Reklama

Edytorial

edytorial

Mordowanie naszej cywilizacji

Niedziela Ogólnopolska 7/2015, str. 3

[ TEMATY ]

edytorial

Bożena Sztajner

POSŁUCHAJ WERSJĘ AUDIO

Usłyszeliśmy ostatnio bardzo ostre słowa abp. Henryka Hosera SAC. Powiedział, że Polacy zdradzili Jana Pawła II, gdyż praktyka duszpasterska dotycząca małżeństwa i rodziny „nie poszła za jego głosem, a nawet nie zapoznała się z jego nauczaniem”. W wywiadzie dla KAI abp Hoser zwrócił uwagę na coraz trudniejszą sytuację rodziny w Europie. Z tekstów teoretyków gender wynika, że światem rządzi satysfakcja seksualna. Skwapliwie lansowany w mediach genderyzm to walka z konstruktywnymi strukturami społecznymi, określanymi jako stereotypy, a przede wszystkim z tradycyjną rodziną – ostrzega abp Hoser. Zanika świadomość, czym jest sakrament małżeństwa. W konsekwencji w Polsce rozpada się już ok. 30 proc. małżeństw i tendencja jest wzrostowa. Groźne skutki przynosi też propaganda rozpętana przeciw rodzinom wielodzietnym, uważanym za patologię, nawet wykpiwanym w kabaretach. Natomiast na portalach internetowych i w tabloidach celebrytów żyjących w patologicznych związkach kreuje się na wielkie gwiazdy i współczesnych bohaterów.

– Ratyfikacja Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej to fakt smutny sam z siebie, gdyż wprowadza złe prawo, które rodzi zabłąkanych ludzi – powiedział z kolei abp Stanisław Gądecki.

Zdecydowanie przeciwko konwencji wypowiedział się poseł niezrzeszony Zbigniew Girzyński. – Poprzez tę konwencję bierzemy udział w mordowaniu naszej cywilizacji – stwierdził.

Przytoczyłam te srogie oceny w związku z ostatnim skandalicznym głosowaniem w Sejmie RP, po którym jeszcze się nie otrząsnęliśmy. 6 lutego 2015 r. uchwalono ustawę, która pozwala prezydentowi RP na ratyfikację Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczniu przemocy. W gruncie rzeczy dokument ten prowadzi do antychrześcijańskiej rewolucji kulturowej, której efektem ma być zmiana definicji płci i przymus wprowadzenia legalizacji jednopłciowych związków partnerskich. – Przyjęcie konwencji to obyczajowe tsunami na gruncie szkolnym – ocenia poseł Sławomir Kłosowski. Jego zdaniem, konwencja uruchomi inicjatywy, które będą zagrażać naszej cywilizacji. W konkrecie wygląda to tak, że z dnia na dzień dziecko może być przebierane i utwierdzane w przekonaniu, że chłopiec jest dziewczynką, a dziewczynka – chłopcem. A to niesie nieobliczalne skutki, prowadzące do zacierania ról kobiecych i męskich.

Reklama

Zdecydowany sprzeciw wobec konwencji wyraziło 4 lutego 2015 r. w specjalnym oświadczeniu prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zaznaczają, że „wiąże ona zjawisko przemocy z tradycją, kulturą, religią i rodziną, a nie z błędami czy słabościami konkretnych ludzi”. Zwracają uwagę, że konwencja nie dąży do zwalczania realnych przyczyn przemocy, którymi są: alkoholizm, coraz szersze upowszechnianie brutalnej przemocy i pornografii w kulturze masowej, a jej założenia wynikają ze skrajnej neomarksistowskiej ideologii gender.

Trzeba też zauważyć, że to wszystko dzieje się w Roku św. Jana Pawła II – „Papieża, który dokonał przewrotu kopernikańskiego w etyce seksualnej, opartej na miłości i wzajemnej odpowiedzialności, koncepcji innowacyjnego duszpasterstwa rodziny oraz nowoczesnego feminizmu, akcentującego wyjątkowość i prawdziwą podmiotowość kobiet”! – czytamy w oświadczeniu prezydium KEP.

2015-02-10 14:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przeniknięty Słowem

Jeszcze raz pozdrawiam z rekolekcji oazowych dla rodzin. Jednym z uczestników tych rekolekcji jest Hubert, który przyjechał z żoną i trojgiem dzieci. Od początku intrygowała mnie i w zasadzie wszystkich jego doskonała znajomość Pisma Świętego. Któregoś dnia spotkałem go siedzącego jak Abraham pod dębami Mamre i wgłębiającego się w Księgę Pisma. Była bardzo sczytana. Przysiadłem i zapytałem, czy dużo czasu dziennie spędza nad Słowem Bożym. Odpowiedział wymijająco, że ciągle zbyt mało. Uprzedzając moje pytanie, opowiedział historię początków przygody ze Słowem: „Biblii nauczyłem się czytać w wojsku. Przez 5 miesięcy nie mogliśmy wychodzić z koszar, zatem nie mogłem uczestniczyć we Mszy św. Jedyne co mi zostało, to kontakt z Biblią, którą wziąłem z domu, wyjeżdżając do koszar. Z czasem zacząłem rozumieć, że Pismo Święte oprócz pewnych historii, wskazań, niesie w sobie moc Słowa. Wielokrotnie w ciągu tych kilku miesięcy namacalnie czułem, jak to Słowo mnie prowadzi. Od tamtej pory staram się pojąć i przeżywać Biblię w tym właśnie wymiarze – mocy Słowa.

CZYTAJ DALEJ

Uroczystość ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze

2022-12-06 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

grudzień

niepokalane poczęcie NMP

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwa w obronie życia dzieci poczętych, nieszpory, a po nich „procesja światła”, akt zawierzenia i „hołd z kwiatów” złożą się na obchody na Jasnej Góry uroczystości ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny obchodzone 8 grudnia. Tego dnia minie także 69. rocznica Apelu Jasnogórskiego.

W południe, w Kaplicy Matki Bożej odprawiona zostanie Msza św. o radość życia dla każdego człowieka oraz o nawrócenie dla tych, którzy daru życia nie szanują. O tym, że „życie dziecka zaczyna się pod sercem matki” przypomną też słowa bł. ks. Popiełuszki wyryte na dzwonie „Głos Nienarodzonych”. Podobnie jak rok temu, każdy kto opowiada się za życiem może w niego symbolicznie uderzyć, by dać „swój głos tym, którym się go odbiera i budzić sumienia innych”.

CZYTAJ DALEJ

Kraków/ Kierowniczka z IKEI uniewinniona;zapadł prawomocny wyrok

2022-12-06 18:26

[ TEMATY ]

Ikea

pixabay.com

Sąd Okręgowy w Krakowie w postępowaniu apelacyjnym podtrzymał wyrok sądu rejonowego, który uniewinnił Katarzynę N. oskarżoną o dyskryminację wyznaniową przy zwolnieniu jednego z pracowników. Wyrok jest prawomocny. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga nie wyklucza skierowania kasacji.

Chodziło o zwolnienie pracownika, który na wewnętrznym forum firmy zamieścił wpis krytykujący środowiska LGBT.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję