Reklama

Niedziela Legnicka

Jubileuszowe spotkanie osób niepełnosprawnych w Bolesławcu

W sobotę 24 stycznia 2015r. w Bolesławcu, odbyło się XV spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych, na które przybyli również opiekunowie, przyjaciele i wolontariusze z terenu powiatu bolesławieckiego.

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

Legnica

Sławomir Puciato

XV spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych. Bolesławiec

XV spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych. Bolesławiec

Tradycyjnie już pod koniec stycznia hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego wypełniła się w całości gośćmi przybyłymi na doroczne spotkanie. Choć czas Bożego Narodzenia już za nami, uczestnicy tego święta jeszcze przez chwilę mogli cieszyć się klimatem związanym ze świętowaniem przyjścia Jezusa na świat.

Jak powiedział ks. Andrzej Jarosiewicz, rektor bolesławieckiej bazyliki maryjnej, - „te spotkania mają szerszy wymiar. To okazja do wspólnej modlitwy pod przewodnictwem biskupa. Modlimy się zarówno za osoby niepełnosprawne, ale też za wszystkich, którzy każdego dnia niosą im pomoc. To również okazja do bycia razem, do wspólnej zabawy, do integracji naszego środowiska”.

Starosta bolesławiecki Dariusz Kwaśniewski, przywitał zebranych, wśród nich senatora Jana Michalskiego, władze samorządowe, księży proboszczów, wszystkich zebranych gości. Po przywitaniu odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem bp Marka Mendyka.

W homilii mówił min: „Dziś ludzie często chcą zamknąć Pana Boga w swych własnych pragnieniach życiowych chcą, aby wola Boża dostosowała się do woli człowieka. Dzisiejsza ewangelia uczy nas bardzo ważnej rzeczy, która jest potrzebna do naszego chrześcijańskiego życia, uczy nas jak w codzienności pełnić wolę Bożą”.

Odnosząc się do współczesnych czasów mówił o świecie pozbawionym wartości. Bp Marek przypomniał też, co czym jest wola Boga: „To odkrywanie wierności Pana Boga wobec człowieka. Bóg nigdy nie opuszcza człowieka, nawet wtedy, kiedy człowiek z niego zrezygnuje, kiedy Go odstawi. Bóg nigdy nie rezygnuje z człowieka”. „Szukanie i znajdowanie woli Bożej jest wiarą w nieustanne działanie Pana Boga w moim życiu. Czy ja mam świadomość tego, że Bóg działa w moim życiu? Prośmy dobrego Boga, aby dał nam dar rozumienia tego, co do nas mów w ewangelii każdego dnia” – mówił dalej Kaznodzieja.

Biskup Marek przypomniał też zgromadzonym prawdę Kościoła, która wykracza poza nasze rozumienie świata. „Jeśli Bóg pozwala na to, żeby człowiek doświadczył czegoś przykrego - zła moralnego, fizycznego - to tylko po to, aby z tego było kiedyś jeszcze większe dobro. Zrozumienie tego nie zawsze jest łatwe. To nawet jest bardzo trudne, ale mamy świadomość tego, że dla Boga nie ma nic niemożliwego”.

Podczas tego spotkania były też życzenia, wiele radości i śpiewów. Zadbali o to uczniowie Powiatowego Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, a także klerycy z legnickiego Seminarium Duchownego.

Na spotkaniu byli obecni także: żołnierze 27 pułku artylerii z Bolesławca - z kuchnią polową (herbata, kawa, bigos), młodzież, wolontariusze Caritas. Do tych ostatnich bp Marek skierował ważne słowa: „nieście dobroć, życzliwość i radość do świata”.

2015-01-25 13:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Tajemnica Eucharystii” u św. Jadwigi

Niedzielny wieczór 12 czerwca 2022 r., w legnickiej parafii pw. św. Jadwigi, zgromadził uczestników spektaklu pt. Tajemnica Eucharystii.

Mury świątyni wypełniły się już na długo przed rozpoczęciem wydarzenia, aby być uczestnikami kolejnej premiery działającego przy parafii Teatru Żywego Słowa.

CZYTAJ DALEJ

Jak bogactwo może pomóc w zbawieniu?

2022-09-24 14:36

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN

Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła, rok C - 25 września 2022, Ewangelia: Łk 16:19-31

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Kijów: religie Ukrainy wzywają do nieuznawania pseudoreferendów na terenach okupowanych

2022-09-25 09:10

[ TEMATY ]

Ukraina

Karol Porwich/Niedziela

Do nieuznawanie pseudoreferendów prowadzonych przez rosyjskie siły okupacyjne na czasowo okupowanych terytoriach Ukrainy wzywa wszystkie kraje świata Wszechukraińska Rada Kościołów i Organizacji Religijnych. Reprezentuje ona niemal wszystkie wspólnoty religijne Ukrainy.

W oświadczeniu opublikowanym w Kijowie 24 września czytamy:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję