Reklama

Niedziela Legnicka

Przedświąteczne spotkanie nauczycieli

Pogodzeni z najbliższymi i obcymi, uspokojeni i zatrzymani w pędzie, nie lękajmy się otworzyć naszego serca na wielką miłość Boga Człowieka, Jezusa Chrystusa, który szczególnie w wigilijny wieczór udziela radości, pokoju ducha i ufności. Składając wszystkim najlepsze życzenia, dziękuję za wielką misję, jaką jako nauczyciele podejmujecie wobec polskiej młodzieży i dzieci – tymi słowami bp. Marka Mendyka rozpoczęło się spotkanie opłatkowe legnickich nauczycieli, które odbyło się 18 grudnia 2014 r. w Katolickim Liceum i Gimnazjum św. Franciszka z Asyżu w Legnicy.

Reklama

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: ks. Jarosław Kowalczyk – dyrektor Wydziału Katechetycznego, o. Józef Szańca – dyrektor gimnazjum, o. Jan Janus – proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela, Beata Pawłowicz z Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Legnicy oraz nauczyciele różnych szkół z terenu miasta.

Zwracając się do zebranych, kurator mówiła: – Życzę spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Życzę, aby nie zabrakło wam tego betlejemskiego światła, tego wielkiego ciepła. A z okazji Nowego Roku, pragnę życzyć, aby był rokiem szczęśliwym. Byście byli zadowoleni z tego, co robicie. I bardzo mocno dziękuję wam za tę piękną służbę. Bo jak wiecie, nie każdy może i powinien być nauczycielem.

Po życzeniach składanych przez przedstawicieli duchowieństwa, kuratorium, nauczycieli oraz rodziców przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie sobie już bardziej osobistych życzeń. Ciepły i świąteczny klimat tworzyli przez całe spotkanie uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Liceum. Zebrani obejrzeli w ich wykonaniu program artystyczny, wysłuchali także kolęd, w których śpiew chętnie się włączyli. Nie zabrakło także ciekawych rozmów dotyczących szkolnictwa w naszym regionie i kraju.

2015-01-09 10:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na służbie prawdy Słowa Wcielonego

Niedziela świdnicka 4/2018, str. II

[ TEMATY ]

dziennikarze

spotkanie opłatkowe

Marek Zygmunt

Ludzie mediów podczas nabożeństwa Słowa

Ludzie mediów podczas nabożeństwa Słowa

Reprezentanci działających na terenie naszej diecezji środków społecznego przekazu uczestniczyli w dorocznym spotkaniu opłatkowym z Pasterzem Kościoła świdnickiego bp. Ignacym Decem. Dziennikarze, pracownicy techniczni mediów zostali tradycyjnie bardzo serdecznie przyjęci nie tylko przez Ordynariusza, ale i władze oraz alumnów Domu Ziarna, na czele z jego rektorem ks. prał. dr. Tadeuszem Chlipałą. Najpierw spotkali się na nabożeństwie Słowa sprawowanym w seminaryjnej kaplicy.

CZYTAJ DALEJ

86. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego

2021-09-13 18:49

[ TEMATY ]

Koronka do Bożego Miłosierdzia

św. s. Faustyna Kowalska

Jezu ufam Tobie

B.M.Sztajner/Niedziela

W dniach 13 i 14 września br. przypada 86. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą Pan Jezus podyktował Siostrze Faustynie w Wilnie w 1935 roku.

Przypominamy, że na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r. „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny”.

CZYTAJ DALEJ

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

[ TEMATY ]

święty

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Urodził się w 1882 r. w Wojutynie na Wołyniu. Wychowany w atmosferze religijnej i patriotycznej. Już jako dziecko czcił gorąco Matkę Bożą. Skończył studia w Moskie i Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję