Reklama

Niedziela w Warszawie

Wieczysta Adoracja na Powiślu

Monastyczne Wspólnoty Jerozolimskie zapraszają na nieustającą adorację Najświętszego Sakramentu. To drugie miejsce w Warszawie, gdzie przez całą dobę w ciszy można przedstawiać osobiste sprawy Panu Bogu

Niedziela warszawska 47/2018, str. I

[ TEMATY ]

adoracja

Archiwum Wspólnot Jerozolimskich

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Inicjatywa nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu zrodziła się po zakończeniu misji parafialnych, które miały miejsce w kościele Matki Bożej Częstochowskiej na Powiślu. Monastyczne Wspólnoty Jerozolimskie zorganizowały w tym czasie całodobową adorację w intencji misji. – Miała skończyć się po tygodniu, a trwa nadal ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu. Wierni zaczęli prosić o to, aby mieli możliwość całodobowego adorowania Pana Jezusa. To była ich spontaniczna inicjatywa – mówi „Niedzieli” s. Edyta ze Zgromadzenia Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich.

Adoracja odbywa się ciszy. – Pan Bóg zaprasza na modlitwę każdego, nie tylko osoby duchowne. To czas otwarcia się na Jego obecność w tym zabieganym, hałaśliwym wielkim mieście – dodaje s. Edyta. Przypomina, że papież Franciszek prosi o to, abyśmy uczyli się adoracji w ciszy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ta oddolna inicjatywa wiernych wpisuje się w charyzmat Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich, znanych między innymi z nieustającej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w Tygodniu Modlitw o Powołania. – Bardzo bliskie jest nam to, co mówił założyciel naszego zgromadzenia Pierre-Marie Delfieux. Pytał o to, czy może zabraknąć czuwających nad miastem w dzień i w nocy – zauważa s. Edyta.

Zgromadzenie zachęca do zapisywania się na dyżury czuwania przy Panu Jezusie ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Grafik z terminami znajduje się na stronie internetowej www.wspolnoty-jerozolimskie.pl . Siostry zachęcają do zapisywania się mailowo lub telefonicznie, a także osobiście po nabożeństwach i Mszach św. Można wybrać dowolny dzień i godzinę. Nie trzeba zobowiązywać się długoterminowo, deklaracja może być jednorazowa. Można też modlić się w kilka osób. Szczególnie zaproszone są różne wspólnoty i grupy duszpasterskie. – Dzięki osobom, które będą zapisywać się, adoracja ma szansę być nieustanną, w dzień i w nocy. Grafik można sprawdzić w ostatniej chwili, na przykład w internecie w telefonie – tłumaczy s. Edyta ze Zgromadzenia Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich.

Dotychczas w stolicy jedynym miejscem całodobowej adoracji była parafia św. Józefa na Kole. Teraz Monastyczne Wspólnoty Jerozolimskie zapraszają także na nieustającą adorację Najświętszego Sakramentu na ul. Łazienkowską 14.

2018-11-21 10:49

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Aby ukoić żal

Niedziela częstochowska 43/2021, str. VI

[ TEMATY ]

adoracja

Dzień Dziecka Utraconego

Beata Pieczykura/Niedziela

Podczas adoracji w sanktuarium św. Józefa w Częstochowie

Podczas adoracji w sanktuarium św. Józefa w Częstochowie

W Dzień Dziecka Utraconego rodzice, których dotknęła strata dziecka przed urodzeniem, we wspólnocie Kościoła oddali swój ból samemu Bogu z nadzieją, że doznają pocieszenia.

Jesteś mamą. Jesteś ojcem. Jesteście rodzicami i nieważne, jak długo wasze dziecko było z wami. Ono było niezwykłym darem – te słowa usłyszeli uczestnicy obchodów Dnia Dziecka Utraconego 15 października w sanktuarium św. Józefa w Częstochowie.
CZYTAJ DALEJ

Apel Maryi o modlitwę o nawrócenie Rosji wciąż aktualny

2025-09-22 17:06

[ TEMATY ]

Rosja

Matka Boża Fatimska

Agata Kowalska

Apel Matki Bożej z Fatimy o modlitwę w intencji nawrócenia Rosji pozostaje wciąż aktualny - powiedział abp Gintaras Grušas, komentując rosyjskie prowokacje wobec państw Unii Europejskiej. Metropolita wileński dał wyraz zaniepokojeniu Kościołów lokalnych w państwach bałtyckich.

„Znamy kierunek, w jakim sytuacja się zmienia i czekamy na moment, kiedy będzie musiał zostać powstrzymany, w przeciwnym razie będzie kontynuowany” - stwierdził przewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), porównując Rosję do „dziecka, które testuje granice swoich rodziców, ciągle próbując zobaczyć, jak daleko może się posunąć”. Jednak „w pewnym momencie potrzebna jest zdecydowana ręka, która powie: dosyć!”.
CZYTAJ DALEJ

Uczniowie z jarosławskiego „Katolika” na Jasnej Górze

2025-09-23 09:29

archiwum szkoły

Uczestnicy forum

Uczestnicy forum

Uczniowie Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w XXIII Ogólnopolskim Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Świętymi bądźcie!
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję