Reklama

Polska

Gdyby ktoś pytał – św. Jana 7

W drodze z krakowskiej kurii na Jasną Górę papież Franciszek zaplanował osobisty przystanek. Zanim wsiądzie na lotnisku do helikoptera, odwiedzi klasztor sióstr prezentek w Krakowie

Niedziela Ogólnopolska 30/2016, str. 39

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Archiwum Zgromadzenia

Kompleks klasztorny Sióstr Prezentek w Krakowie

Kompleks klasztorny Sióstr Prezentek w Krakowie

Wiadomość o wizycie papieża Franciszka w naszym klasztorze przyjęłyśmy z ogromnym zaskoczeniem. Nie wierzyłyśmy, że jest to możliwe, że Ojciec Święty znajdzie czas na odwiedziny jednego z wielu klasztorów w Krakowie w czasie tak ważnych dni dla młodych całego świata. Ale kiedy dowiedziałyśmy się, że Franciszek przyjął zaproszenie do nawiedzenia naszego klasztoru, by bliżej poznać zgromadzenie sióstr, którego przedstawicielki pracują w jego prywatnym magazynie, nasza radość była i jest trudna do opisania. Od momentu potwierdzenia tego punktu programu wizyty Papieża w Polsce zaczęłyśmy się zastanawiać nad tym, co zrobić, by godnie go przyjąć w naszym domu. Wiemy już, że wspólne spotkanie odbędzie się na terenie kościółka pw. św. Jana i będzie trwało kilkanaście minut. Wezmą w nim udział w większości siostry ze wspólnoty krakowskiej oraz przedstawicielki zgromadzenia ze wszystkich wspólnot w Polsce i poza jej granicami. Oprócz sióstr obecna będzie również reprezentacja uczniów naszych szkół z Krakowa i z Rzeszowa oraz nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców.

Wszyscy przygotowujemy się na to spotkanie przede wszystkim duchowo, przez modlitwę, rzetelne wykonywanie swoich obowiązków oraz intensywne śledzenie nauczania papieskiego. Niektórzy uczą się też języka włoskiego, by móc porozmawiać z Papieżem osobiście, oraz ćwiczą śpiew piosenek, które będą wykonywane w czasie papieskiej wizyty.

2016-07-20 08:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komendant główny Policji: w Krakowie i okolicach panuje spokój

[ TEMATY ]

bezpieczeństwo

policja

ŚDM w Krakowie

30.07

DrabikPany / Foter / CC BY

W Krakowie i okolicach panuje bardzo duży spokój. W ciągu minionej doby odnotowaliśmy zaledwie 10 przestępstw kryminalnych - poinformował nadinspektor Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji podczas briefingu w centrum prasowym Światowych Dni Młodzieży.

- Biorąc pod uwagę, że wczoraj w 54 imprezach, które odbywały się na terenie Krakowa brało udział 800 tys. uczestników, jest to ilość bardzo niewielka - dodał Szymczyk.

CZYTAJ DALEJ

Święty Mateusz - Apostoł i Ewangelista

Niedziela szczecińsko-kamieńska 37/2002

[ TEMATY ]

święty

Arkadiusz Bednarczyk

21 września obchodzimy święto św. Mateusza, jednego z dwunastu Apostołów, autora pierwszej Ewangelii. Imię Mateusz jest odtworzeniem imienia Matthaios z hebrajskiej formy matthai, pochodzącej od Mattanjahu albo martanja (por. Ezdr 10, 33; 1 Krn 9, 15) i znaczy "dar Boga" . W Ewangelii św. Marka Mateusz - celnik nosi też drugie semickie imię Lewi, syn Alfeusza (Mk 2, 14-17), podobnie w Ewangelii św. Łukasza ( Łk 5, 27 32). Imię Lewi było znane w Starym Testamencie, ponieważ tak nazywał się syn Jakuba i Lei (Rdz 29, 34; 49, 5).

CZYTAJ DALEJ

Biskupi na XXI Dzień Papieski: Wesprzyjmy „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II

2021-09-21 17:08

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

episkopat

Dzień Papieski

Dzieło Nowego Tysiąclecia

św. Jan Paweł II

© Wydawnictwo Biały Kruk/Adam Bujak

Dziś, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny – napisali biskupi w Liście pasterskim Episkopatu Polski zapowiadającym obchody XXI Dnia Papieskiego, który przeżywać będziemy 10 października br.

Biskupi przypomnieli, że wciąż aktualne jest wezwanie do ewangelizacji św. Jana Pawła II. „W tym kontekście tak ważne jest szkolne nauczanie religii, które dzisiaj w wielu przypadkach jest jedyną sposobnością proponowania dzieciom i młodzieży Chrystusa. Stanowi ono niezwykłą szansę nowej ewangelizacji lub pre-ewangelizacji wobec osób nieochrzczonych lub nie mających kontaktu z Kościołem. W obliczu wielu negatywnych głosów, nawet w środowisku Kościoła, stanowczo chcemy podkreślić wartość nauczania religii w szkole, które dzięki Janowi Pawłowi II znalazło na powrót swoje miejsce w placówkach oświatowych w 1990 r.” – czytamy w Liście pasterskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję