Reklama

Niedziela Legnicka

Jubileuszowe spotkanie osób niepełnosprawnych w Bolesławcu

W sobotę 24 stycznia 2015r. w Bolesławcu, odbyło się XV spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych, na które przybyli również opiekunowie, przyjaciele i wolontariusze z terenu powiatu bolesławieckiego.

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

Legnica

Sławomir Puciato

XV spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych. Bolesławiec

XV spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych. Bolesławiec

Tradycyjnie już pod koniec stycznia hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego wypełniła się w całości gośćmi przybyłymi na doroczne spotkanie. Choć czas Bożego Narodzenia już za nami, uczestnicy tego święta jeszcze przez chwilę mogli cieszyć się klimatem związanym ze świętowaniem przyjścia Jezusa na świat.

Jak powiedział ks. Andrzej Jarosiewicz, rektor bolesławieckiej bazyliki maryjnej, - „te spotkania mają szerszy wymiar. To okazja do wspólnej modlitwy pod przewodnictwem biskupa. Modlimy się zarówno za osoby niepełnosprawne, ale też za wszystkich, którzy każdego dnia niosą im pomoc. To również okazja do bycia razem, do wspólnej zabawy, do integracji naszego środowiska”.

Starosta bolesławiecki Dariusz Kwaśniewski, przywitał zebranych, wśród nich senatora Jana Michalskiego, władze samorządowe, księży proboszczów, wszystkich zebranych gości. Po przywitaniu odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem bp Marka Mendyka.

W homilii mówił min: „Dziś ludzie często chcą zamknąć Pana Boga w swych własnych pragnieniach życiowych chcą, aby wola Boża dostosowała się do woli człowieka. Dzisiejsza ewangelia uczy nas bardzo ważnej rzeczy, która jest potrzebna do naszego chrześcijańskiego życia, uczy nas jak w codzienności pełnić wolę Bożą”.

Odnosząc się do współczesnych czasów mówił o świecie pozbawionym wartości. Bp Marek przypomniał też, co czym jest wola Boga: „To odkrywanie wierności Pana Boga wobec człowieka. Bóg nigdy nie opuszcza człowieka, nawet wtedy, kiedy człowiek z niego zrezygnuje, kiedy Go odstawi. Bóg nigdy nie rezygnuje z człowieka”. „Szukanie i znajdowanie woli Bożej jest wiarą w nieustanne działanie Pana Boga w moim życiu. Czy ja mam świadomość tego, że Bóg działa w moim życiu? Prośmy dobrego Boga, aby dał nam dar rozumienia tego, co do nas mów w ewangelii każdego dnia” – mówił dalej Kaznodzieja.

Biskup Marek przypomniał też zgromadzonym prawdę Kościoła, która wykracza poza nasze rozumienie świata. „Jeśli Bóg pozwala na to, żeby człowiek doświadczył czegoś przykrego - zła moralnego, fizycznego - to tylko po to, aby z tego było kiedyś jeszcze większe dobro. Zrozumienie tego nie zawsze jest łatwe. To nawet jest bardzo trudne, ale mamy świadomość tego, że dla Boga nie ma nic niemożliwego”.

Podczas tego spotkania były też życzenia, wiele radości i śpiewów. Zadbali o to uczniowie Powiatowego Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, a także klerycy z legnickiego Seminarium Duchownego.

Na spotkaniu byli obecni także: żołnierze 27 pułku artylerii z Bolesławca - z kuchnią polową (herbata, kawa, bigos), młodzież, wolontariusze Caritas. Do tych ostatnich bp Marek skierował ważne słowa: „nieście dobroć, życzliwość i radość do świata”.

2015-01-25 13:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wspólna Msza św. w sanktuarium św. Jacka

[ TEMATY ]

Legnica

ŚDM w Krakowie

Monika Łukaszów/Ks. Waldemar Wesołowski

„Prawdziwe szczęście, to uświadomić sobie, że jest KTOŚ, kto kocha nas bezwarunkowo" - powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. w kościele św. Jacka rozpoczynającej Światowe Dni Młodzieży w diecezji legnickiej.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: zmarł ostatni biskup – uczestnik 4 sesji Vaticanum II

2022-01-20 17:37

[ TEMATY ]

biskup

zmarły

Hiszpania

Archiwum diecezji Astorga (Hiszpania)

Bp Eloy Tato Losada

Bp Eloy Tato Losada

W wieku 98 lat zmarł 18 stycznia w swej rodzinnej miejscowości Villadequinta w hiszpańskiej Galicji bp Eloy Tato Losada – “ostatni żyjący biskup, który uczestniczył w czterech sesjach Soboru Watykańskiego II”, podała diecezja Astorga, na której terenie mieszkał. W swym długim życiu wiele lat spędził jako misjonarz w Kolumbii, gdzie m.in. stał na czele wikariatu apostolskiego San Jorge (1960-69) a w latach 1969-94 był pierwszym biskupem nowo utworzonej diecezji Magangué. Jako biskup-senior wrócił w swe strony rodzinne i tu zmarł.

“Wraz don Eloyem odszedł od nas ostatni żyjący biskup, który uczestniczył w czterech sesjach Soboru Watykańskiego II. Odszedł od nas człowiek Boży, głębokiej wiary, charytatywny, radosny i pokojowy (…), wielkoduszny i ubogi, który nie brał niczego dla siebie” – stwierdza nota informacyjno-wspomnieniowa diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Komunikat w sprawie odmówienia poświęcenia Pralni Społecznie Odpowiedzialnej

2022-01-21 17:46

M.K.

- Zarząd Koła Wrocławskiego TPBA zdecydował, że odda darczyńcom przekazane środki na wsparcie nowej pralni celem zachowania tożsamości w działaniu stowarzyszenia katolickiego - czytamy w komunikacie wydanym przez Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

Pełna treść komunikatu:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję