Reklama

Niedziela Sandomierska

Kontynuować Radość Ewangelii

Niedziela sandomierska 2/2015, str. 7

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

Ks. Adam Stachowicz

Młodzi z Ruchu Światło-Życie

Młodzi z Ruchu Światło-Życie

Oazowiczom od wakacji towarzyszą słowa tytułowe ostatniej adhortacji papieża Franciszka „Radość Ewangelii”. Są one tematem pracy rocznej w Ruchu Światło-Życie, dla tego zarówno uczestnicy, jak i animatorzy starają się zgłębiać i wprowadzać codziennie w życie zachęty jakimi poprzez ten dokument obdarza nas Ojciec Święty. Wspaniałą okazją do tego było Spotkanie Formacyjne Animatorów, które odbyło się 27 grudnia w tarnobrzeskim ośrodku oazowym „Golgota”. Już po raz drugi miało ono charakter nie tylko formacyjny i modlitewny, ale również integracyjny. Do młodzieżowej grupy oazowych liderów dołączają się ci, którzy posługę w Ruchu spełniali kilka lub kilkanaście lat temu, a teraz z racji nowych obowiązków czy sytuacji życiowych nie mają możliwości czynnej posługi.

Reklama

Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, którego dokonał ks. Marek Kuliński, moderator diecezjalny. Posługi przygotowania i przewodniczenia spotkaniu podjęła się Diakonia Ewangelizacji. Jej członkowie przedstawili krótki zarys swojej posługi. W swoim wystąpieniu skupili się na dużym wydarzeniu szkoleniowym dla Ruchu jakim ma być Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji (ORAE) pierwszego stopnia. Akcja ta skierowana jest do każdego, który przeżył swoje osobiste spotkanie z Chrystusem i uczestniczył w wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Warsztaty te odbędą się w parafii Chwałowice w dniach 26-29 marca. Będą to jednocześnie rekolekcje ewangelizacyjne dla parafian.

W mniejszych grupach pracowano nad wybranymi fragmentami papieskiej Adhortacji kończąc je wnioskami i przemyśleniami na forum wspólnoty. Po ogłoszeniach bieżących dotyczących funkcjonowania Oazy w najbliższych miesiącach skupiono się na posłudze jaką animatorzy mogliby podjąć w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

Centralnym punktem spotkania była Msza św. sprawowana w kościele św. Barbary. Poprzedzono ją spotkaniem ze Słowem Bożym. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marek Kuliński. W słowie nawiązującym do tematu roku pracy Ruchu nie mogło zabraknąć wielkiej zachęty do wzbudzenia na nowo w sobie zapału do posługi ewangelizacyjnej. Po Eucharystii wszyscy zasiedli do wspólnej agapy. Zakończeniem wspólnego zjazdu były spotkania w diakoniach specjalistycznych, w celu omówienia konkretnych zadań i posług, które można podjąć na rzecz całej wspólnoty.

2015-01-09 11:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna przed 100. rocznicą urodzin ks. Franciszka Blachnickiego

[ TEMATY ]

oaza

nowenna

Ruch Światło‑Życie

ks. Blachnicki

ks. Franciszek Blachnicki

ARCHIWUM RUCHU ŚWIATŁO ŻYCIE

W gronie członkiń Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła mieszkających w Krościenku zrodziła się myśl o nowennie przed stuleciem urodzin sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Jest to modlitwa o łaskę zrozumienia znaczenia charyzmatu Światło-Życie dla odnowy oblicza Kościoła oraz o głębsze umiłowanie i wierność charyzmatowi dla wszystkich członków Ruchu – informują jej inicjatorzy.

„Wszystkich, którzy zostali duchowo ubogaceni charyzmatem Światło-Życie, którzy troszczą się o rozwój Ruchu zapraszamy do włączenia się w nowennę w przedstawionej intencji w dniach od 15 do 23 marca br. Łączymy się w nowennowej modlitwie, szczególnie przy grobie sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego” – poinformowała w imieniu członkiń Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła Jolanta Szpilarewicz, odpowiedzialna główna INMK.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa o pomoc dla Kościoła za wstawiennictwem dzisiejszych patronów

2021-09-16 10:38

[ TEMATY ]

modlitwa

Kościół

wiara

Karol Porwich/Niedziela

Dziś w Kościele wspominamy Korneliusz i Cyprian, oboje żyli w ciągłej łączności, choć nigdy się nie spotkali.

Korneliusz był papieżem, wybranym w 251 roku, spotykającym się z wrogością ze strony dysydenckich kapłanów, jednak doświadczał wsparcia Cypriana, biskupa Kartaginy, który autorytatywnie bronił jego prawowitości. W 253 roku, podczas prześladowania za cesarza Gallusa, Korneliusz został wygnany do Civitavecchia, gdzie zmarł, natomiast Cyprian poniósł męczeństwo za cesarza Waleriana w 258 roku.

CZYTAJ DALEJ

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

[ TEMATY ]

święty

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Urodził się w 1882 r. w Wojutynie na Wołyniu. Wychowany w atmosferze religijnej i patriotycznej. Już jako dziecko czcił gorąco Matkę Bożą. Skończył studia w Moskie i Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję