Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Bazylika mniejsza w Radecznicy

Niedziela zamojsko-lubaczowska 29/2015, str. 8

[ TEMATY ]

Bazylika

Archiwum sanktuarium w Radecznicy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W sobotę 4 lipca bp Marian Rojek przekazał wiernym zgromadzonym na Mszy św., sprawowanej na Stadionie OSiR w Zamościu, iż Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała go o decyzji Ojca Świętego Franciszka, że kościół parafialny, pw. św. Antoniego w Radecznicy, będący sanktuarium Świętego z Padwy, został podniesiony do godności bazyliki mniejszej. Jest to pierwsza bazylika mniejsza w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, co przynosi radość całej diecezji.

Ojcom Bernardynom z Radecznicy, cieszącym się owocami wielkiego jubileuszu objawień św. Antoniego w Radecznicy, gratulujemy uzyskania zaszczytnego tytułu świątyni, prosząc o modlitwę w intencji całej diecezji zanoszoną przed wizerunkiem patrona bazyliki, św. Antoniego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-07-16 10:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Finał 31. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”

[ TEMATY ]

Jasna Góra

muzyka

Bazylika

Marian Florek

„Pieśnią chcę chwalić imię Boga i dziękczynieniem Go wysławiać”. Tak brzmiało motto zakończonego 14 września 31. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”

Na zakończenie festiwalu organizatorzy zaproponowali koncert organowy. Melomani mogli usłyszeć w bazylice jasnogórskiej kompozycje Feliksa Nowowiejskiego: Marsz Pretorianów – wejście gwardii Nerona na Forum Romanum z oratorium „Quo vadis” op. 30 (transkrypcja organowa: Jerzy Kukla); II Koncert Organowy op. 56 nr 2: „Ellenai” – poemat symfoniczny na głos recytujący, klarnet i orkiestrę smyczkową op. 17 nr 3 (transkrypcja organowa: Jerzy Kukla); IV koncert organowy op. 56 nr 4.
CZYTAJ DALEJ

Co ze wstrzemięźliwością od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja?

2026-04-22 13:06

[ TEMATY ]

post

majówka

wstrzemięźliwość

pixabay.com

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wstrzemięźliwość od spożywania mięsa lub innych pokarmów w Kościele katolickim należy zachowywać we wszystkie piątki całego roku.

Piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje w trzech przypadkach: w piątki, w które wypada uroczystość; dni w randze uroczystości (np. piątek w Oktawie Wielkanocy) oraz gdy zostanie udzielona dyspensa zgodnie z przepisami prawa kanonicznego.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: Jezus nie kradnie nam życia, On je oświeca mądrością

2026-04-26 16:35

[ TEMATY ]

Anioł Pański

Leon XIV

Vatican Media

Jezus nie przychodzi skraść nasze życie, ale oświecać je światłem swojej mądrości – mówił Leon XIV w rozważaniu przed modlitwą Regina Coeli. Wskazał na złodziejów wkradających się do zagrody naszego serca: konsumpcjonizm, błędne idee, uprzedzenia, czy ci, którzy podsycają wojny. Czy potrafiliśmy ich odeprzeć? – pytał Papież.

W rozważaniu Papież nawiązał do niedzielnej Ewangelii, przeciwstawiającej Jezusa – Dobrego pasterza, który wchodzi do owczarni przez bramę i złodzieja, który przekrada się, by kraść, zabijać i niszczyć.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję