Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Wakacje z Bogiem

Niedziela sosnowiecka 35/2014, str. 2

[ TEMATY ]

wakacje

ARCHIWUM PARAFII

Uczestnicy „Wakacji z Bogiem”

Uczestnicy „Wakacji z Bogiem”

Dzieci z parafii pw. św. Floriana w Sosnowcu wspólnie z rówieśnikami z parafii pw. św. Jacka i Marii Magdaleny w Kroczycach, wyjechały, już po raz szósty na parafialne kolonie pod hasłem „Wakacje z Bogiem”.

– Ponieważ kolonie cieszą się dużym zainteresowaniem, zorganizowaliśmy dwa turnusy. Pierwszy, w dniach 8-15 lipca – dla dzieci młodszych oraz drugi, w dniach 17-24 lipca – dla dzieci starszych. Tym razem nasz czas wakacji spędzaliśmy w malowniczym miasteczku Otmuchów, którego sercem jest średniowieczny zamek biskupi. Ten właśnie zamek stał się na krótko naszym domem, miejscem, gdzie bawiliśmy się, odpoczywaliśmy i modliliśmy się. W tak malowniczym i historycznym otoczeniu rozważaliśmy fragmenty Pisma Świętego mówiące m.in. o tym, iż Bóg jest naszym Ojcem, my jesteśmy Jego dziećmi, a nasza ojczyzna jest w niebie. Poznawaliśmy także najbliższą okolicę. Zwiedziliśmy twierdzę w Kłodzku, malownicze miasteczko Paczków, średniowieczny park techniki w Złotym Stoku oraz kopalnię złota – relacjonuje Agnieszka Furtacz. Był również czas na bale i dyskoteki, gry i zabawy, wspólne rozmowy i oczywiście codzienną Eucharystię. – Szkoda tylko, że czas tak szybko minął i następne kolonie parafialne dopiero za rok, ale już dziś zapraszam wszystkie chętne dzieci na następne wakacje z Bogiem – zachęca s. Anawim KdzJ. Trzeba nadmienić, że dziećmi zajmowali się wychowawcy: ks. Jan Rogowski, Mateusz Furtacz, Wioletta Dądela i Agnieszka Furtacz. Kierownikiem kolonii była s. Anawim.

Młodzież w parafii św. Floriana nie może narzekać. Duszpasterstwo bowiem nie obejmuje tylko wakacyjnych wyjazdów czy festynów z okazji św. Mikołaja czy Dnia Dziecka. Młodzi ludzie skupieni są w ramach dwóch grup, choć niektóre osoby działają w obu jednocześnie. Grupy te charakteryzują się dużą aktywnością, duszpasterze starają się rozwijać talenty, wyobraźnię i duchowość. Pierwsza grupa, którą aktualnie opiekuje się ks. Jan Rogowski, spotyka się w piątki po wieczornej Mszy św. Jednym z elementów spotkania jest formacja duchowa poprzez rozważanie Słowa Bożego czy wspólne odmawianie Liturgii Godzin. Aktywność młodzieży przejawia się m.in. w przygotowywaniu inscenizowanych nabożeństw Dróg Krzyżowych, bajek dla dzieci czy też przedstawień słowno-muzycznych z okazji świąt narodowych i kościelnych. Drugą grupę stanowi scholka parafialna założona jesienią ubiegłego roku przez ks. Wojciecha Koryto. Scholkę można usłyszeć na niedzielnych Mszach św. oraz w czasie comiesięcznych Floriańskich Wieczorów Uwielbienia.

2014-08-28 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Senat na najbliższym posiedzeniu zajmie się ustawą ws. bonu turystycznego

[ TEMATY ]

wakacje

©olezzo - stock.adobe.com

Senat, który zbiera się w środę na dwudniowe posiedzenie, zajmie się uchwaloną z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy ustawą o Polskim Bonie Turystycznym - wynika ze wstępnego harmonogramu obrad izby.

Polski Bon Turystyczny będzie dokumentem elektronicznym. Świadczenie w formie bonu będzie wynosić 500 zł na każde dziecko. Bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze ani na inne środki wymiany. Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną. Prawo do dokonywania płatności za pomocą bonu wygasa 31 marca 2022 r.

CZYTAJ DALEJ

Wędrówka z Małym Księciem. Jasełka w szkole sióstr zmartwychwstanek

2023-02-01 13:09

[ TEMATY ]

Częstochowa

szkoła

jasełka

siostry zmartwychwstanki

Maciej Orman/Niedziela

Publiczną Szkołę Podstawową im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie 1 lutego odwiedził Mały Książę, aby podczas jasełek wraz z uczniami klas drugich wędrować w poszukiwaniu Miłości.

Jak zaznaczyła dyrektor s. Agata Sidoruk, celem przedstawienia była refleksja nad tym, co w życiu jest najważniejsze. Małgorzata Łapeta, wychowawczyni kl. II a, która przygotowała jasełka m.in. we współpracy z Anną Urbaniak, wychowawczynią kl. II b, zwróciła uwagę, że łączą one w sobie tradycję i współczesność.

CZYTAJ DALEJ

2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej, a także Dzień Życia Konsekrowanego

2023-02-01 15:53

[ TEMATY ]

Ofiarowanie Pańskie

Karol Porwich/Niedziela

2 lutego, Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej. 2 lutego przypada także Dzień Życia Konsekrowanego. Siostry i bracia zakonni, podobnie jak Jezus w świątyni Jerozolimskiej, ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. W Polsce żyje ok. 30 tys. osób konsekrowanych.

Przed 1969 r. na Zachodzie święto Ofiarowania Pańskiego znane było jako Święto Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny. Po soborze zmieniono nazwę, żeby ukazać chrystocentryczne znaczenie uroczystości. W Polsce od gromnic święconych tego dnia przyjęła się nazwa „Matki Boskiej Gromnicznej”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję