Reklama

Niedziela Rzeszowska

Rekolekcje Akcji Katolickiej


Swojego Ducha, Panie, wylej na nas dziś...
Ześlij nam, Panie, swojego Ducha, uzdrów wszystko w nas, co złe, chcemy zanurzyć się w Twej miłości, Ty jesteś drogą, prawdą, życiem – wołali zebrani, ok. 100 osób, na rekolekcjach Akcji Katolickiej w Czarnej Sędziszowskiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Stajemy przed Ojcem Miłosiernym, aby obnażyć swoją niekonsekwencję, swoje słabości, swój grzech, potrzeba nam „załatwić” wiele spraw nie tylko z Bogiem, ale i ze współmałżonkiem, rodzicami, dziećmi i bliźnimi. Popełniony grzech ma łańcuch swoich konsekwencji, grzech nie jest tylko „tu i teraz”, wpływa on na przyszłość naszą i innych. Rekolekcje to czas, aby wyprostować nasze życie, inaczej zmarnujemy dni, które zostały nam dane na uleczenie serca i duszy – wskazywał ks. Rafał Flak głoszący nauki rekolekcyjne. Wielki Post to nie tylko posypanie głów popiołem, to otwarcie się na Ducha Świętego, a wychodząc od popiołu w Środę Popielcową, mamy dojść do ognia Ducha Świętego. Nie możemy zamykać się w Wieczerniku, mamy iść w świat i głosić.

Akcja Katolicka trwa, bo jest prowadzona przez Ducha Świętego, a poprzez sakrament bierzmowania zostaliśmy obdarowani i uzdolnieni do podjęcia misji, wpisanej w istotę Akcji Katolickiej. Słowo do zebranych wygłosił też ks. Stanisław Potera, podkreślając, iż podczas rekolekcji nie może zabraknąć myśli o Matce Bożej Miłosierdzia, która zawsze była i będzie w historii Polski, która potrafi odczytać ludzkie potrzeby, która prowadzi do Jezusa. Mamy jak Maryja przyjąć postawę pokory, pokory połączonej z ufnością. Za przyczyną ks. Daniela Drozda wpatrywaliśmy się w obraz Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, Matki na dzisiejsze czasy, która mówi do każdego z nas: Ja idę ewangelizować, a Ty? Do ewangelizacji każdy z nas jest powołany, jesteśmy zatopieni w Duchu Świętym, mamy Go odkrywać i żyć Nim – podkreślał ks. Daniel. Codzienna Eucharystia, Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwy Liturgią Godzin czy nabożeństwo wieczorne powodowały jeszcze silniejsze zjednoczenie z Bogiem, bliższe relacje z Jezusem, duchowe pocieszenie. Rozważania rekolekcyjne ubogacone były śpiewem i modlitwą prowadzoną przez bezhabitową siostrę Ewę. Odbyło się również Walne Zebranie Rady DIAK. Prezes Jeremi Kalkowski wprowadził nas w program wydarzeń 2018 r. związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości Polski oraz zadań i przedsięwzięć na obecny rok pracy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2018-03-07 11:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo o zatroskaniu Maryi o życie naszego narodu

– Dlaczego Maryja wybrała się na polskie drogi, co Ona chce nam powiedzieć? Jej wola i troska o życie konkretnego, historycznego człowieka, rodziny czy narodu dotyczy zawsze spraw Jej Syna Jezusa Chrystusa – mówił w czwartej nauce rekolekcyjnej 18 marca na antenie Radia Maryja abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Abp Depo na początku przypomniał, że „wciąż na nowo uczymy się dźwigać krzyż naśladując Jezusa. Każde pokolenie ludzi wierzących i wpatrujących się w Jezusa musi zdać egzamin ze swojej wierności. Obecne nasze pielgrzymowanie jest nad wyraz trudnym znakiem czasu i szczególną próbą zawierzenia Bogu we wszystkim na wzór Maryi”.
CZYTAJ DALEJ

Komunikat ws. reportażu "Ksiądz rektor i pani Emilia" wyemitowanego w TVN24

2025-11-26 10:33

[ TEMATY ]

komunikat

Red.

Publikujemy najnowszy komunikat archidiecezji warszawskiej ws. reportażu TVN24 - "Ksiądz rektor i pani Emilia".

Jak czytamy na stronie Superwizjera TVN24: Rektor katolickiego uniwersytetu w niejasnych okolicznościach został właścicielem mieszkania starszej, schorowanej kobiety, które może być warte nawet półtora miliona złotych. Mimo tego że, ksiądz rektor zobowiązał się do domowej opieki nad kobietą, ta od ponad roku przebywa w miejskim ośrodku opiekuńczym, który opłacany jest z jej własnej emerytury. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że umowa pomiędzy księdzem a 88-letnią panią Emilią została podpisana za plecami jej rodziny i osób, które faktycznie sprawowały nad nią opiekę. Zignorowany został także spisany wcześniej testament. Czy kobieta jest świadoma swojej sytuacji i dlaczego to ksiądz, a nie rodzina, jako jedyny może decydować o jej przyszłości? O tym w reportażu Michała Fui "Ksiądz rektor i pani Emilia".
CZYTAJ DALEJ

Papież do katolików: w Turcji jest was mało, nie traćcie nadziei

2025-11-28 08:32

[ TEMATY ]

Leon XIV w Turcji i Libanie

PAP

Sobór Nicejski przypomina nam, że Jezus nie jest postacią z przeszłości, lecz Synem Bożym obecnym pośród nas i prowadzi historię ku przyszłości – powiedział Leon XIV podczas spotkania ze wspólnotą katolicką w Turcji. Jej członkom przypomniał, że wyrastają z wielkiej tradycji chrześcijaństwa i zachęcił ich, by nie zniechęcali się niewielką liczbą wierzących w dzisiejszej Turcji, bo Królestwo Boże wyrasta z tego, co małe. Ufajcie obietnicy Pana i dawajcie świadectwo Ewangelii – apelował Papież.

Dziś rano Leon XIV spotkał się w katolickiej katedrze w Stambule z duchowieństwem i osobami zaangażowanymi w duszpasterstwo. W przemówieniu przypomniał, że również Turcję można uważać za „Ziemię Świętą”, ponieważ to właśnie na tych terenach historia narodu izraelskiego spotyka się z rodzącym się chrześcijaństwem, przenikają się Stary i Nowy Testament, zapisane zostały karty licznych soborów. „Z dumą wspominamy również wielką bizantyjską przeszłość, misyjny zapał Kościoła Konstantynopola i rozprzestrzenianie się chrześcijaństwa na całym Bliskim Wschodzie” – powiedział Leon XIV.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję