Reklama

Niedziela Małopolska

Z potrzeby modlitwy za kapłanów

Niedziela małopolska 43/2017, str. 1

[ TEMATY ]

margaretka

Piotr Bednarczyk

– To szczególne powołanie do modlitwy za kapłanów – przekonywali uczestnicy pielgrzymki. Tu ks. Bogusław Nagel z grupą pielgrzymkową z Koszyc

– To szczególne powołanie do modlitwy za kapłanów – przekonywali uczestnicy pielgrzymki. Tu ks. Bogusław Nagel z grupą pielgrzymkową z Koszyc

Uczestnicy apostolatu „Margaretka” spotkali się w sobotę 14 października na II Ogólnopolskiej Pielgrzymce do sanktuarium św. Jana Pawła II oraz do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Honorowy patronat nad pielgrzymką objął metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Pielgrzymkę rozpoczęło nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II na Białych Morzach, skąd wierni przeszli w procesji różańcowej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie uczestniczyli w konferencji, którą wygłosił ks. dr Bogusław Nagel, opiekun krajowy Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”.

Reklama

Centralnym punktem spotkania osób modlących się za kapłanów była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Jana Zająca, który w homilii przekonywał: – Jesteście jak Maryja w Wieczerniku Kościoła wołająca o dary Ducha Świętego. Trwacie jednomyślnie na modlitwie wypraszającej światło Boże dla niosących Ewangelię wszelkiemu stworzeniu na całym świecie. „Margaretką”, czyli zapewnieniem o modlitwie zostali obdarowani w czasie pielgrzymki bp Jan Zając oraz ks. Bogusław Nagel. Na zakończenie Mszy św. Hierarcha poświęcił nowy sztandar Krajowego Apostolstwa „Margaretka”, który przez 6 miesięcy haftowała 85-letnia s. Małgorzata ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek z Krakowa. Pielgrzymkę zakończył udział w Godzinie Miłosierdzia.

– Trzeci rok jestem w „Margaretkach”. Mam wybranego kapłana, za którego w każdą niedzielę się modlę. To szczególne powołanie do modlitwy za kapłanów – mówi pani Teresa. Pani Urszula dodaje, że w społeczeństwie rośnie świadomość potrzeby modlitwy nie tylko jeden za drugiego, ale przede wszystkim za kapłanów. Podobnego zdania są również przedstawicielki pielgrzymki „Margaretek” z Witanowic: – Nasz kolejny udział w tej pielgrzymce wynika z potrzeby modlitwy za kapłanów. Jeździmy wszędzie, gdzie organizowane są pielgrzymki w intencji kapłanów – wyznają panie Bogusława i Zofia.

Ruch osób modlących się za kapłanów powstał w 1981 r. w Kanadzie, a jego patronką została Najświętsza Maryja Panna Matka Kościoła. Za logo apostolatu wybrano margaretkę, której siedem płatków symbolizuje grupę osób zobowiązujących się do modlitwy za konkretnego kapłana w jednym z siedmiu dni tygodnia. Ks. Bogusław Nagel podkreśla: – Apostolat Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” rozrasta się. Organizowane są spotkania nie tylko tutaj. Mamy także pielgrzymkę do Kalwarii w drugą sobotę czerwca. Ruch rozwija się na Europę. Promieniuje jak iskra, która rozpala. Mamy takie marzenie, że na III pielgrzymkę, którą 13 października 2018 r. będzie prowadził abp Marek Jędraszewski, przybędą także zagraniczne „Margaretki”. Więcej informacji o Apostolacie „Margaretka” na: www.apostolatmilosierdzia.pl.

2017-10-18 14:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Najpiękniejszy i najkrótszy most

Niedziela małopolska 42/2020, str. I

[ TEMATY ]

modlitwa

margaretka

Maria Fortuna-Sudor

Osoby, które zdecydowały się modlić w intencji metropolity krakowskiego, złożyły przed ołtarzem przyrzeczenie

Osoby, które zdecydowały się modlić w intencji metropolity krakowskiego, złożyły przed ołtarzem przyrzeczenie

– Tam, gdzie jest poczucie zatroskania i wspólna modlitwa, tam jest miłość – miłość do Kościoła, do Matki Najświętszej, do kapłanów. Wtedy czujemy się Kościołem – powiedział abp Marek Jędraszewski do uczestników V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolatu Margaretka.

W sobotę 10 października do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach pielgrzymowały wspólnoty Margaretek z różnych stron Polski, w tym m.in. z diecezji: gliwickiej, kaliskiej, katowickiej, sosnowieckiej, wrocławskiej, tarnowskiej, zamojsko-lubaczowskiej. Najwięcej pielgrzymów reprezentowało archidiecezję krakowską, w tym szczególnie krakowskie parafie. – Cieszę się, że po raz kolejny przybywacie na łagiewnickie wzgórze miłosierdzia do Pana Jezusa Miłosiernego, aby przez wstawiennictwo apostołów miłosierdzia – św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II modlić się w intencji kapłanów, abyśmy gorliwie naśladowali naszego Mistrza – powiedział kustosz sanktuarium, ks. dr Zbigniew Bielas, witając pielgrzymów.

CZYTAJ DALEJ

5. rocznica ŚDM w Krakowie: Drogowskazy papieża Franciszka dla młodych

2021-07-27 11:34

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

ŚDM

papież Franciszek

Monika Rybczyńska/Biuro Krajowe ŚDM

Piąta rocznica Światowych Dni Młodzieży w Krakowie skłania do przypomnienia głównych wątków orędzia, jakie 2, 5 milionom młodych z całego świata przekazał tam papież Franciszek. Układa się ono w 10 przejrzystych drogowskazów.

1. Dzięki wam świat może być lepszy!

CZYTAJ DALEJ

"Rzeczpospolita": Paszport dla wybranych

2021-07-28 07:27

[ TEMATY ]

COVID‑19

COVID

Materiał prasowy

Tysiące ozdrowieńców nie może otrzymać certyfikatu covidowego, nawet jeśli wirusa wykryto u nich testem antygenowym - pisze w środowym wydaniu "Rzeczpospolita".

Jak czytamy na łamach "Rz", Komisja Europejska nie uznaje za ozdrowieńców osób, którym zdiagnozowano zakażenie COVID-19 na podstawie testu antygenowego – najbardziej popularnego m.in. w Polsce. Przez to nie mogą otrzymać paszportu covidowego. Spotkało to Marcina T. ze Szczecina. "Miałem kaszel i wysoką gorączkę, której niczym nie mogłem zbić. Wezwałem karetkę, ratownicy w domu zrobili mi test, który potwierdził COVID-19" – opowiada "Rzeczpospolitej" Marcin T. Został zabrany do szpitala na oddział covidowy, gdzie spędził półtora tygodnia. Wypis potwierdził, że przeszedł „obustronne zapalenie płuc w przebiegu covid”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję