Reklama

Wesele Wesel

Tegoroczne Wesele Wesel będzie przebiegać pod hasłem: „Nawrócenie i ewangelizacja rozpoczyna się w rodzinie”. Po raz kolejny organizatorzy udowodnią, że alkohol nie musi towarzyszyć weselom, a dla coraz liczniejszej grupy jest wręcz zbędny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Hasło spotkania nie jest przypadkowe. Organizatorzy zdecydowali, że 21. Wesele Wesel musi być mocnym świadectwem, wręcz manifestacją wiary, która dla Polski woła o nawrócenie i przemianę. – W sposób szczególny pragniemy ewangelizować jako ludzie wolni, wolni od alkoholu i używek, które pozbawiają nas świadomości i ogłupiają – mówią Anna i Bartłomiej Stelmachowie, koordynatorzy spotkania. Chcą się radować w duchu chrześcijańskiej radości, która wypływa z głębi ludzkich serc. – Ta radość jest pełna i prawdziwa, bo my – polskie rodziny, czyniące wdzięczność Bogu za łaskę odwagi życia w inny sposób, czyli w wolności od ideologii narzucanych nam przez światopogląd antychrześcijański, idziemy pod prąd – przekonują. – Dlatego właśnie to 21. spotkanie będzie miało wymiar świadectwa – przez nawoływanie do nawrócenia i czynienia ewangelizacji. 30 lipca podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości, rozpoczniemy nasze spotkanie.

Świadomi zagrożeń

Reklama

Kolejny dzień – 31 lipca będzie dniem rekolekcji dla uczestniczących rodzin. Wspólne spotkanie to nie tylko zabawa i radość z bycia razem – to również czas refleksji. To czas, w którym należy pogłębiać wiarę poprzez wysiłek duchowy. To również czas, w którym trzeba zadać sobie pytanie: Jaka jest tak naprawdę moja/nasza wiara? Czy moja rodzina jest na tyle mocna wiarą, że jest w stanie przeciwstawić się trudom, które nakłada się dzisiaj na polską rodzinę? – W tym duchu musimy być świadomi wszystkich zagrożeń, które czyhają na rodzinę. Pomoże nam w tym znakomity człowiek – ks. Artur Ważny, diecezjalny duszpasterz nowej ewangelizacji diecezji tarnowskiej. Zakończymy dzień koncertem ewangelizacyjnym zespołu „Deus Meus” i procesją 21 świętych i błogosławionych wstawiających się za polską rodziną przed tronem Boga Najwyższego oraz krótką dziękczynną adoracją Najświętszego Sakramentu – mówią organizatorzy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wspólne bycie razem

1 sierpnia będzie dniem świadectwa – czynu, bo to dzień spotkania z misjonarzami pracującymi na wszystkich kontynentach świata. – Chcemy, by w tym czasie ci, którzy nie mieli możliwości spotkać osobiście takich ludzi, mogli uczestniczyć we wspólnym byciu razem, w którym jest dawane świadectwo czynu – ewangelizacji. Najważniejszym momentem Wesela Wesel jest uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, w trakcie której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, a tuż po zakończonej Liturgii w orszaku weselnym wyruszymy na bal do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju – mówią koordynatorzy spotkania.

2 sierpnia to dzień zakończenia Wesela Wesel. Podczas radosnej Mszy św. o „charakterze misyjnym” uczestnicy będą dziękować Bogu za dar wspólnego rodzinnego dawania świadectwa wiary w duchu nawrócenia.

Oby 21. Wesele Wesel było czasem przemiany dla wszystkich ludzi, którzy będą mogli uczestniczyć w tym spotkaniu w Krynicy-Zdroju.

2015-07-29 08:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Światowy hit „The Chosen”. Tutaj obejrzysz ten serial za darmo

2026-04-02 15:00

[ TEMATY ]

bezpłatny serial

światowy hit

The Chosen

za darmo

Materiały promocyjne/thechosen.pl

Serial „The Chosen” to światowy hit, opowiadający o życiu Jezusa z perspektywy osób, które mu towarzyszyły i przedstawiający Ewangelię w nowym świetle. Wszystkie dotychczas wyprodukowane sezony tej produkcji można oglądać za darmo w serwisie TVP VOD. Serial może pomóc dobrze i refleksyjnie przeżyć Wielki Tydzień i czas wielkanocny.

Podziel się cytatem - mówi KAI o. Michał Legan, kierownik redakcji katolickiej TVP.
CZYTAJ DALEJ

Włochy: powstaje serial telewizyjny o św. Carlo Acutisie

2026-04-06 08:53

[ TEMATY ]

serial

Włochy

św. Carlo Acutis

Vatican Media

Św. Carlo Acutis

Św. Carlo Acutis

„To taki chłopak jak my, który wykorzystywał internet, by czynić dobro” - mówi Samuele Carrino, który wciela się w rolę słynnego millenialsa ogłoszonego świętym w 2025 roku. We Włoszech zakończyły się zdjęcia do serialu telewizyjnego opowiadającego życie św. Karola Acutisa. Opowieść o chłopaku, który wciąż fascynuje swych rówieśników, nosi tytuł „Mam na imię Karol”.

Reżyserem filmu jest Giacomo Campiotti, znany m.in. z takich telewizyjnych produkcji jak „Ojciec Mateusz”, „Suburra”, „Józef Moscati”, „Bakhita”, czy bijący rekordy popularności młodzieżowy serial „Braccialetti rossi”. Wraz z Carlo Mazzottą jest on również współautorem scenariusza. Za produkcję odpowiada RTI oraz Skipless Italia.
CZYTAJ DALEJ

Bp I. Pękalski: nie lękajmy się przyjąć Jezusa Zmartwychwstałego jako naszego Zbawiciela!

2026-04-06 14:41

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Bp I. Pękalski sprawujący liturgię Mszy św., w łódzkiej katedrze

Bp I. Pękalski sprawujący liturgię Mszy św., w łódzkiej katedrze

Nie lękajmy się przyjąć Jezusa Zmartwychwstałego jako naszego Zbawiciela, jako tego, który przebacza nasze grzechy, naprawia nasze relacje z Bogiem Ojcem, i z naszymi bliźnim, i napełnia nas mocą Ducha Świętego, który jest dawcą prawdziwego pokoju. Który pragnie być naszym przewodnikiem niekiedy po bardzo krętych, zawiłych, niebezpiecznych drogach życia prowadzących do Królestwa Niebieskiego. – mówił bp Pękalski.

W Poniedziałek Wielkanocny sumie w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Ireneusz Pękalski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję