Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a ostatnio coraz częściej e-maile, są świadectwem głębokiego zaufania, jakim darzą nas Czytelnicy. Dzieląc się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragniemy, aby „Niedziela” była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Cały Bogu i Ojczyźnie

Pisałem w poprzednim liście do redakcji, że nic w naszym życiu nie dzieje się bez przyczyny. Patrząc z perspektywy lat na kilogramy akt i setki stron zapisanych przez funkcjonariuszy komunistycznej policji politycznej, czyli SB, które zostały sfabrykowane na mój temat, a które znajdują się obecnie (choć nie wszystkie, gdyż wiele zostało zniszczonych, co potwierdzają znajdujące się tam zapiski) w dwóch oddziałach Instytutu Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu – w Poznaniu i w Katowicach, powyższe twierdzenie staje się wiarygodne.

Na początku lat 60. ubiegłego wieku służby te interesowały się moją osobą jako „działaczem katolickim”, a później były to „działania antysocjalistyczne, wrogie Polsce Ludowej”. Pełna inwigilacja, przegląd korespondencji, tabuny donosicieli; zwolnienia i uniemożliwianie mi jakiejkolwiek pracy zarobkowej czy też nauki i studiów, częste zatrzymywania przez organy, pobicia przez tzw. nieznanych sprawców itp., itd. I tak do początku lat 90. To całe moje życie i historia Polski znajdującej się pod komunistycznym jarzmem. A przyczyna – wiara w Boga i moje zaangażowanie w działalność na rzecz Ojczyzny, niepodległej Polski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Teraz, gdy jestem już prawie u kresu swego ziemskiego żywota, postanowiłem swoje doczesne szczątki po śmierci przekazać dla dobra nauki Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu w Katowicach w ramach programu świadomej donacji zwłok im. Ojca Profesora Innocentego Józefa Marii Bocheńskiego.

Z wyrazami szacunku – Andrzej P.

Celem programu, o którym pisze pan Andrzej, jest „zabezpieczenie zwłok ludzkich do realizacji badań naukowych oraz do zadań dydaktycznych wynikających z obowiązujących programów nauczania studentów dla poszczególnych poziomów i kierunków nauczania oraz kształcenia podyplomowego prowadzonych na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach”. Na stronie uniwersytetu czytamy: „Zwłoki donatorów będą chowane w ramach Memoriału im. Ojca Profesora Innocentego Józefa Marii Bocheńskiego w Parku Pamięci (Ruda Śląska, ul. Krańcowa 5)”.

Redakcja

2017-11-14 15:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapsuła Dragon z Polakiem na pokładzie rozpoczęła powrót na Ziemię

2025-07-14 15:16

Adobe Stock

Astronauci powinni już jutro dotrzeć na Ziemię

Astronauci powinni już jutro dotrzeć na Ziemię

Kapsuła Dragon Grace z czworgiem astronautów misji Ax-4, w tym Polakiem Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim, odłączyła się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i wraca na Ziemię. Za ok. 22 godziny ma wodować w Pacyfiku.

Czworo astronautów – Peggy Whitson (USA), Sławosz Uznański-Wiśniewski, Tibor Kapu (Węgry) i Shubhanshu Shukla (Indie) – spędzi prawie dobę w kapsule, zanim dotrą do Ziemi. NASA potwierdziła, że wodowanie kapsuły ma nastąpić we wtorek ok. godz. 11.30 czasu polskiego.
CZYTAJ DALEJ

Nigeria: zabity i troje porwanych w ataku na seminarium duchowne

2025-07-14 12:50

[ TEMATY ]

seminarium

porwanie

atak

Nigeria

Unsplash/pixabay.com

W Nigerii w wyniku zbrojnego ataku na seminarium diecezjalne w stanie Edo zginął mężczyzna, a trzech młodych seminarzystów zostało porwanych. Zabity mężczyzna był ochroniarzem, poinformował misyjny portal informacyjny Fides. Według diecezji Auchi, atak miał miejsce w ubiegły czwartek około godziny 21:00 czasu lokalnego w wiosce Ivhianokpodi.

Sprawcy wtargnęli do budynku seminarium ciężko uzbrojeni i uprowadzili trzech przyszłych księży. Pracujący tam członek Nigeryjskiego Korpusu Obrony Cywilnej został śmiertelnie ranny podczas próby odparcia napastników.
CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP zachęca do pielgrzymowania na Jasną Górę

2025-07-14 14:55

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

abp Tadeusz Wojda SAC

BP KEP

Zachęcam, aby pośród naszych wakacyjnych pielgrzymek nie zabrakło tej najważniejszej - tej, która prowadzi nas na spotkanie z Jezusem i Jego Matką - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC, zachęcając do pielgrzymowania na Jasną Górę. Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że wakacje to czas, w którym „pielgrzymi z całej Polski wyruszają do Matki Bożej Częstochowskiej, aby wypraszać potrzebne łaski dla swoich rodzin, Ojczyzny, Kościoła i bliskich”.

„To właśnie u stóp Pani Jasnogórskiej odnajdują prawdziwy pokój serca, pocieszenie w smutku, ukojenie w cierpieniu, drogę w ciemności” - podkreślił abp Wojda.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję