Reklama

Dzieci z przeorem ubrały jubileuszową choinkę

Jubileuszowa bożonarodzeniowa choinka stoi na dziedzińcu Jasnej Góry. Wyjątkowe drzewko ozdobił przeor klasztoru o. Marian Waligóra z najmłodszymi uczestnikami IX Konkursu na Wieczernikową Choinkę. W kaplicy-namiocie w Wieczerniku ustawiono też 40 innych drzewek udekorowanych przez dzieci ze szkół i przedszkoli archidiecezji częstochowskiej. Drzewka podarowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.

Reklama

Przeor Jasnej Góry przypomniał, że koronacja Obrazu Matki Bożej przed 300 laty odbyła się na specjalne pozwolenie ówczesnego papieża Klemensa XI. – Dobrze wiecie, że w tym roku papież Franciszek był na Jasnej Górze. Tutaj też się modlił i tak jak my wpatrywał się w oblicze Matki Bożej. Pamiętajcie o tym, że zostawiając swoje piękne ozdoby na choinkach, w jakimś sensie umieszczacie swoje serca blisko Maryi – powiedział o. Waligóra.

Jubileuszowa, ponadczterometrowa choinka stanęła na dziedzińcu Jasnej Góry przed wejściem do bazyliki, obok szopki. Widnieje na niej napis: „Dzieci dla Matki Bożej – żywa korona Maryi”.

Na wyjątkowym drzewku znalazły się ozdoby przyniesione przez małych pielgrzymów, wyrażające ich duchowe dary dla Królowej Polski. Wśród dziecięcych postanowień jest modlitwa: za Polskę, o pokój na świecie, a zwłaszcza w Syrii, za misje, za biednych. Dzieci zobowiązały się również do pomagania potrzebującym, pilniejszej nauki czy ograniczenia gry na komputerze. Włączyły się w ten sposób w inicjatywę paulinów w Roku Jubileuszowym z okazji 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej „Żywa Korona Maryi”, która polega na składaniu Matce Bożej duchowych darów. To dlatego choinkę wraz z Ojcem Przeorem ubierali również o. Mariusz Tabulski, odpowiedzialny w Zakonie Paulinów za jubileuszowe inicjatywy, i o. Tomasz Tlałka, prowadzący inicjatywę „Żywa Korona Maryi”. Mali pielgrzymi otrzymali specjalne dyplomy z wizerunkiem Pani Jasnogórskiej i modlitwą zawierzenia.

www.jasnagora.com

Jasnogórski telefon zaufania (34) 365-22-55 czynny codziennie od 20.00 do 24.00

Radio Jasna Góra UKF FM 100,6 MHz

2016-12-28 10:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Anita Włodarczyk: Wierzę w Boga, kocham Go, jestem Mu oddana

2021-08-04 17:58

PAP

Anita Włodarczyk po raz trzeci z rzędu zdobyła olimpijskie złoto w rzucie młotem. Po odebraniu najcenniejszego krążka powiedziała, że jest ambitna i jeśli zdrowie pozwoli, to za trzy lata wystartuje też w Paryżu. W przeszłości Włodarczyk przyznawała, że po każdym sezonie pojawia się na Jasnej Górze, by – jak mówiła – przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej podziękować Panu Bogu i Jego Matce.

Anita Włodarczyk przechodzi do historii światowego sportu. W Japonii wywalczyła złoto i trzeci raz z rzędu została mistrzynią olimpijską.

CZYTAJ DALEJ

Wiara źródłem uzdrowienia - [41.PPW - dzień 2]

2021-08-04 09:17

Michalina Stopka

ks. bp Jacek Kiciński

ks. bp Jacek Kiciński

Rozpoczął się drugi dzień 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Już o 6:00 pielgrzymi mogli skorzystać z gościnności sióstr Boromeuszek. Godzinę później, tak, aby zachować post eucharystyczny, pielgrzymi spotkali się na Eucharystii. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. bp Jacek Kiciński.

CZYTAJ DALEJ

W sztafecie na Jasną Górę

2021-08-05 06:08

Ewa Kamińska

- Wyruszacie, drodzy pielgrzymi, aby rozważać, że Eucharystia daje nam prawdziwe życie. Gromadząc się na Świętej Wieczerzy, powtarzamy z pierwszymi chrześcijanami, że nie możemy żyć bez Eucharystii, bez Mszy świętej. Razem z patronem dnia dzisiejszego, św. Janem Marią Vianneyem i Czcigodnym Sługą Bożym, wkrótce błogosławionym, kardynałem Stefanem Wyszyńskim, dziękujemy Chrystusowi za to, że w Najświętszym Sakramencie pozostawił nam pamiątkę swojej Męki, pamiątkę swojego Zmartwychwstania, abyśmy nieustannie dzień po dniu czerpali z obfitych owoców jego odkupienia – powiedział w homilii abp Stanisław Budzik 4 sierpnia w czasie Mszy Świętej rozpoczynającej 43. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wraz z Metropolitą Lubelskim w koncelebrze uczestniczyli biskupi: Ryszard Karpiński, Mieczysław Cisło, Józef Wróbel, Adam Bab, a także ks. Mirosław Ładniak, kierownik pielgrzymki, przewodnicy grup oraz ojcowie duchowni.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję