Reklama

Czekają na naszą pomoc

Dominik

Rodzice 5-letniego Dominika proszą o pomoc w związku z ciężką chorobą synka. Do tej pory chłopiec rozwijał się prawidłowo, niestety, w tym roku, po infekcji przebiegającej z wysoką gorączką, stwierdzono u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dominik przebywa w klinice poza miejscem zamieszkania, jego leczenie będzie trwało wiele miesięcy. Aby zminimalizować skutki rozłąki i cierpienia związanego z chorobą, rodzice na zmianę przebywają wraz z nim na oddziale i dzielą czas na opiekę nad młodszym bratem Dominika. Mają nadzieję, że ich starania oraz troskliwa opieka lekarska pozwolą na szybki powrót synka do zdrowia i do domu. Rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej, dlatego prosi o pomoc w gromadzeniu środków na pokrycie kosztów związanych z leczeniem chłopca.

Wpłat można dokonywać na konto: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, PKO BP I O/Częstochowa 09 1020 1664 0000 3902 0026 7476, z dopiskiem: „Dominik Łuczak”.

Reklama

Chłopcu można też przekazać 1% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS 0000226783, a w polu „Informacje uzupełniające” – Dominik Łuczak. Instrukcja przekazywania 1% na rzecz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej znajduje się na stronie: www.caritas.czest.pl .

Laura

Rodzice Laury proszą o pomoc w zgromadzeniu funduszy na operację córeczki. W liście do redakcji piszą: „Jesteśmy rodzicami 7-miesięcznej Laury. Córka urodziła się z zespołem Aperta, którego charakterystycznymi cechami są zrośnięte palce oraz deformacja czaszki. Wady te nie pozwalają na prawidłowy rozwój oraz mogą spowodować wiele nieprzewidzianych następstw. Laura ma szansę na normalne życie, jednak potrzebuje skomplikowanych i kosztownych operacji. Naszym celem jest operowanie córeczki w amerykańskiej klinice, w której pracują najbardziej doświadczeni lekarze – w Craniofacial Center Dallas w Teksasie. Zabiegi są tam wykonywane kompleksowo i dlatego podjęliśmy decyzję o próbie zebrania kwoty potrzebnej na operację. Jest to ogromna suma pieniędzy – dla nas nieosiągalna. Dobro naszej córki jest dla nas najważniejsze, dlatego prosimy o pomoc”.

Darowizny na rzecz Laury można kierować na konto: Fundacja „Mam Serce”, ul. Wita Stwosza 12, 02-661 Warszawa, Millennium Bank, nr konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325, tytuł przelewu: „Laura Matuszewska”.

Janek

Reklama

Czy pomożesz w walce z zanikiem mięśni? Wypełniając PIT, wpisz: KRS: 0000036364 Cel szczegółowy 1% : Jan Stucki

Janek ma 12 lat i cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Z chorobą zmaga się od kilku lat. Dystrofia mięśniowa Duchenne’a jest jedną z najcięższych form dystrofii mięśniowej, to choroba genetyczna powodująca nieodwracalny zanik mięśni. Janek jest pogodny, ma w sobie wiele prostoty. Jest wrażliwym dzieckiem, utalentowanym plastycznie. Wymaga stałej opieki i rehabilitacji.

W drugiej połowie życia chorzy często nie mogą już samodzielnie chodzić, a ostatnie lata spędzają całkowicie unieruchomieni i zdani na pomoc innych ludzi.

Duże znaczenie dla przedłużenia sprawności chorych i ich zdolności do samodzielnego poruszania się ma postępowanie rehabilitacyjne i właściwe zaopatrzenie ortopedyczne.

Po śmierci mamy Janek wraz z czwórką rodzeństwa jest wychowywany przez tatę. Warto wesprzeć Janka. Pomóż w jego rehabilitacji.

Reportaż o rodzinie chłopca ukazał się w „Niedzieli” nr 33/2015, w artykule „Tata. Plus”. Jest także dostępny na stronie internetowej: www.niedziela.pl .

2016-04-13 08:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szef MSWiA: będę rekomendował rządowi przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej

2021-09-27 12:48

[ TEMATY ]

Białoruś

PAP/Radek Pietruszka

KONFERENCJA PRASOWA

KONFERENCJA PRASOWA

Sytuacja na granicy białorusko-polskiej jest niezwykle napięta; dochodzi do masowych prób łamania integralności granicy - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński. Jak poinformował, od sierpnia tego roku doszło do 9,4 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy.

W poniedziałek w siedzibie Komendy Głównej Straży Granicznej w Warszawie zorganizowano wspólną konferencję prasową ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, szefa resortu obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz komendanta głównego Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasza Pragi w sprawie sytuacji na granicy z Białorusią. Podczas konferencji dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego KPRM Stanisław Żaryn pokazał prezentację dotyczącą osób zatrzymanych przez polskie służby.

CZYTAJ DALEJ

Popęszyce. Odpust ku czci św. Michała Archanioła

2021-09-27 13:16

[ TEMATY ]

św. Michał Archanioł

FB parafii

26 września w kościele św. Michała Archanioła w Popęszycach (filia parafii św. Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku) obchodzono odpust ku czci świętego patrona.

- Także w kościołach filialnych ludzie cieszą się ze święta swojego patrona. My również bardzo uroczyście świętowaliśmy ten dzień. Wzywaliśmy wstawiennictwa św. Michała Archanioła, modląc się podczas Mszy św. pod przewodnictwem ks. Tomasza Gierasimczyka, pracownika kurii diecezjalnej – mówi proboszcz parafii ks. Dariusz Gronowski.

CZYTAJ DALEJ

Dziś o godz. 15 w 180 miastach w całej Polsce, wierni odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego

2021-09-28 12:14

[ TEMATY ]

Koronka Bożego Miłosierdzia

Bożena Sztajner/Niedziela

We wtorek o godz. 15, w 180 miastach w całej Polsce, wierni spotkają się przy kościołach, na skrzyżowaniach ulic i innych miejscach, by wspólnie odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji "Koronka na ulicach miast".

Akcja "Koronka na ulicach miast" została zainicjowana przez łódzką wspólnotę "Iskra Bożego Miłosierdzia" - czytamy na stornie internetowej wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję