Reklama

Odszedł wielki siewca Miłosierdzia Bożego

Niedziela Ogólnopolska 30/2016, str. 10

Ogromny smutek i ból wypełniły nasze serca po przedwczesnej śmierci Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego naszego wielkiego Ojca i Przyjaciela.

Odszedł do Domu Ojca Niebieskiego nasz umiłowany Pasterz, który swoją chorobą i bolesnym cierpieniem przepraszał dobrego, miłosiernego Boga za grzechy całego świata, a nade wszystko ofiarowywał je nieustannie w intencji jedności i zgody w naszej Ojczyźnie w roku 1050-lecia Chrztu Polski oraz bezpieczeństwa i owoców duchowych Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. Niech Matka Najświętsza, którą czcił i uwielbiał wraz ze św. Janem Pawłem II, wprowadzi go do Krainy Życia Wiecznego, przed Oblicze Boga Najwyższego i Miłosiernego, aby orędował za nami w Niebie. Pozostanie w naszych sercach i pamięci jako Pasterz dobry, wierny Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Wierny nauczaniu papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI, Franciszka oraz Prymasa Tysiąclecia – Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Reklama

Arcybiskup Zygmunt zawsze pochylał się ofiarnie nad chorymi i cierpiącymi, zarówno na ciele, jak i na duszy, i w sumieniu.

Wielki Samarytanin III Tysiąclecia w Winnicy Pańskiej, Pelikan Bożej i Matczynej Miłości. Wzór dobrego i sprawiedliwego Ojca, Pasterza i Przyjaciela. Pasterską moc czerpał niestrudzenie z umiłowania modlitwy i Eucharystii. Zawsze dawał piękne i przykładne świadectwo swojej miłości do ludu Bożego. Całe jego ziemskie życie było służbą drugiemu człowiekowi, któremu błogosławił w imię Pańskie.

Przez wiele lat mieliśmy szczęście współpracować z Arcybiskupem Zygmuntem oraz gościć w jego diecezjalnym radomskim Betlejem, a także w Rzymie i na Watykanie. Zawsze otaczał nas dobrocią i miłością swojego pasterskiego i przyjacielskiego serca. Dziś dołączył w Niebie do naszych nieżyjących Przyjaciół: Biskupa Jana Chrapka, Biskupa Edwarda Materskiego, Biskupa Polowego WP Tadeusza Płoskiego, Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, Księdza Infułata Józefa Wójcika z Suchedniowa, Księdza Jana Wojtana z Opoczna i do swoich zmarłych ukochanych Rodziców i Wychowawców.

Reklama

Wdzięczność naszych serc kierujemy do Boga Najwyższego i Matki Najświętszej za dar jego posługi tu, na ziemi, albowiem gdziekolwiek się pojawiał, budował i pozostawiał dobre dzieła na chwałę Pana oraz Matki Boga i Człowieka, a także ku pożytkowi rodzaju ludzkiego.

Wszystkim Ludziom Dobrej Woli, Lekarzom i Pielęgniarkom, a nade wszystko Księdzu Piotrowi Supierzowi i Rodzinie Arcybiskupa Zygmunta wyrażamy dziś w modlitwie wdzięczność za trud codziennej troski w czasie choroby i cierpienia Pasterza Zygmunta Zimowskiego – Siewcy Bożego Miłosierdzia w ludzkich sercach.

* * *

Uroczystości pogrzebowe śp. abp. Zygmunta Zimowskiego rozpoczęły się w diecezji tarnowskiej w niedzielę 17 lipca w jego rodzinnej parafii w Mędrzechowie oraz w rodzinnej miejscowości – w Kupieninie. W poniedziałek 18 lipca w katedrze radomskiej odbyło się diecezjalne pożegnanie Zmarłego. 19 lipca natomiast w katedrze radomskiej została odprawiona Msza św. pogrzebowa z udziałem przedstawicieli Watykanu, Konferencji Episkopatu Polski oraz licznych gości. Po Mszy św. ciało Księdza Arcybiskupa zostało złożone w podziemiach katedralnej kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

2016-07-20 08:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zagadka księdza N.N.

2021-09-07 11:14

Niedziela Ogólnopolska 37/2021, str. 60-61

[ TEMATY ]

historia

ksiądz

Zdjęcia: archiwum Rodzinne Jaskiewiczów

Po 80 latach udało się ustalić, kto został pochowany w anonimowym grobie na cmentarzu w Zduńskiej Woli. „N.N. Ksiądz” to kleryk Adam Jaskowski, chrystusowiec.

Przez lata na cmentarzu katolickim przy ul. Łaskiej wśród ofiar niemieckich nalotów znajdował się anonimowy grób. Tablica z napisem: „Tu spoczywa N.N. Ksiądz, który zginął podczas bombardowania przez Niemców dworca kolejowego w Zduńskiej Woli we wrześniu 1939 roku”, ciekawiła mieszkańców.

CZYTAJ DALEJ

Patron młodych na dzisiejsze czasy

Niedziela Ogólnopolska 37/2003

[ TEMATY ]

święty

św. Stanisław Kostka

KSM parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu

Święty Stanisław Kostka żyje w sercach młodych

Święty Stanisław Kostka żyje w sercach młodych

18 września przypada święto patrona polskiej młodzieży - św. Stanisława Kostki. Urodził się w 1550 r. w Rostkowie k. Przasnysza (diecezja płocka).
Znany badacz dziejów św. Stanisława Kostki - ks. kan. Janusz Cegłowski zastanawiał się przy jego grobie w Rzymie: „Czy dzisiaj, po kilku wiekach od śmierci, może on być światłem, wskazówką, ostoją w poszukiwaniach, wątpliwościach, zagubieniach czy decyzjach współczesnej młodzieży... Przez tyle lat wydawało mi się, że Stanisław Kostka to przeszłość, to historia Kościoła. Myślałem sobie: Co ma dzisiaj do zaproponowania ten odległy patron młodych, chłopak z XVI stulecia - młodzieży początku XXI wieku, młodzieży nasyconej kulturą absurdu, konsumpcji, seksu i zmysłów; kulturą utraty sensu i wyśmiewanej wiary; kulturą brutalności, przemocy i braku szacunku wobec drugiego człowieka; kulturą niewiary w miłość, w Ojczyznę, w tradycję; kulturą rozpadających się rodzin i przyjaźni; kulturą samotności i rozpaczy, która wyciąga rękę po narkotyk, alkohol lub samobójstwo, i kulturą przerażającej pustki”.

CZYTAJ DALEJ

Wystawa poświęcona bł. kard. Wyszyńskiemu przy kościele św. Rodziny we Wrocławiu

2021-09-18 09:33

ks. Łukasz Romańczuk

Wystawa przy kościele św. Rodziny we Wrocławiu - Sępolnie

Wystawa przy kościele św. Rodziny we Wrocławiu - Sępolnie

Przy kościele pw. św. Rodziny we Wrocławiu - Sępolnie można zobaczyć wystawę "Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia"

Wystawę okolicznościową skomponowano, zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła –„gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności. Także obchodzącej niedawno 100 lecie niepodległości Polski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję