Reklama

Niedziela Wrocławska

Przed Światowymi Dniami Młodzieży 2016

Lipiec 2016 roku będzie dla Polski czasem wyjątkowym – do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży przyjedzie młodzież z całego świata. Przyjadą, by wyznać wiarę w Jezusa, spotkać się z papieżem Franciszkiem i przeżyć wielkie święto młodych. Przed głównymi uroczystościami w Krakowie młodzież spędzi 5 dni w różnych diecezjach Polski – także archidiecezja wrocławska przygotowuje się do tego wyjątkowego wydarzenia.

Niedziela wrocławska 7/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Facebook.com/SDM 2016 Wroclaw

Wolontariusze z wrocławskiego oficjalnego sztabu przygotowań SDM

Wolontariusze z wrocławskiego oficjalnego
sztabu przygotowań SDM

Pierwsza część obchodów Światowych Dni Młodzieży to „Dni w Diecezjach” podczas których młodzież gości w parafiach na terenie całego kraju – gospodarza spotkania. To cenny czas, który pozwala zobaczyć i doświadczyć wspólnoty Kościoła lokalnego oraz daje możliwość do poznania rodzin goszczących pielgrzymów w swych domach. We Wrocławiu młodzież będzie spędzała czas od 20 do 25 lipca 2016 r.

Galilea we Wrocławiu

Na czas przygotowań do ŚDM 2016 każda diecezja otrzymała nazwę biblijną nawiązującą do miejsc w Ziemi Świętej, a Wrocław stał się Galileą. Jak mówią wolontariusze z diecezjalnego sztabu przygotowań do ŚDM 2016 w archidiecezji wrocławskiej: – Chcemy, by Wrocław, tak jak Galilea, stał się miejscem działalności i cudów Jezusa, miejscem powoływania uczniów, miejscem codziennej pracy, a przede wszystkim miejscem spotkania ze Zmartwychwstałym.

Chęć spędzenia „Dni w Diecezjach” we Wrocławiu zgłosiły już grupy młodych ludzi z Francji, z Bogoty w Kolumbii, z Kanady czy ze Strasburga. Abp Józef Kupny zwraca uwagę, że kolejne grupy deklarujące przyjazd do stolicy Dolnego Śląska stanowią dla Kościoła lokalnego poważne wyzwanie. – Chcemy dobrze przygotować się do przyjęcia naszych gości. Pod względem organizacyjnym, jak i od strony duchowej. Tak, żeby wyjeżdżając stąd mogli wspominać nie tylko wspaniałe zabytki i piękne miejsca, ale także nasze przywiązanie do Kościoła, niedzielnej Eucharystii oraz entuzjazm w świadczeniu o Jezusie – podkreśla Metropolita Wrocławski.

Przyjmij pielgrzyma

By – i dla młodych z całego świata i dla wiernych archidiecezji wrocławskiej – „Dni w Diecezjach” były owocnym czasem, każda parafia musi się do tego dobrze przygotować. Potrzeba zaangażowania ruchów i wspólnot działających przy parafiach, wspólnej pracy duszpasterstw akademickich i duszpasterstw młodzieżowych. Każdy z nas może włączyć się w przygotowania, zostając wolontariuszem, dołączając do punktów przygotowań działających w diecezji czy modląc się w intencji ŚDM. Potrzebne są także rodziny, które przyjmą młodych ludzi na nocleg podczas „Dni w Diecezjach”, które ofiarują im swoją gościnę. Więcej informacji zdobędą państwo w swojej parafii, na stronie internetowej www.sdm2016.wroclaw.pl lub pisząc na maila: kotnakt@sdm2016.wroclaw.pl. Najbliższe spotkanie wolontariuszy odbędzie się od 20 do 22 lutego w Henrykowie podczas specjalnie dla nich przygotowanych rekolekcji. Będzie to okazja do spotkania dla wszystkich, którzy pomagają lub chcą pomagać w organizacji ŚDM 2016 w archidiecezji wrocławskiej. Szczegóły: a.kwiatkowska@sdm2016.wroclaw.pl.

Reklama

Oblackie Światowe Dni Młodzieży

W ramach „Dni w Diecezjach” Ojcowie Oblaci już 5. raz zapraszają do wspólnego świętowania młodych związanych z charyzmatem św. Eugeniusza de Mazenod. Do wrocławskiej parafii NMP Królowej Pokoju przyjedzie około 2 tys. osób związanych z wspólnotami oblackimi z całego świata. O. Andrzej Albiniak OMI, współorganizator spotkania i dekanalny koordynator ŚDM, podkreśla, że przygotowania trwają już od kilku miesięcy. – Co miesiąc spotykamy się na duchowym przygotowaniu do ŚDM w jednej z parafii naszego dekanatu Wrocław-Zachód I. Kolejne spotkanie odbędzie się w parafii Macierzyństwa NMP na Pilczycach, gdzie wspólnie przeżyjemy specjalnie na tę okazje przygotowaną Drogę Krzyżową – mówi o. Andrzej – Myślimy już także o przygotowaniach technicznych, noclegach, programie spotkania. Cieszy nas, że młodzież angażuje się w przygotowania, i że w pomoc włącza się coraz więcej ludzi dorosłych – dodaje oblat.

O. Andrzej zachęca, by każdy, kto może,włączył się w swojej parafii w przygotowania do ŚDM: – To szansa, by przeżyć coś wyjątkowego, by od młodych ludzi uczyć się entuzjazmu wiary. Dziś wiele mówi się o tym, że młodzież znika z Kościoła, a przygotowania do ŚDM to wspaniała okazja, by tę młodzież ożywić, przyciągnąć do Jezusa, by wielu młodych poczuło więź z Kościołem.

2015-02-12 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzież osiągnęła dojrzałość

Niedziela sandomierska 39/2015, str. 1, 6-7

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Ks. Adam Stachowicz

Młodzi zachęcali do udziału w ŚDM

Młodzi zachęcali do udziału w ŚDM

Dni Młodych są w naszej diecezji organizowane już od osiemnastu lat. W tym roku ich wyjątkowy charakter polegał nie tylko na „wejściu w dojrzałość”, ale również na mocnym akcencie wskazującym na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Lasy Państwowe odpierają zarzuty posłanek KO dot. konkursu "Drewno jest z lasu"

2022-12-06 18:35

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Konkurs „Drewno jest z lasu” służy wyłącznie promocji drewna jako naturalnego surowca, był otwarty dla wszystkich i miał obiektywne kryteria - brzmi wtorkowe oświadczenie Lasów Państwowych. Wcześniej posłanki KO poinformowały o zawiadomieniu prokuratury w związku z tym konkursem.

"Lasy Państwowe od zawsze, na różne sposoby, wspierają lokalne społeczności w całej Polsce, m.in. organizując konkursy. Lasy Państwowe protestują przeciwko próbom upolitycznienia społecznej działalności leśników, a zwłaszcza podawania nieprawdziwych informacji, które mają celowo wprowadzać w błąd opinię publiczną" - brzmi oświadczenie LP, opublikowane na stronie Lasów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję