Reklama

Niedziela Sandomierska

Pielgrzymka do źródeł

Niedziela sandomierska 15/2016, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Chrzest Polski

Muzeum w Zawichoście

Kościół św. Jana Chrzciciela w Zawichoście – miejsce diecezjalnego świętowania jubileuszu 1050. Chrztu Polski

Kościół św. Jana Chrzciciela w Zawichoście – miejsce diecezjalnego świętowania jubileuszu
1050. Chrztu Polski

Główna diecezjalna uroczystość z racji 1050. rocznicy Chrztu Polski odbędzie się 7 maja w Zawichoście. W „Pielgrzymce do źródeł” możemy przybywać autokarem, pieszo oraz tratwami Wisłą i Sanem. Pielgrzymi do Zawichostu mają dotrzeć na godz. 15. Tam organizatorzy zaplanowali trzy stacje: nad brzegiem Wisły, w kościele parafialnym i w kościele św. Jana Chrzciciela.

Wszystko rozpocznie się nad brzegiem Wisły. Stojąc z zapalonymi świecami dokonamy odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Odbywać się to będzie podobnie jak podczas Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Następnie każdy z nas zostanie pokropiony wodą święconą. Przy śpiewie Litanii Loretańskiej udamy się w procesji do kościoła parafialnego, gdzie polecimy się Jezusowi Miłosiernemu. Stamtąd przejdziemy procesyjnie do kościoła św. Jana Chrzciciela. Nastąpi tu zwieńczenie modlitwy podczas Eucharystii zakończonej uroczystym błogosławieństwem i rozesłaniem.

Dla przybywających organizatorzy mają następujące propozycje. Autokarami i samochodami przybywają pątnicy z dekanatów: Baranów Sandomierski, Janów Lubelski, Klimontów, Koprzywnica, Modliborzyce, Nisko, Nowa Dęba, Ostrowiec Świętokrzyski, Połaniec, Raniżów, Rudnik, Staszów, Szewna i Tarnobrzeg. Pieszo zaproszeni są ci, którzy mają najbliżej, mianowicie z dekanatów: Zawichost, Opatów i Ożarów. Jest natomiast propozycja i prośba, by z dekanatów: Gorzyce, Pysznica, Sandomierz, Stalowa Wola, Ulanów i Zaklików zostały również zorganizowane grupy przypływające tratwami i łodziami.

Organizatorzy zadbali również o stronę techniczną przedsięwzięcia. Przygotowane będą parkingi dla autokarów oraz samochodów osobowych, punkt medyczny, punkt informacyjny i sanitariaty. Odpowiedni porządkowi będą kierowali ruchem. Przygotowania idą pełną parą. Warto byśmy przybywając na spotkanie, jak najlepiej przeżyli obrzędy odnowienia swoich zobowiązań chrzcielnych. Zapraszamy do uczestnictwa.

2016-04-07 09:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Najstarsza Kaliska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Zdzisław Sowiński

Prawie 2200 pielgrzymów 382. Kaliskiej Pieszej Pielgrzymki i 28. Diecezji Kaliskiej weszło we wtorek wieczorem na Jasną Górę. Do pątników dołączyły trzy grupy rowerowe. W pielgrzymowanie włączyło się także 200 pielgrzymów duchowych. Kaliskich pątników witał na Jasnej Górze biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun, który dotarł tam na rowerze.

W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Sakramenty narzędziami Ducha Świętego”. Kierownikami pielgrzymki byli: ks. Rafał Grzęda i ks. Szymon Rybak, a ojcem duchownym – ks. Marcin Szymczak.

CZYTAJ DALEJ

Nasza łódź nigdy nie zatonie, dopóki jest w niej Jezus

2023-01-04 10:44

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 35-41.

Sobota, 28 stycznia 2023. Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prał. Sławomir Oder nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 13:00

[ TEMATY ]

diecezja toruńska

diecezja gliwicka

ks. Paweł Borowski

We wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, 28 stycznia, nuncjusz apostolski w Polsce ogłosił, że papież Franciszek mianował nowego biskupa gliwickiego. Został nim pochodzący z diecezji toruńskiej ks. prał. Sławomir Oder. Informację przekazano w sposób uroczysty w kaplicy Domu Biskupiego w Toruniu. Z tej okazji biskup toruński Wiesław Śmigiel wystosował list do wiernych diecezji toruńskiej.

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia! Drodzy diecezjanie!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję