Reklama

Wczoraj • dziś • jutro

Dokończmy rewolucję „Solidarności”

Nienawiść, nienawiść i jeszcze raz nienawiść! Na twarzach opozycjonistów... nie, nie jestem w stanie wymawiać tego bohaterskiego słowa w kontekście obecnych przeciwników władzy. Opozycja, opozycjonista mojemu pokoleniu kojarzą się z kimś gotowym dla swoich przekonań i w imię dobra wspólnego, jakim jest Polska, poświęcić wiele. Na twarzach przeciwników dobrej zmiany widzę zatem to samo, co pojawiało się zawsze, kiedy ich poglądy były negowane, kiedy ich działania nie zyskiwały akceptacji, kiedy ich władza i wpływy nagle się kurczyły. Widzę nienawiść. Od czasu zainstalowania się komunistów u władzy w 1945 r. do dzisiaj są to ci sami beneficjenci. Ktoś mi zarzuci generalizowanie, a nawet kłamstwo, bo przecież od 1989 r. komuniści już nie rządzą. I właśnie na tym polega cały problem, że rządzą. Do tego właśnie roku rządzili samodzielnie, ale potem, umiejętnie oddawszy widzialne oznaki władzy, zachowali ogromne wpływy, przekształcając się w kolejne lewicowe mutacje partyjne, jak SLD, PSL, UW, PO, .Nowoczesna i podobne. Każdy skrawek państwowej substancji był wysysany przez spadkobierców dawnego układu. I póki ludzie głosowali na nich według ich precyzyjnego scenariusza, demokracja kwitła. Aliści wygrana PiS w demokratycznych wyborach zepsuła wam humory. Uśmiechnijcie się. Będą następne wybory! A teraz dajcie szansę rządzić tym, którzy zostali demokratycznie wybrani.

Reklama

Tu idzie walka o kształt Polski. Wyraźny spór pomiędzy Polską nowoczesną swoim katolicyzmem – tak, nie przesłyszałeś się: k a t o l i c y z m e m – i tradycją, uosobioną w światłym i nowoczesnym Polaku papieżu Janie Pawle II, a Polską pseudonowoczesną, zapatrzoną w degenerującą się pod wieloma względami Europę, rządzoną przez niesławne pokolenie ’68, przepaloną komunistycznym dziedzictwem i obcym naszemu narodowi agresywnym ateizmem.

Po której stronie chcesz być, Czytelniku? Po stronie tych, którzy często wykorzystują wasz słuszny gniew wobec rządzących nie dla waszego dobra, tylko dla własnych korzyści? Nie bądź ulicznym pożytecznym idiotą czy też sejmowym pajacem – „panie marszałku kochany”. Oczywiście, niech spadkobiercy komunistów i fani niekatolickiej Polski znajdą w nowej Polsce swoje miejsce, ale właściwe miejsce, wyznaczone im przez ostatnie demokratyczne wybory. Zmiany 1989 r. czas dokończyć. Szczęśliwego nowego roku życzy Pan Niedziela.

2016-12-28 10:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powstanie Warszawskie. „To nie była tylko walka” - wspomnienia łączniczki

2021-08-01 11:22

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Anna Przewoźnik

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska. Do powstania poszła mając lat 16. Dziś jest ostatnią mieszkającą w Częstochowie uczestniczką Powstania Warszawskiego. Mimo swoich 93 lat doskonale pamięta tamte dni. Jej wojenny życiorys jest podobny wielu nastolatkom z pierwszego pokolenia II Rzeczpospolitej, wychowanych w patriotycznych rodzinach wspieranych przez szkołę. Rzetelna edukacja i miłość ojczyzny dała im siłę, by z determinacją bronili jej niepodległości. Bogumiła Kulik, choć urodzona w Poznaniu, dzieciństwo i młodość spędziła na warszawskiej starówce. Od 1946 r. jest mieszkanką Częstochowy.

Rodzina

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: małżeństwo domaga się wierności, jest na zawsze

2021-08-03 15:25

[ TEMATY ]

rodzina

małżeństwo

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Kościół bardzo potrzebuje odważnej wierności małżonków łasce sakramentu – przypomina chrześcijańskim rodzinom Papież w kolejnym filmie przygotowanym z okazji Roku Rodziny Amoris Laetitia. Tym razem Franciszek komentuje świadectwo włoskiego małżeństwa, które dzieli się swym doświadczeniem codziennego czerpania z łaski sakramentu.

Francesca i Donato są małżeństwem z 18-letnim stażem. Mają pięcioro dzieci. W swym świadectwie wskazują, że Bóg jest wierny, ufa i stawia na chrześcijańskie małżeństwa. Podkreślają, że ludzkie „na zawsze” - wypowiadane w sakramencie małżeństwa - możliwe jest tylko dzięki miłości Boga.

CZYTAJ DALEJ

Trzeba wracać do wskazań Ojca Świętego Franciszka,

2021-08-04 19:42

Archiwum MFS

    Pięć lat temu nasze miasto rozbrzmiewało wszystkimi językami świata, a ulice wypełnili radośni, rozśpiewani młodzi uczestniczący w Światowych Dniach Młodzieży.

    Uroczystości rocznicowe zostały zorganizowane na Campus Misericordiae w dniach 30 lipca do 1 sierpnia br. To była okazja, aby na nowo przeżyć wyjątkowy czas wspólnoty, radości i modlitwy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję