Reklama

Niedziela Rzeszowska

Ewangelizacja piosenką

„Jezus żyje” – to tytuł nowej płyty ks. Łukasza Leśniaka, która ukazała się 24 października br.

Niedziela rzeszowska 47/2015, str. 8

[ TEMATY ]

płyta

Klaudia Lizak

Ks. Łukasz Leśniak w studiu nagrań

Ks. Łukasz Leśniak w studiu nagrań

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Obecna płyta różni się od poprzedniej nie tylko nowym brzmieniem, ale i powiększonym składem. Ks. Łukasz Leśniak nagrał ją w towarzystwie swojej siostry Sylwii, która wspierała go śpiewem i grą na gitarze, oraz Aleksandry Przybyłowicz – utalentowanej skrzypaczki.

Na płycie znajduje się 13 utworów. Są to piosenki o tematyce religijnej i żadna z nich nie trafiła na płytę przypadkowo. Płytę nagrano u Rafała Boniśniaka – perkusisty z zespołu New Day, w jego Papaya Studio. Jak mówi sam wykonawca, ks. Łukasz Leśniak, ta płyta to nie tylko pomoc w nowej ewangelizacji, ale i wdzięczność za dar śpiewu i gry na gitarze. – Płyta jest odpowiedzią na wezwanie św. Jana Pawła II do nowej ewangelizacji, jest też odpowiedzią dla tych, którzy szukają w Kościele czegoś więcej niż tylko niedzielnej Eucharystii – mówi ks. Łukasz. Jest odpowiedzią dla tych, którzy mnie o to po prostu prosili, słuchając gry i śpiewu – dodaje.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Za dar śpiewu ks. Łukasz jest szczególnie wdzięczny Panu Bogu. Wspomina, że gdy w czasach liceum trafił do specjalisty, okazało się, że ma wadę krtani – niedomykalność strun głosowych, co w przypadku osób śpiewających może skończyć się nagłą utratą głosu. To jednak nie zniechęciło go. – Dzięki Bogu głos mam dobry i nie mam żadnych problemów, dlatego chcę śpiewać tak jak umiem, tak jak potrafię – mówi ks. Łukasz.

Reklama

Ksiądz Łukasz z pokorą, ale i pasją opowiada o swojej nowej, muzycznej przygodzie. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest wielu muzyków, którzy na co dzień profesjonalnie zajmują się śpiewaniem i, jak twierdzi, z pewnością zrobiliby to lepiej od niego, ale nie o to chodzi. Wydaną płytę ks. Łukasz traktuje jako swoiste świadectwo wiary i formę modlitwy.

Płytę można nabyć w parafii bł. Karoliny w Rzeszowie lub wysyłkowo. Informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej ks. Łukasza www.rekolekcjonista.pl oraz na jego profilu na Facebooku. Na kanale You Tube można odsłuchać piosenki z jego pierwszej płyty „Ave Maryja”, a teledyski z drugiej płyty – jak informuje katecheta – ukażą się niebawem.

Ks. Łukasz Leśniak obecnie pracuje w parafii pw. bł. Karoliny w Rzeszowie. Wcześniej przez 5 lat posługiwał w Lipinkach, gdzie dał się poznać jako organizator różnego typu rekolekcji dla młodzieży i dorosłych.

2015-11-19 11:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ważkie słowa, ważne nuty

Jestem fanem słów, które mają wagę; litera po literze poruszają moje głębokie pokłady wrażliwości. Albo fraz idących ich tropem ku Bogu. Krok po kroku, nuta, po nucie. Do prawdy, zbawienia. Wprost do serca, umysłu, bez lawirowania.

Kiedyś przedstawienie strof w oprawie muzyki było swoistą drogą ku masowej percepcji. Dzisiaj jest inaczej. Pamiętam, jak w rozmowie z Grzegorzem Turnauem jakieś trzy dekady wstecz, u zarania jego wielkiej kariery solistycznej, zadałem mu pytanie, czy czuje się wieszczem czasu multimediów. I to pytanie zawisło w powietrzu. Bo ja, mając od lat dostęp do internetu, nie sądziłem, że to ciągle nieosiągalne medium dla milionów w kontekście popkultury. Dzisiaj czas zatoczył pętlę. Sieć jest globalna, ale uczucia ulatują. Poezja szuka drogi – jak muzyka. Dwie siostry. Stąd pytam o tę ulotność, nieprzemijalność, o to, co „tu i teraz”, sprawcę znakomitej płyty. Płyty innej od masowej produkcji, która przywraca wiarę w podstawowe pryncypia. Bo nie jest to album nijaki. On kapie emocjami i... artyzmem.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Ile można spóźnić się do kościoła?

2025-10-04 21:04

[ TEMATY ]

Eucharystia

Msza św.

abp Andrzej Przybylski

Karol Porwich/Niedziela

Zwierzał mi się ktoś, że ma kłopoty z punktualnością. W zasadzie wszędzie się spóźnia, w tym również na niedzielne Msze św. Ta osoba, świadoma swojej wady, zapytała mnie, ile można się spóźnić do kościoła, żeby Msza św. niedzielna mogła być zaliczona jako spełniony obowiązek chrześcijański - pisze abp Andrzej Przybylski.

Zwierzał mi się ktoś, że ma kłopoty z punktualnością. W zasadzie wszędzie się spóźnia, w tym również na niedzielne Msze św. Ta osoba, świadoma swojej wady, zapytała mnie, ile można się spóźnić do kościoła, żeby Msza św. niedzielna mogła być zaliczona jako speł niony obowiązek chrześcijański. Dodała zaraz, że po noć wystarczy, jeśli się zdąży na czytanie Ewangelii, a właściwie to nawet tylko na moment Przeistocze nia chleba w Ciało Chrystusa i wina w Krew Pańską. Musiałem jej dopowiedzieć konkretnie i prosto: nie wystarczy!
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję