Reklama

Niedziela Podlaska

Kapłański opłatek w Drohiczynie

23 grudnia 2014 r. w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie kapłani z całej diecezji drohiczyńskiej zgromadzili się wokół pasterza – bp. Tadeusza Pikusa, by złożyć życzenia i podzielić się opłatkiem

Niedziela podlaska 2/2015, str. 7

[ TEMATY ]

ksiądz

kapłan

opłatek

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Rozpoczęło się od gromkiego „Dzisiaj w Betlejem”, w którym zabrzmiały mocne, męskie głosy kapłanów. Zebranych powitał bp Tadeusz Pikus słowami: „Jako kapłani gromadzimy się w tej rodzinie kapłańskiej, rodzinie osób pełniących misję Tego, który się narodził w Betlejem”. Ksiądz Biskup w pierwszych słowach powitał biskupa seniora Antoniego Dydycza, a następnie wikariuszy generalnych ks. Zbigniewa Rostkowskiego, ks. Stanisława Ulaczyka i rektora WSD Tadeusza Syczewskiego. Nawiązując do trwającego Roku Życia Konsekrowanego, mówił o potrzebie modlitwy za osoby powołane do życia kapłańskiego i zakonnego. Upominał, by ewangelizować zawsze i wszędzie słowem i przykładem własnego życia. Przedstawił też krótko zadania duszpasterskie na 2015 r. Następnie głos zabrali: kanclerz Kurii ks. Zbigniew Rostkowski, rektor WSD w Drohiczynie ks. Tadeusz Syczewski, ekonom diecezjalny ks. Andrzej Krupa, asystent diecezjalny KSM, zaangażowany w organizację Światowych Dni Młodzieży ks. Andrzej Lubowicki i dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ks. Łukasz Gołębiewski.

Reklama

Po zakończeniu tej nieco organizacyjnej części spotkania notariusz Kurii ks. Jarosław Rzymski odczytał fragment Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Pańskim. Ponownie głos zabrał bp Tadeusz Pikus, który – wpatrując się w Betlejemskie Światełko Pokoju przekazywane w tym roku pod hasłem: „Pokój jest w nas”– mówił: „Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światełka Pokoju to temat zadanie. Wiele jest w nas strachu, lęku, niepokoju, ale jest Ktoś, kto przynosi pokój, który nie jest z tego świata – ten pokój daje Chrystus. Nie zmieni to naszej codzienności, ale zmieni nas, byśmy mieli w sobie Boży pokój i umieli przekazywać go innym”. Ksiądz Biskup zwrócił też uwagę, że teraz kiedy wokół organizowanych jest wiele spotkań opłatkowych, w urzędach, instytucjach, kapłani powinni uczestniczyć w tych spotkaniach, by nieść światło Ewangelii.

Następnie Pasterz diecezji pobłogosławił opłatki, a kapłani, łamiąc się nimi, składali sobie życzenia. W imieniu wszystkich księży życzenia na ręce biskupów Tadeusza Pikusa i Antoniego Dydycza złożył ks. Mieczysław Rzepniewski. Spotkanie zakończyła agapa.

2015-01-09 09:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Udany bal

Niedziela legnicka 2/2020, str. I

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

Legnica

bal

sylwester

opłatek

Ks. Waldemar Wesołowski

To już kolejne spotkanie osób niepełnosprawnych i ich przyjaciół na świątecznym balu w Legnicy

To już kolejne spotkanie osób niepełnosprawnych i ich przyjaciół na świątecznym balu w Legnicy

Tradycyjnie już przed zakończeniem starego roku osoby niepełnosprawne z diecezji legnickiej oraz ich przyjaciele spotykają się na balu opłatkowo-sylwestrowym.

Również tym razem gościny udzieliło Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy. Były osoby indywidualne, ale też grupy – uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, członkowie wspólnoty św. Ojca Pio i innych wspólnot działających w diecezji. Nie zabrakło też przyjaciół i wolontariuszy, a także przedstawicieli władz miasta.

CZYTAJ DALEJ

Szef MSWiA: będę rekomendował rządowi przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej

2021-09-27 12:48

[ TEMATY ]

Białoruś

PAP/Radek Pietruszka

KONFERENCJA PRASOWA

KONFERENCJA PRASOWA

Sytuacja na granicy białorusko-polskiej jest niezwykle napięta; dochodzi do masowych prób łamania integralności granicy - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński. Jak poinformował, od sierpnia tego roku doszło do 9,4 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy.

W poniedziałek w siedzibie Komendy Głównej Straży Granicznej w Warszawie zorganizowano wspólną konferencję prasową ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, szefa resortu obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz komendanta głównego Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasza Pragi w sprawie sytuacji na granicy z Białorusią. Podczas konferencji dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego KPRM Stanisław Żaryn pokazał prezentację dotyczącą osób zatrzymanych przez polskie służby.

CZYTAJ DALEJ

Anielskie rekolekcje na Skałce

2021-09-28 12:47

Zygmunt Put, wikicommons

Od czwartku 30 września do soboty 2 października w kościele na Skałce odbędą się anielskie rekolekcje.

Do udziału w rekolekcjach w bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa w Krakowie zaprasza Bractwo Świętych Aniołów Stróżów. Nauki głosić będzie o. Paweł Przygodzki OSPPE w czasie Mszy św. o godz. 19.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję