Reklama

Niedziela Łódzka

„Odwagi, nie bójcie się”

Mszę św. w łódzkiej archikatedrze na zakończenie roku 2014 sprawował abp Marek Jędraszewski. W homilii odniósł się do słów św. Jana Apostoła mówiących o Antychryście. „Antychryst to ten, który neguje Jezusa Chrystusa, który niedowierza, iż jest prawdziwie Synem Bożym i Zbawicielem świata, który także neguje Jego prawdziwe człowieczeństwo”

Niedziela łódzka 2/2015, str. 5

[ TEMATY ]

Msza św.

Dagmara Zalewska

O szerzeniu się globalizacji obojętności i współczesnych formach niewolnictwa mówił podczas Mszy św. w łódzkiej archikatedrze, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i w Światowy Dzień Pokoju, abp Marek Jędraszewski. Metropolita łódzki poruszył problemy, jakie w Orędziu na Światowy Dzień Pokoju 2015 zawarł Papież Franciszek. Ksiądz Arcybiskup zaznaczył, że w dobie szerzenia się cywilizacji zniewolenia powinniśmy powierzyć nasze życie opiece Maryi i szukać schronienia w Jej ramionach, bo Ona jest Matką Boga żywego.

Reklama

Łódzki Pasterz zwrócił uwagę na współczesne rodzaje niewolnictwa, które w swoim Orędziu wymienia Papież Franciszek. Jedną z form takiego niewolnictwa są niesprawiedliwe warunki pracy, zmuszanie do pracy nieletnich, pozbawianie godności w miejscu pracy. Kolejnym obszarem niewolnictwa są migranci, którzy cierpią głód, pozbawiani są wolności, dóbr materialnych, wykorzystywani fizycznie i seksualnie. Trzecim obszarem niewolnictwa jest zmuszanie do prostytucji czy do zawarcia małżeństwa. Współczesnym niewolnictwem jest również handel ludźmi w celu transplantacji organów, rekrutowania żołnierzy, produkcji i sprzedaży narkotyków.

Abp Marek Jędraszewski przywołał słowa Papieża Franciszka mówiące, co ma być naszą odpowiedzią na globalizację obojętności: „Globalizacja obojętności wzywa nas, byśmy stali się budowniczymi globalizacji solidarności, która będzie mogła przywrócić im nadzieję”. Ksiądz Arcybiskup życzył wszystkim, by w ten Nowy Rok weszli razem z Maryją, pełni nadziei i ufności, że to właśnie Ona pokaże nam drogę wolności.

2015-01-09 10:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. z obrzędem beatyfikacji. Jak będzie przebiegała liturgia

2021-09-09 10:41

[ TEMATY ]

liturgia

Msza św.

Msza

Mariusz Książek

Pod przewodnictwem kard. Marcello Semeraro, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w niedzielę 12 września w południe w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej.

Uroczysta Msza święta rozpocznie się procesją, w której kardynałowie i arcybiskupi wraz z asystą przejdą do prezbiterium Świątyni Opatrzności Bożej. Podczas okadzenia ołtarza zabrzmi hymn “Gaude Mater Polonia”.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: trwa 37. pielgrzymka małżeństw i rodzin

2021-09-26 12:42

[ TEMATY ]

Jasna Góra

rodzina

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem: „Pójdźcie do Józefa” na Jasnej Górze trwa 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Stanowi centralne w Polsce obchody Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris laetitia. Jest okazją do podkreślenia niezastąpionej roli rodziny oraz znaczenia więzi wspólnotowych między rodzinami. Centralnym jej punktem będzie Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego.

Dzisiejszy dzień od godz. 9.00 rozpoczęło spotkanie w Sali o. Kordeckiego. W jego ramach zaplanowano m.in. konferencję Moniki i Marcina Gomułków – o małżeńskich potrzebach; o Roku Rodziny mówić będzie ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP; temat wsparcia dla rodzin w specjalistycznych poradniach rodzinnych podejmie ks. Paweł Landwójtowicz, wykładowca na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego.

CZYTAJ DALEJ

Zaprośmy Maryję do naszego życia, abyśmy sami nie dźwigali naszych problemów

2021-09-26 17:47

[ TEMATY ]

Maryja

Stock.Adobe

Zaprośmy Maryję Wspomożenie Wiernych do naszego życia, żebyśmy naszych spraw i problemów nie musieli dźwigać sami - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. w bazylice w Twardogórze z okazji zakończenia obchodów 25-lecia koronacji figury Wspomożycielki Wiernych i 75–lecia posługi salezjanów w Twardogórze.

Witając biskupa, pielgrzymów i parafian salezjanin ks. Krzysztof Bucyk, kustosz twardogórskiego sanktuarium przypomniał wydarzenia związane z przygotowaniem koronacji, która miała miejsce 24 września 1995 r. Zaznaczył, że dzieło to dokonało się dzięki zaangażowaniu pierwszego biskupa kaliskiego Stanisława Napierały i ówczesnego proboszcza ks. Józefa Kawalca.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję