Reklama

Ważne otwarcie w Łodzi

W tym roku – 6 marca – miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie Centrum Medycznego im. dr. Wacława Łęckiego przy Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Łodzi. Ceremonię otwarcia rozpoczął biskup senior Adam Lepa z archidiecezji łódzkiej, który odmówił modlitwę poświęcenia, a następnie razem z zaproszonymi gośćmi przeciął wstęgę inaugurującą działalność nowego ośrodka rehabilitacyjnego. Ośrodek cieszy się już bardzo dobrą renomą, jest radością łodzian i wielu pacjentów z Polski, którzy chętnie korzystają z posługi szpitala. Szczególną okolicznością ceremonii inauguracji była obecność na niej darczyńcy ośrodka – dr. Wacława Łęckiego. To człowiek zasłużony dla miasta Łodzi, wybitny działacz społeczny, autor książki pt. „Polityka globalna”, promowanej przy okazji uroczystości. Bp Lepa w imieniu Metropolity łódzkiego wręczył mu najwyższe odznaczenie archidiecezji – Złoty Krzyż Zasługi Archidiecezji Łódzkiej. Wyraził też serdeczne podziękowanie za jego dzieło. Ośrodek rehabilitacyjny jest doskonale wyposażony, a poszczególne jego zakłady będą mogły przyjąć jednorazowo nawet do 500 osób. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, prowincjał Bonifratrów oraz kapłani diecezjalni i zakonni, którzy uczestniczyli we Mszy św. koncelebrowanej. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. inf. dr Ireneusz Skubiś, honorowy redaktor naczelny „Niedzieli”. Uroczystość odbywała się w duchu serdecznym i rodzinnym, liczne słowa uznania składano darczyńcy i ojcom bonifratrom, którzy szczególnie w Roku Świętym Miłosierdzia mogą nieść ulgę w cierpieniu tak wielu pacjentom.

Przy tej okazji publikujemy wywiad, którego udzielił „Niedzieli” przeor Konwentu Bonifratrów w Łodzi br. Franciszek Salezy Chmiel.

2016-04-13 09:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Poznaj niezwykły sposób na zbliżenie się do Jezusa!

2021-09-16 08:56

[ TEMATY ]

duchowość

modlitwa

Pismo Święte

lectio divina

Karol Porwich/Niedziela

Pragniesz w swojej codzienności bardziej "czuć" Boga? Zależy ci aby każdego dnia być jeszcze bliżej Jezusa? Lectio divina - oto recepta na zażyłą więź z naszym Panem!

Jedną z najstarszych metod czytania Pisma Świętego jest lectio divina. To łacińskie słowo oznacza pobożne, duchowe czytanie. Metoda znana była już w IV-V wieku naszej ery.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek na Węgrzech: rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”

2021-09-17 09:59

[ TEMATY ]

Węgry

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Wizyta papieża Franciszka podniosła znaczenie Węgier – oświadczył w piątek premier tego kraju Viktor Orban w Radiu Kossuth. Dodał, że rozmowa z papieżem utwierdziła go osobiście w słuszności jego polityki dotyczącej rodzin. Jak zaznaczył, papież powiedział, że rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”, „nie ma o czym dyskutować”.

„Do przyjazdu tutaj nie zmuszały go żadne względy protokolarne ani inne. Przyjechał, bo chciał przyjechać. Dlatego przyjechał na (52. Międzynarodowy) Kongres (Eucharystyczny), bo odbywał się on na Węgrzech. Chciał nas odwiedzić. Można powiedzieć – chociaż sam jestem kalwinem – że jesteśmy dla niego ważni i dlatego przyjechał. To wielka sprawa, to podnosi znaczenie Węgier” – powiedział Orban.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję