Reklama

Niedziela Wrocławska

Światowe Dni Młodzieży 2016

Modlitwa i radość w jedności

Kulminacyjnym dniem dla pielgrzymów z całego świata, którzy przyjadą do archidiecezji wrocławskiej na Dni w Diecezjach, będzie sobota

Niedziela wrocławska 30/2016, str. 5

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Dni w diecezjach

Tomasz Lewandowski

Młodzi ludzie podczas Singing Europe na stadionie miejskim

Młodzi ludzie podczas Singing Europe na stadionie miejskim

Brama Miłosierdzia

Wrocławski sztab organizacyjny zaplanował w programie tak wiele wydarzeń, że każdy, kto znajdzie się w sercu miasta – na Ostrowie Tumskim – znajdzie swoje miejsce i wybierze formę spędzenia tego dnia. Już od rana od 9.30 na Ostrów zaczną przybywać pierwsze grupy pielgrzymów z opiekunami. Jednym z ważniejszych celów ich przybycia będzie przejście przez Bramę Miłosierdzia – czyli bramę wrocławskiej katedry i zanurzenie się w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Co kwadrans do katedry będą wchodziły kolejne grupy z towarzyszeniem diakonii muzycznej. W świątyni modlitwy zaplanowano w co najmniej sześciu językach w zależności od grupy oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Polscy święci

Oprócz wejścia do katedry na całym Ostrowie zaplanowano aż 17 różnych wydarzeń i akcji, z czego dwie na tyle dynamiczne, że będą się działy na całej wyspie. – Pojawią się ludzie z wrocławskich wspólnot przebrani za polskich świętych. Spacerując po Ostrowie będą opowiadać o tych osobach spotkanym pielgrzymom i promować polską duchowość – opowiada Dorota Wodzińska ze Sztabu ŚDM.

Spowiedź, film i quiz

Reklama

Na trzech scenach będą prowadzone koncerty uwielbienia, przerywane świadectwami i kerygmatami za pomocą języków ponadnarodowych: pantomimy i muzyki. W kościele św. Bartłomieja kapłani będą służyć sakramentem spowiedzi w pięciu językach. Modlitwę w kościele na Piasku przygotuje grupa Taizé. Wspólnota Mamre Przymierze Rodzin będzie służyć modlitwą wstawienniczą w obu tych kościołach. Do auli PWT pielgrzymi są zaproszeni na projekcje filmów ewangelizacyjnych i mówiących o problemach młodych ludzi – m.in. filmy zrobione przez wrocławskich twórców z grupy „2 ryby”. Po seminarium będą oprowadzać klerycy. U sióstr Notre Dame stypendyści z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zaproponują film o Janie Pawle II oraz quiz z nagrodami na temat jego życia i pontyfikatu.

Na trawie przy kawie

Na bulwarze Piotra Włostowica wrocławskie wspólnoty neokatechumenatu opowiedzą swoje świadectwa w różnych językach. Na bardzo luźne rozmowy – nie tylko ewangelizacyjne – zaprasza dominikańska wspólnota 3. Przy kawie, na trawnikach tegoż bulwaru będzie zapraszała do odpoczynku i relaksu, do rozmów i integracji. – Będzie okazja do odpowiedzi na pytania naszych gości o to, jak żyjemy na co dzień, jakimi sprawami się zajmujemy – mówi Dorota Wodzińska.

Po łacinie i angielsku

Na scenie bezpośrednio przy katedrze o godzinie 12 metropolita wrocławski abp Józef Kupny rozpocznie Anioł Pański po łacinie, a po nim przemówi do wszystkich pielgrzymów – co będzie tłumaczone na język angielski.

Mapy, punkty informacji, wolontariusze

Każdy z pielgrzymów dostanie mapę, ale gdyby ktoś się zgubił – w trzech punktach na Ostrowie może otrzymać wskazówki. Mapa wydarzeń będzie także wydrukowana na ścianach tych namiotów. Wolontariusze znają swoje zadania, liczymy na współpracę z opiekunami grup – dopowiada koordynatorka tych wydarzeń.

2016-07-21 10:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nadchodzą...

Temat Światowych Dni Młodzieży staje coraz bardziej gorący. Stan przygotowań w diecezji, a w sposób szczególny w Sandomierzu i w Stalowej Woli był tematem spotkania komitetu organizacyjnego z przedstawicielami lokalnych mediów. Konferencja prasowa odbyła się 23 czerwca w Papieskim Instytucie Teologicznym w Sandomierzu. W spotkaniu wzięli udział bp Krzysztof Nitkiewicz – ordynariusz sandomierski, Lucjusz Nadbereżny – prezydent Stalowej Woli, Marek Bronkowski – burmistrz Sandomierza, mł. insp. Dariusz Chmielowiec – komendant powiatowy Policji w Sandomierzu, ks. Marek Kumór – diecezjalny koordynator ŚDM, Natalia Bełz – koordynator wolontariatu, ks. Bartłomiej Krzos – autor przewodnika po diecezji sandomierskiej oraz ks. Jarek Raczak – odpowiedzialny za stronę medialną przygotowań. Spotkanie poprowadził ks. Tomasz Lis, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

CZYTAJ DALEJ

Tajemnica stygmatów Ojca Pio

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 13

[ TEMATY ]

św. Ojciec Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

o. Pio

o. Pio

W 2018 r. minęło 100 lat od chwili, kiedy Ojciec Pio podczas modlitwy w chórze zakonnym przed krucyfiksem otrzymał stygmaty: 5 ran na rękach, boku i nogach – w miejscach ran Jezusa Chrystusa zadanych Mu w czasie ukrzyżowania. Jak obliczyli lekarze, którzy go wielokrotnie badali, z tych ran w ciągu 50 lat wypłynęło 3,4 tys. litrów krwi. Po śmierci Ojca Pio, 23 września 1968 r., rany zniknęły bez śladu, a według raportu lekarskiego, ciało było zupełnie pozbawione krwi

Chwilę, w której Ojciec Pio otrzymał ten niezwykły dar od Boga, opisał później w liście tak: „Ostatniej nocy stało się coś, czego nie potrafię ani wyjaśnić, ani zrozumieć. W połowie mych dłoni pojawiły się czerwone znaki o wielkości grosza. Towarzyszył mi przy tym ostry ból w środku czerwonych znaków. Ból był bardziej odczuwalny w środku lewej dłoni. Był tak wielki, że jeszcze go czuję. Pod stopami również czuję ból”.

CZYTAJ DALEJ

Podwójne obdarowanie

2021-09-21 20:46

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

bierzmowanie

konsekracja ołtarza

Aleksandria

Beata Pieczykura/Niedziela

– Ilekroć będziecie wstępować do tej świątyni, to będziecie pamiętać to przybliżenie się do nowo konsekrowanego ołtarza i odkrywanie Boga w tajemnicy Trójcy Przenajświętszej i Ducha Świętego, który was obdarowuje swoim światłem i swoją mocą – powiedział abp Wacław Depo 21 września w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Aleksandrii podczas Mszy św. połączonej z obrzędem konsekracji ołtarza oraz udzieleniem sakramentu bierzmowania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję