inicjatywy w celu ochrony trzeźwości w Polsce.

Kontynuując wieloletni program duszpasterski, który przypomina, że rodziny są podstawowym i najważniejszym środowiskiem kształtowania trzeźwości, podjęliśmy w tym roku temat roli matki, która kochając prawdziwie, zachowuje trzeźwość.

Wiemy dobrze, ile zależy w rodzinach od matek. Dlatego musimy włożyć wysiłek, aby we współczesnym świecie pomagać rodzinom, a szczególnie matkom, w wychowywaniu dzieci do trzeźwości. To matki są pierwszymi opiekunkami i nauczycielkami, one pierwsze wprowadzają człowieka w świat wiary, w świat wartości i kultury. Od matek w dużej mierze zależy także, jakie postawy wobec alkoholu oraz innych używek wytworzą się w człowieku.

Reklama

Sztandar Apostolstwa Trzeźwości przebywa obecnie w metropolii przemyskiej. W związku z tym podjęto tam różne inicjatywy trzeźwościowe. Podczas Pielgrzymki Sztandar zostanie przekazany metropolii szczecińsko-kamieńskiej.

Proszę wszystkich o włączenie do Pielgrzymki przyjaciół, współpracowników, parafian. Jest to modlitwa o trzeźwe i wierne Bogu i Kościołowi rodziny. Obyśmy spotkali się w jak największym gronie przed tronem Jasnogórskiej Pani.

2014-06-03 14:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O św. Mikołaju naukowo

2022-12-06 05:00

[ TEMATY ]

konferencja

św. Mikołaj

Głogów

ks. Rafał Witkowski

5 grudnia, w przeddzień ogłoszenia św. Mikołaja patronem Miasta Głogowa w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa odbyła się konferencja „Święty Mikołaj Biskup patronem miasta Głogowa”.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Hołd z kwiatów w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

2022-12-05 15:41

[ TEMATY ]

hołd kwiatów

niepokalane poczęcie NMP

Karol Porwich/Niedziela

Nawiązujący do tradycji rzymskiej hołd z kwiatów będzie w najbliższy czwartek głównym wydarzeniem uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze. Przed stojącą na kilkumetrowej kolumnie figurą Matki Bożej po raz czternasty złożony zostanie bukiet białych róż.

Jasnogórski zwyczaj modlitwy i składania Matce Bożej hołdu z białych kwiatów został zapoczątkowany w 2009 r. i jest nawiązaniem do rzymskiej tradycji tzw. omaggio floreale, czyli obdarowywania Maryi kwiatami. Tradycyjnie metropolita częstochowski zostaje wyniesiony w górę w koszu drabiny strażackiej.

CZYTAJ DALEJ

Szef MS: Polska w gronie europejskich państw, które gwarantują najwyższy standard ochrony przed przemocą domową

2022-12-06 17:25

[ TEMATY ]

przemoc

Zbigniew Ziobro

Adobe Stock.pl

Polska zalicza się do wąskiego grona europejskich państw, które gwarantują najwyższy standard ochrony głównie kobietom i dzieciom w związku z przemocą domową - mówił we wtorek szef MS, prokurator generalny Zbigniew Ziobro komentując zmiany w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej.

Ziobro powiedział na wtorkowej konferencji prasowej poświęconej zaleceniom dla prokuratury, by ta mogła skuteczniej przeciwdziałać przemocy domowej, że dzięki opracowanym w jego resorcie przepisom dotyczącym Polska "zalicza się do wąskiego grona europejskich państw, które gwarantują najwyższy standard ochrony głównie kobietom i dzieciom w związku z przemocą domową".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję