Reklama

Niedziela Sandomierska

Wolontariusze w Radomyślu

Niedziela sandomierska 22/2015, str. 1

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Ks. Adam Stachowicz

Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży rozmawiali m.in. o sposobach promowania ŚDM

Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży rozmawiali m.in. o sposobach promowania ŚDM

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Około 150 wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) przybyło 16 maja do Radomyśla nad Sanem. Oprócz młodzieży licznie przybyli również kapłani i klerycy. Był to czas modlitwy, zabawy i integracji. Jak podkreślają organizatorzy takie spotkania mają na celu integrację i formację osób, które chcą pełnić funkcje koordynatorów działań związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży w przyszłym roku. W tym czasie przez kilka dni młodzi z całego świata będą przebywać w Polsce, w tym również w naszej diecezji. I tu właśnie nieocenioną rolę będą pełnić wolontariusze, wspierający przeprowadzenie całego przedsięwzięcia.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Liturgii przewodniczył diecezjalny koordynator ŚDM ks. Marek Kumór. Homilię wygłosił ks. Tadeusz Janda.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

– Po Mszy św. wszyscy zebraliśmy się w jednym miejscu. Tam rozpoczęliśmy spotkanie tańcami integracyjnymi – relacjonuje Anita Oszczypała. – Potem podzielono nas na grupy, których nazwy nawiązywały do Starego Testamentu, np. „Arka Noego”. Każda grupa dostała mapkę i miała za zadanie odnaleźć klucze ukryte w lesie. Mimo drobnych trudności i zaginięcia kilku kopert myślę, że wszyscy dobrze się bawili, a co najważniejsze poznali innych wolontariuszy, z którymi już niedługo będą współpracować. Na spragnionych i głodnych czekał grill, a na tych, których nie zmęczyły leśne spacery, więcej tanecznej zabawy – wylicza wolontariuszka. Natomiast Natalia Bełz dodaje: – Wspólnie spędzony czas zmotywował nas do dalszych działań w naszej diecezji, czemu towarzyszyć ma przede wszystkim modlitwa, postawa służby i otwarcia się na drugiego człowieka.

Podczas spotkania można było również zapoznać się i wspomóc akcję „Bilet dla Brata”. O co chodzi w akcji tłumaczy Olga Surma: – Położenie Polski w środkowej części Europy jest okazją, by na to Boże spotkanie przybyli młodzi zza naszej wschodniej granicy. Dlatego kilka miesięcy temu powstała inicjatywa materialnego wsparcia młodych ze Wschodu. Akcja polega na tym, żeby poprzez zakup kubków, koszulek, książek, płyt i innych gadżetów w bardzo konkretny sposób zaprosić tych młodych do Polski. W naszej diecezji „Biletem dla Brata” zajmuje się Sekcja Formacyjna Komitetu ŚDM, koordynowana przez ks. Marcina Świebodę i ks. Daniela Korycińskiego. Jest możliwość zorganizowania stoiska „Bilet dla Brata” (BdB) w swojej parafii, szkole, czy wspólnocie – dodaje Olga.

Koordynatorzy przygotowań do ŚDM zachęcają wolontariuszy pragnących posługiwać podczas ŚDM do osobistej formacji. Wspaniałą okazją do tego są 15-dniowe rekolekcje oazowe, albo rekolekcje w drodze do Matki Bożej Częstochowskiej. Swoje propozycje mają również inne grupy młodzieżowe w naszej diecezji.

2015-05-28 10:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Dziwisz o dacie ŚDM w Krakowie

Ostatni tydzień lipca to najprawdopodobniejszy termin Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Data taka została ustalona z Papieską Radą ds. Świeckich i organizatorami papieskich pielgrzymek, ale – jak mówi kard. Stanisław Dziwisz – jest jeszcze nieoficjalna, bo nie potwierdził jej sam papież. „Ostatni tydzień lipca – ustaliliśmy to z Papieską Radą ds. Świeckich i nieoficjalnie zostało to też zaakceptowane przez organizatorów wizyt papieskich” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz o dacie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.
CZYTAJ DALEJ

Obrońca ks. Olszewskiego: Niszczeje dzieło, które zaczął budować ks. Michał

2026-04-07 10:26

[ TEMATY ]

budowa

Ks. Michał Olszewski

niszczeje dzieło

sinusoida

Telewizja wPolsce24

Mec. Krzysztof Wąsowski

Mec. Krzysztof Wąsowski

„To jest jak sinusoida, bo (…) każdy miły gest policjanta na dozorze, czy jakichś ludzi, których ks. Michał Olszewski spotyka tam, gdzie mieszka, od razu napawa go totalnym optymizmem, a z drugiej strony, jest taki zjazd i straszny dół, kiedy on sobie znowu uświadamia to, co go spotyka, czyli skrajna niesprawiedliwość i nieuczciwość” - powiedział mec. Krzysztof Wąsowski na antenie telewizji wPolsce24 pytany o stan zdrowia ks. Michała Olszewskiego.

Mec. Wąsowski był gościem programu „Wierzbicki i Biedroń mówią jak jest”. W rozmowie przyznał, że miał nadzieję, iż uda się namówić księdza Michała na wywiad, ale jest jeszcze na to za wcześnie. Nie miał też dobrych wiadomości podkreślając zmienny stan samopoczucia, w jakim znajduje się kapłan:
CZYTAJ DALEJ

USA/ Trump: zgadzam się wstrzymać bombardowania i ataki na Iran na okres dwóch tygodni

2026-04-08 07:11

[ TEMATY ]

Donald Trump

PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Prezydent USA Donald Trump ogłosił w środę, że zgodził się na pakistańską propozycję dwutygodniowego zawieszenia broni pod warunkiem, że Iran zgodzi się na natychmiastowe otwarcie cieśniny Ormuz. Ocenił też, że negocjacje pokojowe z Iranem osiągnęły duży postęp.

„Na podstawie rozmów z premierem (Pakistanu - PAP) Shehbazem Sharifem i marszałkiem Asimem Munirem, w których zwrócili się do mnie z prośbą o wstrzymanie wysłania niszczycielskich sił do Iranu dziś wieczorem, pod warunkiem, że Islamska Republika Iranu zgodzi się na CAŁKOWITE, NATYCHMIASTOWE i BEZPIECZNE OTWARCIE Cieśniny Ormuz, zgadzam się zawiesić bombardowanie i ataki na Iran na okres dwóch tygodni” - napisał Trump na platformie Truth Social.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję