Reklama

Rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Klapa

Totalna opozycja próbowała zaklinać rzeczywistość w Warszawie. Opozycjoniści pospacerowali sobie po stolicy w poszukiwaniu totalitarnej władzy. Niestety, nikt im nie stanął na drodze. Totalna klapa.

Droga impreza

Jak zwykle przy tego typu imprezach całą opinię publiczną rozpalił spór, czy uczestników spaceru było dużo, czy mało. Policja podała, że uczestników było 12tys. Media z kolei informowały, że PO zainwestowała w ten event parę milionów. Jeżeli przyjąć, że było to 5 mln zł, to sprowadzenie jednego manifestanta kosztowało 416 zł z haczykiem. Fiu, fiu!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dofinansować okulistykę

Politycy PO oburzyli się na obliczenia policji. Oni widzieli kilka razy więcej. Wiemy, że z naszą służbą zdrowia nie jest najlepiej, ale okulistyka ma najwyraźniej największe potrzeby.

Niedostatek wolności

Na marszu po raz pierwszy nie pozwolono przemawiać – jeszcze liderowi KOD, ale już niedługo – Mateuszowi Kijowskiemu. Kijowski chciał, ale pogoniono go delikatnie. No i już wiadomo, gdzie nie ma wolności. Najciemniej jest zawsze pod latarnią.

Do wyboru, do koloru

Platforma postanowiła przedstawić swój program ludziom. I się zaczęło. We wtorek Polska usłyszała jedną wersję, w środę była druga. Widać uderzają w szeroki elektorat. Do wyboru, do koloru.

Na dni parzyste i nieparzyste

Lider PO we wtorek np. powiedział, że jego partia nie będzie podnosiła płacy minimalnej, a w środę stwierdził, że jednak będzie. Pytanie – w którym dniu wstał lewą nogą?

2017-05-17 09:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

IMGW: ostrzeżenia przed gołoledzią dla wszystkich 16 województw

2026-02-04 18:58

[ TEMATY ]

IMGW

Alert RCB

mróz

marznące opady

Karol Porwich/Niedziela

IMGW wydał w środę ostrzeżenia II stopnia przed gołoledzią dla północnej, centralnej i wschodniej część Polski. Alertami I stopnia przed opadami marznącymi objęto obszar 7 województw na południu kraju.

IMGW wydał ostrzeżenia II stopnia przed opadami marznącymi dla województwa podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodnio pomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz części woj. lubelskiego, świętokrzyskiego i dolnośląskiego.
CZYTAJ DALEJ

Panie, pozwól mi być Twoim światłem dla tych, których dotknęły ciemności życia!

2026-02-03 11:20

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock

Jezus nie mówi, że wierzący w Niego są cukrem czy miodem ziemi. A przecież byłoby to chyba czymś pięknym – ktoś by pomyślał. Jednak nic z tego! Jesteśmy „solą” ziemi i „światłem” świata.

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu. Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie».
CZYTAJ DALEJ

Dzieci bez imion i opiekunów. Caritas alarmuje o skutkach wojny w Gazie

2026-02-04 17:22

[ TEMATY ]

Caritas

Gaza

Adobe Stock

Caritas Polska alarmuje o dramatycznej sytuacji humanitarnej w Strefie Gazy. Dziesiątki tysięcy dzieci pozostały bez opieki dorosłych, a miliony osób żyją w skrajnie trudnych warunkach. „Nie możemy patrzeć na tragedię tych rozmiarów z obojętnością” - podkreśla w rozmowie z KAI Radosław Sterna z Caritas Polska, apelując o długofalowe wsparcie psychospołeczne dla najmłodszych. „Żadna ilość pomocy materialnej nie zatrzyma tych głębokich szkód psychicznych” - dodaje Nina Mocior z Caritas Polska.

Sterna opisuje dramatyczne warunki życia w prowizorycznych obozach: „Trudno nam w Polsce wyobrazić sobie spanie w temperaturze 8 stopni w nocy w namiocie z plandek i blachy. Ludzie są skrajnie wyczerpani, niedożywieni, bardzo osłabieni”. Brak bieżącej wody, opieki medycznej i ogrzewania oraz lokalne powodzie pogłębiają kryzys humanitarny. Choć żywności pojawiło się więcej niż rok temu, większość produktów na rynku nie zaspokaja potrzeb osób niedożywionych, a transporty humanitarne wciąż bywają blokowane.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję