Reklama

Niedziela Świdnicka

Drzewko Adwentowe – serce dla serca

Niedziela świdnicka 50/2016, str. 1

[ TEMATY ]

adwent

drzewko adwentowe

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W okresie Adwentu wiele organizacji katolickich tradycyjnie organizuje akcje charytatywne mające na celu wsparcie materialne i duchowe osób potrzebujących – samotnych matek z dziećmi, ubogich rodzin oraz bezdomnych i uzależnionych. Jedną z takich form jest „Drzewko Adwentowe”, które od 8 lat organizuje Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

Ks. prał dr Stanisław Chomiak, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie, wyjaśnia, że akcja „Drzewko Adwentowe” ma na celu pomoc najuboższym dzieciom z parafii. W kościele umieszczane jest drzewko lub choinka z koszyczkami, serduszkami czy aniołkami, na których znajdują się informacje o dziecku potrzebującym pomocy”. – Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas oraz pedagodzy ze szkół podstawowych wcześniej opracowują listę dzieci potrzebujących. W tym roku naszą akcją obejmujemy także dzieci z ośrodka szkolno-wychowawczego prowadzonego przez siostry augustianki z Bielawy – informuje ks. Chomiak.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

– Od początku tej szlachetnej akcji jako rodzina włączamy się w pomoc dzieciom najbardziej potrzebującym. Sami nie możemy mieć potomstwa. Dlatego, gdy tylko pojawił się ten pomysł w naszej parafii, nie wahaliśmy się z mężem, aby wziąć w nim udział – wyjaśnia Krystyna z Bielawy. – Co więcej, mój mąż robi takiego samego anioła bądź serduszko, lub jak jest w tym roku koszyczek, który zabieramy z „Drzewka Adwentowego” po to, by na stole wigilijnym ten anioł był z nami przy miejscu, które pozostawiamy puste. Daje nam to ogromną satysfakcję, że dziecko, które obdarowaliśmy w danym roku, jest w dniu Bożego Narodzenia duchowo razem z nami. Oczywiście, nie brakuje wzruszenia, na które czekamy cały rok – dodaje Krystyna.

– Mamy pragnienie, aby dzieci z uboższych rodzin miały weselsze święta. Każdy, kto ma do czynienia z dziećmi, wie, jak bardzo potrzebne jest takie wsparcie. Parafia to idealne miejsce do przeprowadzania tej formy pomocy – powiedział Krystian, mąż i ojciec trójki dzieci z Bielawy.

– Czas Adwentu mobilizuje nie tylko do przeżyć duchowych, związanych z Roratami, rekolekcjami, przemianą duchową. To również czas miłosierdzia, czyli dzielenia się tym, co mam, z najbardziej potrzebującymi, w tym przypadku z dziećmi – mówi Urszula. – W tym roku przygotuję dwie paczki, już zabrałam koszyczki z drzewka, gdyż przez cały rok odkładałam na ten cel pieniądze – dodaje.

W tym roku akcją adwentowego drzewka pomocy zostanie objęte blisko siedemdziesiąt dzieci z całej parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

2016-12-07 13:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowe cuda świętego stygmatyka

Niedziela Ogólnopolska 39/2020, str. 12-13

[ TEMATY ]

O. Pio

pl.wikipedia.org

Jeszcze za swojego życia Ojciec Pio wzbudzał zarówno podziw, jak i kontrowersje. Przede wszystkim jednak pociągał wiernych do większej pobożności. Czy jego przesłanie jest nadal aktualne? 
Jakie cuda dzieją się obecnie za jego wstawiennictwem? Zapytaliśmy o to br. Romana Ruska, kapucyna, który niemal na co dzień spotyka się z ludźmi doznającymi łask za wstawiennictwem św. Ojca Pio.

Ireneusz Korpyś: Od śmierci Ojca Pio minęły 52 lata, a nadal mówi się o nim tak, jakby żył. Czy Brat dostrzega wpływ tego świętego na nasze życie?
CZYTAJ DALEJ

Kustodia Ziemi Świętej: uznanie państwa palestyńskiego to krok w kierunku pokoju

Uznanie państwa palestyńskiego przez kolejne kraje świata to krok w kierunku pokoju w Ziemi Świętej - jest o tym przekonany o. Ibrahim Faltas z franciszkańskiej Kustodii (prowincji) Ziemi Świętej. Zakonnik przypomina, że Stolica Apostolska uznała państwowość Palestyny przed dziesięciu laty jako prawo narodu palestyńskiego.

W ostatnich dniach państwo palestyńskie zostało uznane m.in. przez Francję, Wielką Brytanię, Australię, Kanadę, Portugalię, Belgię, Luksemburg, Monako. Nie zrobiły tego Włochy i Niemcy, choć opowiadają się za rozwiązaniem dwupaństwowym (Izrael i Palestyna) dla Ziemi Świętej. W sumie Palestynę uznaje już 156 państw członkowskich ONZ (około 70 proc.).
CZYTAJ DALEJ

W Nigerii trwa wojna religijna przeciw chrześcijanom

2025-09-23 19:48

[ TEMATY ]

Nigeria

chrześcijanie

wojna religijna

Vatican Media

Świątynia w Nigerii

Świątynia w Nigerii

W południowej Nigerii prowadzona jest nie wprost wojna religijna przeciw chrześcijanom – powiedział Radiu Watykańskiemu prezes stowarzyszenia SIGNIS Afryka, komentując zabójstwo kolejnego kapłana w tym kraju. Jego zdaniem wszystko wskazuje na to, że zamach ten miał motywy religijne. Islamiści przemocą szerzą swoją religię. Chcą przejęć kontrolę na regionami, które w większości są zamieszkiwane przez chrześcijan – dodaje ks. Walter Ihejiriki.

Przewodniczący afrykańskiej gałęzi Międzynarodowego Stowarzyszenia Mediów Katolickich SIGNIS przypomina, że zamordowany w ubiegły piątek ks. Matthew Eya dołączył do długiej listy chrześcijan, duchownych i świeckich, którzy zginęli za wiarę w Nigerii. Jego zdaniem chodzi tu o dobrze zaplanowaną strategię islamskich terrorystów. Nasilenie porwań i zabójstw w południowej części kraju, ma na celu szerzenie religii poprzez terror – dodaje ks. Ihejiriki, podkreślając, że to właśnie w tym kontekście należy postrzegać również ostatni zamach na kapłana.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję