Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wzorowe jednoczenie

Oprócz burz nad Polskę nadciągnęły dobre wieści z frontu jednoczenia lewicy. Podobno jest miło i przyjemnie, a „współpraca przebiega wzorowo”. Sformułowanie brzmi znajomo. Jest bardzo podobne do komunikatów zamieszczanych onegdaj w „Trybunie Ludu” po kolejnym posiedzeniu plenum Komitetu Centralnego PZPR, która była w procesie nieustannego jednoczenia. Zresztą miała to nawet w nazwie.

Koszmar

Jeszcze nie do końca zjednoczeni i bez krawatów politycy SLD wyruszyli busami na plaże. Ciężkie lato się zapowiada. Do Tunezji jechać niebezpiecznie, w Grecji – kryzys, a nad Bałtykiem – ryzyko, że chwile wypoczynku umilą nam roześmiani od ucha do ucha politycy. Koszmar!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Politycy czy sinice?

Ale może być jeszcze gorzej, bo wyobraźmy sobie, że od strony plaży będą nacierali politycy, a od strony morza – sinice. I gdzie w takiej sytuacji uciekać? Wybór bez realnego wyboru. Jak między dżumą a cholerą.

Ostrzeżenie

Lewicowi politycy będą szturmować plażowiczów pod hasłem: „Masz dość – przyłącz się do nas”. Uwaga na dzieci! Mogą brać w jasyr.

Straszenie

Ryszard Petru zmierza do władzy i w tym celu straszy, że jak do władzy dojdzie PiS, to będziemy mieli drugą Grecję. Ludzi natomiast ciarki przechodzą na samą myśl, że wraz z nadejściem Petru mielibyśmy powtórkę z Balcerowicza.

Ego

Były minister, były marszałek i generalnie były, a aktualnie mąż swojej żony Radosław Sikorski pisze – to informacja jak najbardziej serio – sztukę teatralną. Nie wiemy, komu pozazdrościł, ale stawiamy na Szekspira.

2015-07-14 13:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Niespotykana fala antychrześcijańskiej przemocy” - ważny raport międzynarodowej organizacji

2026-01-13 16:53

[ TEMATY ]

raport

Karol Porwich/Niedziela

Europejskie Centrum na rzecz Prawa i Sprawiedliwości opublikowało raport poświęcony przestępstwom z nienawiści wymierzonym w chrześcijan w Europie. Dokument wskazuje na wzrost skali przemocy, przestępstw z nienawiści oraz marginalizacji chrześcijan, przy jednoczesnym zaniżaniu skali zjawiska w oficjalnych statystykach. W 2024 r. w 35 krajach Europy odnotowano 2211 aktów nienawiści wobec chrześcijan, w tym 274 napaści fizyczne, których liczba wzrosła mimo ogólnego spadku incydentów.

Najczęstsze formy agresji obejmują wandalizm, podpalenia, profanacje i ataki na duchownych, a najbardziej dotknięte tym procederem kraje to m.in. Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Polska i Włochy. Autorzy wskazują na kulturowe i ideologiczne przyczyny nienawiści wobec chrześcijaństwa oraz na nierówne traktowanie wyznawców tej religii przez instytucje międzynarodowe, postulując wprowadzenie jasnej definicji antychrześcijańskiej nienawiści i wzmocnienie ochrony prawnej.
CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja lubelska: zmarł wieloletni proboszcz sanktuarium w Wąwolnicy

2026-01-14 12:08

[ TEMATY ]

śmierć

Archidiecezja Lubelska/Facebook

14 stycznia zmarł zasłużony kapłan archidiecezji lubelskiej ks. kan. Jerzy Ważny. Od 2001 r. był proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Wąwolnicy i kustoszem sanktuarium Matki Boskiej Kębelskiej. Przeżył 65 lat, w kapłaństwie 39.

Ks. kan. Jerzy Ważny urodził się w 1960 r. w Tomaszowie Lubelskim, święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r. z rąk ówczesnego bpa Bolesława Pylaka. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych kapłanów archidiecezji lubelskiej, przez 25 lat prowadził wspólnotę w największym sanktuarium archidiecezji lubelskiej.
CZYTAJ DALEJ

Sąd uchylił karę finansową nałożoną na TVN za nierzetelny materiał na temat o. Tadeusza Rydzyka

2026-01-14 19:07

[ TEMATY ]

TVN

O. Tadeusz Rydzyk

Karol Porwich/Niedziela

O. Tadeusz Rydzyk

O. Tadeusz Rydzyk

Sąd uchylił karę finansową nałożoną na stację TVN przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji za nierzetelny materiał na temat o. Tadeusza Rydzyka CSsR i Rodziny Radia Maryja. Decyzja sądu nie jest prawomocna - informuje Radio Maryja.

W listopadzie 2024 r. ówczesny przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Maciej Świrski, nałożył na stację TVN ponad 142 tys. zł kary za emisję reportażu „29 lat bezkarności. Fenomen ojca Tadeusza”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję