Reklama

Niedziela Wrocławska

Kościół młodych we Wrocławiu

Kolumbia, Panama, Rosja, Kamerun, Chiny, USA, Irak, Filipiny, Meksyk, Włochy czy Francja – do Wrocławia na Dni w Diecezjach przyjechała młodzież z całego świata!

Niedziela wrocławska 30/2016, str. 6

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Archiwum sdmwroclaw2016

Pielgrzymi z Karaibów

Pielgrzymi z Karaibów

Przyjechali, by poczuć i zobaczyć Kościół żywy, Kościół młody, Kościół różnorodny. Spotkanie młodzieży w mieście spotkań zobowiązuje. Dlatego program wrocławskich Dni w Diecezjach jest bardzo bogaty i tworzą go – obok wspólnej modlitwy – wydarzenia kulturalne, koncerty, zwiedzanie miasta oraz szereg innych atrakcji dla pielgrzymów. We Wrocławiu w pięciu miejscach organizowane są festiwale miłosierdzia – tzw. MercyFesty – gdzie młodzież z różnych stron świata przy chrześcijańskiej muzyce wspólnie się modli i dzieli swoim doświadczeniem. Ważnym dniem będzie sobota 23 lipca: wówczas uczestnicy wezmą udział wraz z abp. Józefem Kupnym w wydarzeniach duchowych na Ostrowie Tumskim. Natomiast wieczorem rozpocznie się wielkie muzyczno-modlitewne spotkanie na Stadionie Miejskim „Singing Europe”. Wezmą w nim udział także grupy z diecezji legnickiej i świdnickiej oraz młodzież z naszej archidiecezji z zaproszonymi gośćmi, goszczącymi je rodzinami.

Śpiewające ŚDM

Reklama

Koncert „Singing Europe” jest zaplanowany na niepowtarzalną dotąd skalę na terenie Wrocławia. W spotkaniu sacrum i profanum weźmie udział nawet 35 000 osób, dając świadectwo, że wielokulturowe spotkanie młodych i starszych służy budowaniu żywego i radosnego doświadczenia. Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza z nich będzie bardziej związana ze Światowymi Dniami Młodzieży poprzez koncert gwiazdy wieczoru, zwyciężczyni włoskiej edycji Voice of Italy, siostry Cristiny Scuccia. Druga część wieczoru to koncert pt. Najsłynniejsze piosenki europejskie – cały stadion wypełni brzmienie najpopularniejszych piosenek z całej Europy w wykonaniu orkiestry i chórów z kilkunastu krajów Europy. – Będzie to przede wszystkim czas świetnej zabawy, wielu atrakcji i koncertów. Jako Diecezjalny Sztab ŚDM chcemy, by zaproszenie do udziału w tym wielkim wydarzeniu, było ukłonem i podziękowaniem dla wszystkich tych mieszkańców Wrocławia i okolic, którzy przez ostatnie miesiące zaangażowani byli w przygotowania do ŚDM – podkreślają organizatorzy z Diecezjalnego Sztabu ŚDM.

Mobilni pielgrzymi

Jak dotrzeć do 15 tys. młodych ze wszystkimi informacjami? Wrocławski sztab Dni w Diecezjach przygotował dla pielgrzymów specjalną mobilną aplikację. – Aplikacja mobilna powstawała pół roku – opowiada Jan Szajda, koordynator działu IT w diecezjalnym sztabie ŚDM. – Jej celem jest pomoc pielgrzymom na różnym poziomie organizacji wydarzeń w trakcie Dni w Diecezjach czy ŚDM, np. w poruszaniu się, znajdywaniu różnych miejsc, konkretnych wydarzeń, może także służyć jako modlitewnik. Chodzi o to, by mieć zawsze pod ręką najważniejsze aktualne informacje czy teksty liturgiczne – podkreśla Jan Szajda.

Billboard znakiem ŚDM

Także mobilną ewangelizację podjęła wrocławska Fundacja „Vide et Crede”, która już w 2015 r. podpisała umowę z organizatorami ŚDM na promocję wydarzenia na billboardach w całej Polsce. – Zależy nam, by w przestrzeni publicznej promować Dobrą Nowinę i ewangelizować – mówi prezes fundacji Piotr Pietrus. Na ulicach wielu miast w Polsce pojawiły się billboardy mówiące o miłosierdziu i zachęcające do wzięcia udziału w ŚDM. Cykl plakatów wielkoformatowych przedstawia wizerunek wybranego świętego i równolegle osobę świecką – młodego, starszego, dziecko. Zwraca uwagę na konkretne uczynki miłosierdzia, które podejmowali nie tylko święci, ale które możemy podejmować my wszyscy. – Poprzez nasze działanie pokazujemy wartości, na które jest dzisiaj ogromne zapotrzebowanie, czyli miłość i miłosierdzie, dobro, prawdę i nadzieję – podkreśla Pietrus.

2016-07-21 10:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podziękowanie za ŚDM w Polsce

[ TEMATY ]

koncert

ŚDM w Krakowie

Piotr Drzewiecki

Ponad 15 tysięcy osób uczestniczyło 13 listopada w krakowskiej Tauron Arenie w koncercie będącym podziękowaniem za Światowe Dni Młodzieży w Polsce. Na scenie pojawili się artyści, którzy przypomnieli niezwykły koncert uwielbienia, jaki odbył się na scenie Campus Misericordiae podczas lipcowych wydarzeń centralnych w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

We władzy… „ekspertów”

Przy okazji pandemii dowiedzieliśmy się, jak nisko upadła nauka i jak mocno została wzięta na smycz przez wielkie koncerny farmaceutyczne.

Wkroczyliśmy w epokę z trudem maskowanej tyranii. Jeszcze mamią nas tym, że obowiązuje ustrój demokratyczny, jeszcze twierdzą, że media służą do informowania i edukacji... ale przecież dobrze już widzimy, co się wyłania z tej dwuletniej mgły. Pysk epoki jest odrażający. Oto ci, którzy posiadają zbyt wiele, postanowili zniewolić ostatecznie tych, którzy posiadają niewiele. Ponieważ tych, którzy niewiele posiadają, jest większość, więc jest to świadoma i bezczelna tyrania mniejszości (i to nikłej) wobec ogromnej masy, która nie ma już zupełnie nic do powiedzenia. Wybory stały się atrapą, za kulisami czają się bowiem ci, którzy sprawiają, że i tak ich rozstrzygnięcia muszą być zgodne z wcześniej przyjętym scenariuszem. Pozorna demokracja państw narodowych została całkowicie wydrążona przez pasożyta finansów. Wielkie korporacje, banki i fundusze poruszane są niewidzialnymi nićmi, które wiodą do ciągle tych samych dłoni. Wielkie pieniądze skupiane są w coraz węższych kręgach i prowadzą na szczyt finansowej piramidy. Tam już nie liczy się sama chęć zysku i posiadania, tam są bowiem ci, których nic już nie limituje – oni mają wszystko i mogą mieć jeszcze więcej, jeśli zechcą. Oni zresztą – po przeczytaniu tego felietonu – uruchomią wszelkie sprężyny, aby jego autor został zupełnie zamilczany lub też przedstawiony w psychiatrycznym świetle. Ogromna koncentracja kapitału sprawia, że posiadający go ludzie przypisują sobie boskie atrybuty. Starają się zapanować nad całą resztą mieszkańców naszej planety, której zasoby zgromadzili w swoich rękach. Gdyby jednak wszystko się wydało, gniew milionów zmiótłby ich z powierzchni ziemi, maskują zatem, kluczą, ukrywają swoje intencje i... konsekwentnie powiększają swoją – niczym niekontrolowaną – władzę. Edukację ustawili tak, że każdy przejaw zdrowego myślenia tępiony jest drwiną, śmiechem, izolacją. Po prostu nie wolno tak myśleć i już! Nie wolno patrzeć im na ręce. Oni mają zarządzać nami jak „Partią Zewnętrzną” z Roku 1984 Orwella, mają mieć wszelkie potencje do podejmowania decyzji ważących na naszym losie.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Zollner: seksualność wciąż jest tematem tabu

2021-09-20 16:03

[ TEMATY ]

przemoc

nadużycia seksualne

przestępstwa seksualne

Grażyna Kołek

„Choć ciągle jesteśmy w Kościele w Europie Środkowo-Wschodniej w sytuacji mierzenia się z problemem wykorzystywania, to wiele zostało już zrobione, by chronić dzieci i bezbronnych dorosłych” – uważa ks. Hans Zollner, członek Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich. Uczestniczy on w warszawskiej konferencji o ochronie małoletnich w Kościołach Europy Środkowo-Wschodniej.

Wszystkie episkopaty ustanowiły już odpowiednie instytucje odpowiedzialne za pracę w zakresie prewencji i radzenia sobie z przypadkami wykorzystywania, przygotowały też stosowne wytyczne postępowania. Wiele uniwersytetów katolickich ma już w programie studia z zakresu ochrony małoletnich. Konferencja ma za zadanie wskazać, co należy zrobić, by lepiej unikać wykorzystywania w Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję