Reklama

Głos z Torunia

Spojrzenie miłości

W tym tygodniu młodzi z diecezji toruńskiej wraz ze swoimi gośćmi z m.in. Włoch, Kolumbii, Zambii, Francji, Gabonu, Hongkongu, Kanady, Angoli, Dominikany będą radować się podczas 31. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem papieża Franciszka. Staną wobec odwiecznych pytań o cel istnienia, tak jak nasi przodkowie 1050 lat temu. „A czy ty, drogi chłopcze, droga dziewczyno, poczułeś kiedykolwiek na sobie to spojrzenie pełne nieskończonej miłości, która, pomimo wszystkich twoich grzechów, ograniczeń, upadków, wciąż ci ufa i z nadzieją patrzy na twoje istnienie? Czy jesteś świadomy, jak wielka jest twoja wartość w planie Boga, który z miłości oddał ci wszystko?”.

To pytanie papieża Franciszka zawarte w orędziu na 31. Światowy Dzień Młodzieży towarzyszyło młodzieży także w czasie Dni w Diecezji. Młodzi z naszej diecezji wraz ze swoimi rówieśnikami z różnych zakątków świata wielbili Boga, również śpiewem, tańcem, doświadczyli powszechności Kościoła i uczyli się wzajemnie od siebie. Piegrzymi z Gabonu ekspresją, radością, modlitwą całym sobą i wszystkimi zmysłami ożywili nie tylko młodych diecezjan. Razem więc głosili światu swoją miłość do Boga i drugiego człowieka, wiarę i zaufanie. W żywej wspólnocie Kościoła Chrystusowego śpiewali: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7).

2016-07-21 10:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Broń nas w walce!

Dnia 29 września Kościół katolicki obchodzi szczególne święto poświęcone naszym anielskim patronom, a mianowicie święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zajmują oni bowiem wyjątkowe miejsce w hierarchii duchów niebieskich. Święty Michał znany jest jako dowódca wojsk anielskich oraz obrońca Kościoła Chrystusowego. Mówi się o nim również jako o postrachu duchów piekielnych. „Któż jak Bóg” – oto dosłowne znaczenie jego imienia. Święty Gabriel to „Mąż Boży”, którego posłannictwem było zwiastowanie Maryi, wybranej, aby porodzić Zbawiciela Świata, a tym samym, by stać się Matką Boga i Królową Aniołów. Modlitwa „Zdrowaś Maryjo” wypłynęła właśnie z jego anielskich ust. Święty Rafał znany jest jako uzdrowiciel chorych i opiekun podróżnych. Jego imię znaczy dokładnie „Bóg uzdrawia”. Najbardziej skuteczną modlitwą-egzorcyzmem w obronie Kościoła i wiary jest ta napisana przez papieża Leona XIII, a skierowana wprost do Michała Archanioła.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Belgia: zmarł Aloys Jousten, były biskup Liège

2021-09-23 17:27

[ TEMATY ]

biskup

zmarły

Belgia

Wikipedia

Bp. Aloys Jousten

Bp. Aloys Jousten

W wieku niespełna 84 lat zmarł nagle 20 września biskup-senior Liège – Aloys Jousten. Zgon nastąpił podczas wizyty u przyjaciół w niemieckiej Kolonii, podały media belgijskie. Jeszcze w połowie września uczestniczył on w 52. Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym w Budapeszcie, na którego zakończenie Franciszek odprawił Mszę św.

Przyszły biskup urodził się 2 listopada 1937 w St. Vith we wschodniej Belgii. Święcenia kapłańskie przyjął 8 lipca 1962 w Liège, w 1966 na uniwersytecie w Lovanium doktoryzował się w zakresie teologii moralnej. Później przez wiele lat był wykładowcą uniwersyteckim teologii moralnej, nauczał w szkołach i działał w duszpasterstwie parafialnym. Od 1986 był wikariuszem biskupim dla niemieckojęzycznego regionu swej diecezji Liège. 9 maja 2001 św. Jan Paweł II mianował go biskupem Liège (sakrę nominat otrzymał 3 czerwca tegoż roku). 31 maja 2013 hierarcha przeszedł na emeryturę. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 27 września w katedrze w Liège.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję