Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź

„Bóg jest z nami”– opłatek sióstr zakonnych

Niedziela łódzka 2/2015, str. 3

[ TEMATY ]

opłatek

Dagmara Zalewska

Na noworoczne spotkanie z abp. Markiem Jędraszewskim, które odbyło się 30 grudnia w sali teatralnej przy kościele Księży Jezuitów, przybyły reprezentacje zgromadzeń zakonnych pełniących swoją posługę w archidiecezji łódzkiej. „Bóg jest z nami, chce być z nami i dla nas”. – Ksiądz Arcybiskup życzył osobom życia konsekrowanego właśnie tej obecności: „żeby były razem z Bogiem, odpowiadając swoją miłością na Jego miłość”. Ksiądz Arcybiskup życzył również, by we wspólnotach zakonnych poprzez miłość, dobroć, poświęcenie, wyrozumiałość, budować jedność w tej codzienności, która jest udziałem wszystkich osób życia konsekrowanego. „Żebyście jednocześnie byli dla Boga, dla drugiego człowieka. Nie tylko w swoich wspólnotach zakonnych, ale dla wszystkich osób, dla których macie być świadkami Bożej miłości”.

Reklama

Spotkanie miało szczególny charakter, gdyż rozpoczął się Rok Życia Konsekrowanego ogłoszony przez Papieża Franciszka. Jest to więc rok szczególny dla wszystkich zgromadzeń zakonnych. To czas wielkiej łaski, modlitwy i troski. Był czas na osobiste życzenia, składane Metropolicie łódzkiemu, jak również sobie nawzajem. Siostry życzyły sobie przede wszystkim świętości, daru powołań dla swoich zgromadzeń i miłości do Boga i ludzi.

Abp Marek Jędraszewski w sposób szczególny poprosił siostry zakonne, by otaczały modlitwą małżeństwa, rodziny i zbliżający się synod biskupów poświęcony rodzinie. To bardzo ważne, bo nadzieją dla Polski jest właśnie „Rodzina silna Bogiem”.

2015-01-09 10:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gniezno: przedświąteczne spotkanie Prymasa Polski z osobami konsekrowanymi

[ TEMATY ]

Gniezno

prymas Polski

opłatek

prymaspolski.pl

Osoby konsekrowane z archidiecezji gnieźnieńskiej gościły w sobotę w Gnieźnie na doroczny spotkaniu przedświątecznym. Z siostrami, ojcami i braćmi zakonnymi opłatkiem przełamali się Prymas Polski abp Wojciech Polak i abp senior Józef Kowalczyk.

W kilku słowach przed złożeniem życzeń abp Wojciech Polak nawiązał do znaczenia i wartości żłóbka zachęcając, by nie zatrzymywać się tylko na jego symbolicznym i emocjonalnym przesłaniu, ale pójść w głąb i dostrzec w nim Wydarzenie, które w swoim niedawnym liście apostolskim papież Franciszek zapisał wielką literą, chcąc dodatkowo podkreślić jego wagę.

CZYTAJ DALEJ

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św. O. Pio

2021-09-23 13:06

[ TEMATY ]

O. Pio

o. Jerzy Tomziński

Marian Sztajner/Niedziela

„Gapiłem się na Niego, ja nie dałem rady tak długo się modlić. Człowiek bardzo cierpiący i bez przerwy modlący się na różańcu” – do osobistych spotkań ze świętym, powraca wieloletni generał Zakonu Paulinów, 103-letni o. Jerzy Tomziński.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ WYPOWIEDZI

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na Jasnej Górze: Rodzina znakiem Bożej miłości w świecie

2021-09-26 14:47

[ TEMATY ]

rodzina

Karol Porwich/Niedziela

O tym, że rodzina ma być wśród świata znakiem i szkołą miłości Boga, zwłaszcza wobec najsłabszych: dzieci, starszych, niepełnosprawnych, w różny sposób wykluczanych i tych bez domu, mówił w homilii abp Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki przewodniczył Mszy św. z udziałem uczestników 37. Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. Pielgrzymka stanowiła centralne w Polsce obchody Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris laetitia.

Abp Ryś podkreślił w homilii, że rodzina jest i powinna być podstawową i najważniejszą przestrzenią, w której uczymy się troski, uważności na najmniejszych; dzieci, w tym te poczęte a jeszcze nienarodzone, starszych, chorych, niepełnosprawnych. - W tym względzie rodzina spełnia niesłychaną rolę wobec całych społeczeństw. Dramatyczne jest społeczeństwo, które się tego nie uczy od rodziny. Dramatyczne jest społeczeństwo, które zamiast zatroszczyć się o tych, co są najsłabsi, potrafi ich zabijać. Niesłychane jest społeczeństwo, które nie dało się wychować rodzinie jako tej podstawowej ludzkiej wspólnocie, od której wszystkie inne powinny czerpać sposoby myślenia, działania. Państwo, Kościół, wszyscy się w jakiś sposób uczymy od rodziny, a uczymy się wtedy, kiedy mamy w sobie tę koncentrację na najmniejszych – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję