Reklama

Drogowskazy

Drogowskazy

Kto dzisiaj rządzi Polską?

Niedziela Ogólnopolska 45/2015, str. 3

[ TEMATY ]

polityka

media

społeczeństwo

Powoli ustępują rządy dotychczasowej władzy PO i PSL. Nas, wierzących, bardzo zabolał stosunek tej władzy do spraw związanych z chrześcijańską wiarą i moralnością, wyrażający się m.in. w takich dokumentach, jak ustawa przemocowa, o in vitro, o zmienianiu płci. Były one wprowadzane szybko i bezwzględnie, przy ogromnej inercji posłów określających się jako katolicy, ludzie wierzący, jakby władza ta była na usługach światowej masonerii czy jakichś tajemniczych ośrodków UE, prowadzących Europę w stronę ateizmu i laicyzacji.

Reklama

Niestety, dogorywająca władza wciąż jeszcze uskutecznia swoje założenia, a wspierają ją w tym media komercyjne i... publiczne, które także jakby nie zauważały, że naród poszedł w inną stronę. Nadal w TVP widać ogromną liczbę rozmówców ze Zjednoczonej Lewicy, z PO i innych formacji politycznych, których medialny czas powinien już przeminąć. Tymczasem te opcje ciągle znajdują się przy mikrofonach i kształtują nasze myślenie. Cóż z tego, że wygrał PiS – media starają się tego nie zauważać. Polska ciągle postrzega swoją rzeczywistość oczami sprzedajnych dziennikarzy i niektórych stacji telewizyjnych, radiowych czy redakcji prasowych, którzy, uprawiając swoją politykę, uwłaczają Kościołowi. W TVN np. niektóre wypowiedzi są bardzo prześmiewcze, straszy się ludzi, że teraz w Polsce trzeba będzie obowiązkowo chodzić do kościoła, że na wszystko trzeba będzie patrzeć przez pryzmat kościelno-chrześcijański. Te szyderstwa winny być zauważone przez obecnie kierujących naszym krajem, bo wydaje się, że to nie oni dziś rządzą, ale media, dziennikarze, a zwłaszcza telewizja, w tym także ta publiczna, której patrzenie powinno być – a wcale nie jest – zbieżne z wolą narodu. PiS jest w tej chwili zajęty formowaniem rządu. To trudne zadanie. Wiemy zresztą, że tej większości, która zdobyła przywództwo, będą rzucane kłody pod nogi, a media mają dziś ogromne możliwości, żeby te trudności pomnażać. Dlatego nowa formacja rządząca powinna przede wszystkim zauważyć rolę mediów i dokonać takich posunięć, które je uporządkują, a przez to będą porządkować kraj.

Ważne jest także to, co w tej sytuacji zrobią polscy katolicy. Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie media służą wartościom chrześcijańskim, i te należy odrzucić, a zainteresować się mediami katolickimi, które przy odpowiednim wsparciu nabiorą siły. Katolicy, przejrzyjcie, wybija wasza godzina!

2015-11-04 08:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przesłanie uczestników konferencji „Chrześcijanin w życiu politycznym”

[ TEMATY ]

polityka

chrześcijaństwo

konferencja

Artur Stelmasiak

„Konieczność zaangażowania w promowanie wartości chrześcijańskich w przestrzeni publicznej” oraz „potrzebę kształtowania sumień i przenikania wartościami ewangelicznymi życia prywatnego, zawodowego i publicznego” - wyrazili w udostępnionym KAI końcowym przesłaniu uczestnicy konferencji „Chrześcijanin w życiu politycznym”, która odbyła się 1 grudnia w Sejmie RP.

CZYTAJ DALEJ

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce ponownie się upłynniła

2021-09-21 08:37

[ TEMATY ]

św. January

cud św. Januarego

twitter.com/Chiesadinapoli

W niedzielę krew patrona Neapolu, przechowywana w ampułce w katedrze w tym mieście, ponownie się upłynniła. „Cud św. Januarego” został ogłoszony przez metropolitę abp. Domenico Battaglię.

Kościół katolicki obchodzi 19 września wspomnienie św. Januarego. Od kilkuset lat tego właśnie dnia krew patrona Neapolu upłynnia się. Tak też stało się i tym razem. Abp Domenico Battaglia wyjął w niedzielę ampułkę z relikwiarza przechowywanego w Królewskiej Kaplicy Skarbu św. Januarego.

CZYTAJ DALEJ

Nuncjusz odwiedził diecezję zielonogórsko-gorzowską

2021-09-22 11:40

[ TEMATY ]

nuncjusz

Głogów

diecezja zielonogórsko‑gorzowska

Jakubów

ks. Adrian Put

Msza św. w Jakubowie pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce

Msza św. w Jakubowie pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce

We wtorek 21 września pierwszy raz przybył do naszej diecezji abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz Stolicy Apostolskiej w Polsce. Podczas swej krótkiej wizyty odwiedził sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie oraz Głogów.

Arcybiskup Pennacchio odwiedził sanktuarium w Jakubowie w szczególnym czasie jubileuszowego Roku św. Jakuba. Po odprawieniu Mszy św. i poświęceniu pamiątkowego krzyża i rzeźby abp Pennacchio wraz z biskupami Lityńskim, Siemieniewskim i Sochą udali się do Głogowa. Tu po przywitaniu przez władze samorządowe odbyło się otwarcie nowego odcinka Jakubowego Szlaku wiodącego przez Głogów do Hiszpanii, do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela. W kościele pw. Bożego Ciała nuncjusz poświęcił tablicę pamiątkową oraz kamienną płytę chodnikową ze znakiem muszli pielgrzymiej. Płyty te wmurowane zostaną na głogowskim alternatywnym odcinku Szlaku św. Jakuba wiodącym przez głogowskie Stare Miasto. Spotkanie w Jakubowie i w Głogowie było pierwszą oficjalną wizytą arcybiskupa nuncjusza w naszej diecezji. Swoją misję w Polsce pełni od 2016 roku. Z racji swego urzędu jest także dziekanem korpusu dyplomatycznego w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję