Reklama

Dar Jasnej Góry dla „Niedzieli”

Niedziela Ogólnopolska 7/2015, str. 67

Bożena Sztajner / Niedziela

W związku z jubileuszem 90-lecia powstania Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, który przypada w 2016 r., z inicjatywy Zakonu Ojców Paulinów w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze odprawiana jest Msza św. w intencji naszego tygodnika. Pierwszej Eucharystii, sprawowanej 7 lutego br., przewodniczył o. Mariusz Tabulski OSPPE, definitor generalny Zakonu Ojców Paulinów. Mszę św. koncelebrowali m.in.: ks. Jacek Molka i ks. Mariusz Frukacz, redaktorzy „Niedzieli”, oraz ks. Mariusz Foltyński, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej, i ks. Robert Grohs, moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Archidiecezji Częstochowskiej i publicysta „Niedzieli”. W pierwsze soboty miesiąca Krucjata od czterech lat modli się na Jasnej Górze.

Pierwsze soboty miesiąca dedykowane są Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, a w przypadku sobotnich Mszy św. celebrowanych na Jasnej Górze – również Matce Bożej Królowej Polski, czego symbolem jest wyeksponowana zawsze przy ołtarzu biało-czerwona flaga naszej Ojczyzny.

O. Arnoldowi Chrapkowskiemu OSPPE, generałowi Zakonu Paulinów, oraz o. Marianowi Waligórze OSPPE, przeorowi Jasnej Góry, całym sercem dziękujemy za ten duchowy dar. Wszystkich chętnych do uczestnictwa w comiesięcznej jasnogórskiej Mszy św. w intencji dzieł „Niedzieli”, jej pracowników oraz Czytelników, zapraszamy na Jasną Górę na następną Eucharystię 7 marca br. – w kolejną pierwszą sobotę miesiąca.

2015-02-10 14:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ewangelia na niedzielę: Do czego przygotowuje mnie Adwent?

2022-11-26 10:12

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Mówiąc o końcu świata, Jezus ukazuje trzy sceny: potop z czasów Noego, odmienny los osób wykonujących pozornie tę samą pracę oraz obraz gospodarza, który strzeże swojego domu przed złodziejem. Jedli, pili, pracowali, bawili się – byli zajęci swoimi sprawami, zanurzeni w codzienności. Choć nie wiadomo kiedy, Syn Człowieczy na pewno przyjdzie – akcentuje w komentarzu do Ewangelii na I niedzielę Adwentu, 27 listopada, ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

1. Tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego

CZYTAJ DALEJ

Edykt w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

2022-11-26 14:00

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

s. Iwona Król

edykt

Kamil Krasowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński wydał edykt, zachęcający wiernych do przekazania jakichkolwiek dokumentów, pism, zdjęć, pamiątek lub wiadomości dotyczących Siostry M. Iwony Król. Publikujemy pełny tekst dokumentu.

Edykt Bpa Tadeusza Lityńskiego w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

CZYTAJ DALEJ

Rusza Adwent dla Życia 2022

2022-11-27 10:00

[ TEMATY ]

pro‑life

Adwent dla życia

materiały organizatora

Ty też możesz włączyć się do adwentowej krucjaty modlitewnej w intencji życia!

Już kolejny raz mieszkańcy naszej diecezji (i nie tylko, bo akcja już dawno przekroczyła granice Polski) będą mieli okazję dołączyć do wielkiej adwentowej krucjaty modlitewnej w intencji obrony życia. – Intencją modlitwy będzie nawrócenie zwolenników aborcji, ratowanie nienarodzonych dzieci, zagrożonych zabiciem, ich matek i ojców oraz całych rodzin – wyjaśnia Elżbieta Banaszkiewicz ze wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej przy parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze. - Krucjata polega na wybraniu pół godziny w czasie Adwentu dla modlitwy indywidualnej w intencji obrony i trwającego już życia. W tej intencji można ofiarować różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, lekturę Biblii, adorację Najświętszego Sakramentu lub inną dowolną modlitwę. Do naszej Krucjaty mogą włączyć się także osoby, które podjęły Duchową Adopcję dziecka poczętego. Ważne jest, aby modlić się przez zadeklarowany czas.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję