Reklama

Niedziela Sandomierska

W promieniach miłosierdzia

Ponad 60 osób koncertowało w Stalowej Woli pod hasłem „W promieniach miłosierdzia”.
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w kościele Opatrzności Bożej odbył się koncert ewangelizacyjny

Niedziela sandomierska 16/2016, str. 8

[ TEMATY ]

koncert

Ks. Adam Stachowicz

Po modlitwie do Miłosiernego Jezusa, poprzez pieśni przeplatane świadectwami oraz tekstami papieża Franciszka i św. Siostry Faustyny na temat miłosierdzia, organizatorzy chcieli złapać więź ze słuchaczami. Głównymi autorkami przedsięwzięcia były: Klaudia Mierzwa, Karolina Martyniuk oraz Magdalena Cichoń. Młodzi nadali wydarzeniu wielki rozmach, angażując osoby z Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz wielu z całej diecezji i z różnych wspólnot, m.in. Oazy czy KSM. Jak zaznaczają pomysłodawczynie: – Trwamy w oczekiwaniu na ŚDM i prócz przygotowania noclegów, zapewnienia atrakcji, itd., chcemy przygotować się duchowo. W związku z tematem tegorocznych dni młodych: „Błogosławieni miłosierni” koncert uwielbienia zdaje się być dobrą inicjatywą na ten czas. Chcieliśmy, aby w to dzieło była zaangażowana młodzież z całej naszej diecezji. Spotykaliśmy się na próbach w szkole, gdzie podzieleni na wokalistów, orkiestrę i band ćwiczyliśmy przez kilka godzin. Oczywiście nie brakowało chwil zwątpienia, ale ratował nas wtedy sam Miłosierny Jezus i umacniał w czynieniu dobra. Natomiast koncertująca w sekcji wokalnej Paulina Piekarz dodaje: – Za nim doszło do finału koncertu, musieliśmy się zmierzyć z własnymi słabościami i zmęczeniem po wielogodzinnych próbach. Od kiedy dowiedziałam się o tej inicjatywie, bardzo się ucieszyłam, że zostałam zaproszona do współpracy, ponieważ chciałam przeżyć tę niedzielę jak najlepiej. Boże Miłosierdzie to jedyny nasz ratunek oraz nadzieja i tego doświadczam na co dzień. Myślę, że dzięki tego typu wydarzeniom coraz więcej osób będzie się zwracało do zdrojów Bożego Miłosierdzia i odmieni przez to swoje życie. To właśnie chcieliśmy wyśpiewać w czasie koncertu: pełne oddania „Jezu, ufam Tobie” oraz radosne „Alleluja”.

Reklama

Podczas koncertu można było usłyszeć świadectwa osób, które doświadczyły w swoim życiu działania Miłosierdzia, jak chociażby Artur Koniarz, katecheta w SLO Stalowa Wola. Jak podkreśla: – Moje dzisiejsze świadectwo wiązało się z tym, co przeżyłem. Miałem w życiu czas odejścia od Boga, żyłem jakby On dla mnie nie istniał. Chciałem młodym ludziom powiedzieć o tym, do czego to prowadzi – człowiek jest nieszczęśliwy, nie czuje sensu życia. Ważny był dla mnie powrót do Pana Boga. Poprzez sakrament pokuty doświadczyłem od nowa sensu życia, miłości, dobra, tego, czego nie miałem, żyjąc swoim życiem.

Wydarzenie przyciągnęło wiele osób w różnym wieku, którzy z entuzjazmem włączyli się we wspólny śpiew. Koncert był także kolejnym etapem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, dlatego przed kościołem można było nabyć różne emblematy i gadżety związane z ŚDM.

2016-04-14 09:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Usłysz, czego nie przeczytasz

Niedziela lubelska 10/2018, str. I

[ TEMATY ]

koncert

Tomasz Koryszko/KUL

Podczas koncertu fragmenty Pisma Świętego recytowali znani aktorzy

Podczas koncertu fragmenty Pisma Świętego recytowali znani aktorzy

Z okazji jubileuszu 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 26 lutego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się koncert pt. „Ja Jestem”. Niezwykłe wydarzenie łączące recytację Słowa natchnionego z muzyką, śpiewem i multimediami było zwieńczeniem trwającej 3 lata pracy nad nagraniem całego Pisma Świętego w języku polskim. Efektem pracy niemal 500 osób, w tym pracowników i studentów KUL, jest trwające 113 godzin profesjonalne słuchowisko, z własną muzyką i dźwiękami tła. Nad całością projektu Biblia Audio Superprodukcja czuwał reżyser Krzysztof Czeczot.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

2021-09-26 12:36

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zamykaniem się w małych, ekskluzywnych grupkach przestrzegł Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii (Mk 9, 38-41), czytanego w 26 niedzielą zwykłą roku B, w którym mowa o tym, że uczniowie zabraniali pewnemu człowiekowi wypędzania złych duchów w imię Jezusa. Pan zachęca ich, aby nie stawiali przeszkód tym, którzy czynią dobro i wzywa do czuwania nad własnym sercem, aby nie ulegli złu i nie gorszyli innych – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Zbliżając się do milczenia. Premiera polskiego przekładu twórczości narodowego pisarza Węgier!

2021-09-28 11:40

[ TEMATY ]

książka

Mat.prasowy

Kolejna pozycja z tzw. Serii Węgierskiej wydawnictwa Biały Kruk (po Lutni i mieczu oraz Panoramie Siedmiogrodzkiej) przedstawia tym razem postać i twórczość Jánosa Pilinszkyego (1921-1981).

Poeta i prozaik z Budapesztu, wywodzący się ze strony ojca od polskiego uchodźcy, należy do najbardziej uznanych pisarzy węgierskich XX wieku; już za życia był w ojczyźnie otaczany swoistym kultem. Zyskał także szerokie zainteresowanie na zachodzie Europy, gdzie przekładami jego utworów zajmowali się tacy twórcy literatury współczesnej jak Michel Deguy, Pierre Emmanuel, Ted Hughes czy noblista Tomas Tranströmer.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję