Reklama

Niedziela Legnicka

Lubawka

Opłatek katechetów

Niedziela legnicka 1/2017, str. 6

[ TEMATY ]

spotkanie opłatkowe

katecheci

Brygida Gucwa

Ks. dziekan Józef Czekański, ks. Andrzej Tarnowski i katecheci

Ks. dziekan Józef Czekański, ks. Andrzej Tarnowski i katecheci

W miejscowym urzędzie dziekańskim miało miejsce 17 grudnia spotkanie opłatkowe katechetów z kamiennogórskich dekanatów.

Reklama

Na wstępie gospodarz spotkania ks. kan. Józef Czekański, dziekan dekanatu Kamienna Góra-Zachód, przekazał informacje dotyczące katechezy i katechetów ze spotkania Księży Dziekanów z Księdzem Biskupem legnickim. Wśród nich było podsumowanie ŚDM – wśród różnych statystyk i liczb najbardziej zapamiętanym przez uczestników ŚDM były słowa papieża Franciszka „Łatwiej jest budować mosty niż burzyć mury”. Owocem tego wydarzenia powinno być większe zaangażowanie młodzieży i jej aktywny udział w życiu parafii. Służą temu m.in. obchody 25-lecia powstania diecezji legnickiej oraz 20-lecie wizyty papieża Jana Pawła II w Legnicy połączonej z koronacją obrazu Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa. Ponadto w diecezji podejmowane są różne inicjatywy duszpasterskie w związku z trwającym Rokiem Jadwiżańskim oraz zbliżającym się 100-leciem Objawień Fatimskich, w które katecheci powinni angażować uczniów.

Natomiast ks. Andrzej Tarnowski podkreślał ważność doboru właściwych słów i obrazów przy przekazywaniu treści związanych ze św. Mikołajem czy Bożym Narodzeniem, aby chronić uczniów– począwszy od tych najmłodszych– przed komercją wypaczającą istotę świąt. W przeładowanych towarem sklepach chrześcijańskiej Polski, coraz trudniej znaleźć „gadżety” wyrażające chrześcijański wymiar świąt– od św. Mikołaja począwszy. Natomiast w sąsiednich Czechach nie ma z tym większego problemu – co ks. Andrzej osobiście sprawdził i katechetom zaprezentował. Oprócz tego, jak zwykle podczas spotkań katechetów, przekazał im płyty z materiałami do wykorzystania na katechezie.

Składając życzenia i dzieląc się opłatkiem Ksiądz Dziekan wyraził wielką radość z owocnej współpracy z katechetami oraz podziękował za ich trud i zaangażowane od lat w dzieło katechizacji.

2016-12-28 14:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gotowi do posługi katechetycznej

Niedziela sandomierska 37/2018, str. VI

[ TEMATY ]

katecheci

Ks. Adam Stachowicz

Wspólne spotkanie odbyło się w Domu Katolickim im. św. Józefa w Sandomierzu

Wspólne spotkanie odbyło się w Domu Katolickim im. św. Józefa w Sandomierzu

Ostatnie dni wakacji to nie tylko posiedzenia rad pedagogicznych w poszczególnych szkołach, ale również doroczna odprawa katechetyczna dla prowadzących lekcje religii. W kongregacji katechetycznej, która odbyła się 1 września w Sandomierzu, oprócz katechizujących: kapłanów, sióstr zakonnych i katechetów świeckich, udział wzięli: bp Krzysztof Nitkiewicz i bp Edward Frankowski.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wiara w Jezusa nie może być przedmiotem targów

2021-08-04 10:16

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Kiedy mówi się o Ewangelii i jej możliwych zakłóceniach, nie idzie się na kompromisy: wiara w Jezusa nie jest towarem, o który trzeba się targować” – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Po tradycyjnej lipcowej przerwie Ojciec Święty wznowił audiencje ogólne. W sierpniu odbywają się one w auli Pawła VI.

Franciszek wygłosił dziś trzecią z kolei katechezę na temat Listu do Galatów. Podkreślił w niej całkowite skoncentrowanie św. Pawła na misji ewangelizacyjnej, której Apostoł poświęca się całych sił. Dlatego zrozumiały jest jego smutek, gdy dostrzega, że adresaci jego przepowiadania zamiast przyjąć głoszone przezeń przepowiadanie, myślą o przyjęciu jakiejś innej „ewangelii”, orędzia wypaczającego prawdziwą Ewangelię, łudząc się, że jest ono komplementarne względem orędzia Pawła.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymi pozdrawiają swoich proboszczów [Wideo]

2021-08-04 19:00

Michalina Stopka

Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Jana Marii Vianneya pielgrzymi pozdrowili swoich proboszczów.

Pozdrowienia "popłynęły" do Środy Śląskiej, Żabina, Wrocławia czy Sobótki. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję