Reklama

Aspekty

Propozycje na ferie

W okresie ferii zimowych odbędą się w naszej diecezji różne rekolekcje i kursy formacyjne. Ciekawe propozycje dla młodzieży, studentów, dorosłych i małżonków przygotował ruch oazowy

KODAL

1. KODAL – Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii – to rekolekcje przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcieliby bardziej poznać i ukochać liturgię, a w konsekwencji posługiwać w jej przestrzeni w swoich parafiach. Na rekolekcje zapraszamy lektorów, prezesów grup ministranckich, ministrantów ze szkoły średniej oraz oazowiczów po II stopniu ONŻ. W rekolekcjach mogą wziąć udział również dziewczęta, gdyż realizowana będzie szkoła komentatorki, precentorki, służby ładu i darów. Rekolekcje mają na celu przygotowanie ministrantów i młodzieży do funkcji ceremoniarza i animatora liturgii w parafii zdolnego do poprowadzenia młodszych ministrantów i grup parafialnych związanych z liturgią.

Miejsce: Dom Rekolekcyjny w Kunicach – Żary

Reklama

Termin: 14-22 lutego (zjazd do godz. 16 w sobotę, wyjazd w niedzielę po obiedzie)

Koszt: 300 zł

Informacje i zapisy: na stronie internetowej: www.ddl.org.pl

KAMUZO

Reklama

2. KAMUZO – Kurs Animatorów Muzycznych Oazy – są to rekolekcje, które przygotowują do zaangażowania we wspólnocie Kościoła w ramach diakonii muzycznej. W Małej Szkole Muzycznej kamuzowicze poznają podstawy muzyki – zapis nutowy, interwały, rytmika, harmonia – w zależności od stopnia znajomości tych zagadnień. Gitarzyści mogą doskonalić swoją umiejętność gry (albo poznać podstawy). Na KAMUZO uczestnicy zapoznają się z dokumentami Kościoła ukazującymi zasady, według których może odbywać się posługa muzyczna podczas liturgii. Istnieje też możliwość poznania podstaw obsługi sprzętu nagłaśniającego i rejestrującego.

Miejsce: Dom Rekolekcyjny w Rokitnie

Termin: 20 lutego – 1 marca

Koszt: 330 zł

W rekolekcjach tych mogą wziąć udział osoby, które mają ukończone 15 lat, są zaangażowane w Ruch Światło-Życie lub posługują w różnych parafialnych scholach bądź zespołach, mają względnie dobre warunki głosowe i słuchowe.

Informacje i zapisy: www.kamuzo.net. Zapisując się, należy podać podstawowe informacje o uczestniku: nazwisko i imię, adres, pesel, telefon kontaktowy, adres e-mailowy (do przesłania karty uczestnika). Zapisy do 10 lutego. W razie niejasności należy pisać na adres: zapisy.kamuzo@gmail.com.

ORAMuz

3. ORAMuz – Oaza Rekolekcyjna Animatorów Muzycznych – są to rekolekcje muzyczne adresowane do osób z Domowego Kościoła i Oazy Dorosłych, które chciałyby podejmować posługę w ramach diakonii muzycznej. Celem tych rekolekcji jest pogłębienie formacji liturgicznej i muzycznej.

Miejsce: Dom Rekolekcyjny w Rokitnie

Termin: 20-22 lutego (przyjazd w piątek do godz. 17, wyjazd w niedzielę ok. godz. 17)

Koszt: 150 zł od osoby

W rekolekcjach mogą wziąć udział osoby, które są w Domowym Kościele lub w Oazie Dorosłych, mają względnie dobre warunki głosowe i słuchowe.

Informacje i zapisy: www.kamuzo.net. Zapisując się, należy podać podstawowe informacje o uczestniku: nazwisko i imię, adres, telefon kontaktowy, adres e-mailowy (do przesłania karty uczestnika). W razie niejasności należy pisać na adres: zapisy.kamuzo@gmail.com.

ORAE I

4. ORAE I – Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji – to czterodniowe rekolekcje przeznaczone dla osób, które pragną podjąć posługę ewangelizacji. Głównym zadaniem ORAE jest doprowadzenie wszystkich uczestników do osobowego kontaktu w wierze z Chrystusem oraz wzbudzenie w nich pragnienia zbliżenia innych do Chrystusa przez ofiarną służbę na rzecz nowej ewangelizacji.

Miejsce: Dom Rekolekcyjny „Jackówka” w Paradyżu

Termin: 12-16 lutego (zjazd w czwartek do godz. 16, wyjazd w poniedziałek ok. godz. 17)

Koszt: 200 zł

OE

5. OE – Oaza Ewangelizacji – to krótkie rekolekcje przeżyciowe skierowane do młodzieży z kl. II, III gimnazjum i kl. I szkoły ponadgimnazjalnej, która pragnie uczestniczyć w Oazie Nowego Życia I stopnia. OE to także propozycja dla osób, które nie są jeszcze związane z Ruchem Światło-Życie, a pragną rozpocząć formację oazową. Są one także skierowane do młodych kończących formację w grupach Oazy Nowej Drogi.

Miejsce: Dom Rekolekcyjny „Jackówka” w Paradyżu

Termin: 12-16 lutego (zjazd w czwartek do godz. 16, wyjazd w poniedziałek ok. godz. 17)

Koszt: 200 zł

Informacje i zapisy na ORAE i OE: www.dde.zgora.pl od 1 do 31 stycznia.

2015-01-09 11:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diakonia – czyli dar i powołanie

W ośrodku rekolekcyjnym „Golgota” w Tarnobrzegu przebywała od 7 do 11 listopada ponad trzydziestoosobowa grupa oazowiczów z kilku diecezji. Oprócz młodzieży na Oazę Rekolekcyjną Diakonii (ORD) przybyli przedstawiciele Domowego Kościoła, kapłani i klerycy.

CZYTAJ DALEJ

San Marino zalegalizowało aborcję...

2021-09-27 14:18

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe Stock

Republika San Marino, będąca enklawą na terytorium Włoch, zalegalizowała aborcję. We wczorajszym referendum poparło ją 77,3 proc. głosujących. Do urn poszło jedynie 41 proc. uprawnionych.

Aborcja będzie legalnie dostępna do 12. tygodnia ciąży, a po upływie tego terminu - w przypadku zagrożenia życia matki lub poważnej wady rozwojowej płodu.

CZYTAJ DALEJ

Brązowa medalistka z Tokio Justyna Iskrzycka: z wiarą można góry przenosić

2021-09-28 11:14

[ TEMATY ]

IO Tokio

Facebook Justyny Iskrzyckiej

- Myślę, że wszystko, czego doświadczamy, może nas czegoś nauczyć - jeżeli tylko potrafimy wyciągać wnioski – mówi Justyna Iskrzycka. W rozmowie z KAI brązowa medalistka tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio – opowiada m.in. o wpływie sportu na relacje z drugim człowiekiem, życiu religijnym na Igrzyskach oraz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Hubert Szczypek (KAI): Na igrzyskach w Tokio zdobyłaś brązowy medal w kajakarstwie klasycznym 500 m. To historyczne osiągnięcie, bo w tej konkurencji Polki nie zdobyły wcześniej medalu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję