Reklama

Niedziela Legnicka

Doświadczyć Żywego Boga

Niedziela legnicka 18/2019, str. 3

[ TEMATY ]

Spotkanie młodzieży

Ks. Waldemar Wesołowski

Blisko 400 osób spotkało się w sali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legnicy, by wspólnie modlić się, śpiewać, słuchać muzyki, świadectw i uczestniczyć w Eucharystii. Tak wyglądało tegoroczne spotkanie młodych diecezji legnickiej w Niedzielę Palmową.

Odkrywanie talentów

Tradycyjnie już spotkanie młodych poprzedziły warsztaty muzyczne, prowadzone przez krakowskich muzyków Pawła Bębenka i Huberta Kowalskiego. Zgromadziły one blisko 100 uczestników – chórzystów i muzyków, którzy wystąpili wspólnie na scenie, podczas uwielbienia i podczas Eucharystii.

Reklama

– Jesteśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania zarówno młodzieży, jak i duszpasterzy. Ponieważ z roku na rok poziom rośnie, rosną też nasze wymagania. Takie warsztaty to okazja do odkrycia nowych talentów, ale też wejścia w osobistą relację z Bogiem. Treści, które śpiewamy odnoszą się bowiem do Boga, zatem by dobrze je wyśpiewać i zagrać, trzeba poczuć Jego osobową obecność – podkreślają krakowscy muzycy.

Świadectwem swojej wiary podzielił się z młodzieżą Hubert Kowalski. W swoim wystąpieniu podkreślił, że Jezus to nie postać z historii, a chrześcijaństwo to nie zbiór takich czy innych idei. Jezus jest żywy, obecny wśród nas. Wspomniał, że jego droga nawrócenia dokonała się przez muzykę i osobiste doświadczenie żywego Boga we wspólnocie. Dlatego tymi wartościami dzieli się z innymi. – Moje doświadczenie spotkania z Jezusem wzywa do dawania świadectwa. Młodzież też powinna tym przeżyciem dzielić się z innymi – powiedział.

Czym jest adoracja

Ważnym punktem spotkania młodych była adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem, prowadzonym przez chór i orkiestrę. Wprowadzenia do tej modlitwy dokonał duszpasterz akademicki ks. Robert Bielawski. Podczas adoracji była też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Reklama

– Takie spotkanie to dla nas sposobność do naładowania akumulatorów życia. Udział w modlitwie, doświadczenie wspólnoty bardzo zmieniają życie. Zmieniają się dzięki temu nasze relacje rodzinne, z naszymi rówieśnikami. To również okazja, żeby oderwać się od szumu dnia codziennego i spędzić czas z Jezusem i innymi – mówią uczestnicy.

Dać świadectwo mocy

Siostry magdalenki, które przyjechały z młodzieżą z Jeleniej Góry, zauważają że po takich spotkaniach młodzież ma więcej zapału do działania w swoich środowiskach i w swoich parafiach. – Ważne jest, żeby tę energię mądrze wykorzystać, bo młodzi mają dużo energii i wiele dobrych pomysłów – podkreślają.

Eucharystii przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. – Liturgia Słowa uświadamia nam, że wszyscy jesteśmy uczniami w szkole Boga. Jesteśmy tutaj, by się uczyć, by dawać świadectwo działania i mocy Pana – mówił biskup legnicki. Podkreślił też, że wszyscy chrześcijanie są powołani, aby wejść w tę rzeczywistość, której doświadczył Jezus. – Jesteśmy dzisiaj tutaj po to, by otrzymywać światło i moc wchodzenia w tajemnicę życia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Jako chrześcijanie, jesteśmy nowym stworzeniem, które zna to, co jest poza bramami śmierci. Jesteśmy zaproszeni, by razem z Chrystusem przechodzić przez trudności, by ostatecznie zwyciężyć nie własną mocą, ale mocą Tego, za którym idziemy – podkreślił bp Kiernikowski.

Spotkanie młodych zakończyło się błogosławieństwem i uroczystym rozesłaniem.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica

2019-04-30 09:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Światło i życie

– Oj tam, oj tam, że jesteś nie nasz – mówi 21-letni Kacper i zachęca do wejścia do środka. Nieśmiały z natury, w końcu się decyduję. Kilka dni później idziemy do salki na spotkanie.

Na miejscu tłum młodych z kapłanem. Informuję go, że chciałbym napisać artykuł. – Witaj, bracie, cieszę się, że tu przyszedłeś – pozdrawia mnie niezwykle serdecznie, a ja, oszołomiony, wracam na miejsce. Saletyn zaczyna przemawiać, po czym wszyscy, chodząc między stołami chyba przez 2 godziny, składamy sobie życzenia. Niektórzy modlą się wspólnie. Jestem w szoku, dotąd myślałem, że młodzi wierzący to wymierający gatunek... Tak oto poznałem oazę Ruchu Światło-Życie w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Posiedzenie Rady Kardynałów

2021-09-22 17:15

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Rada Kardynałów

Vatican News

Wczoraj po południu odbyło się, w formie zdalnej, posiedzenie Rady Kardynałów. Papież Franciszek przedstawił refleksję na temat otwarcia prac najbliższego Synodu o synodalności.

Po zapoznaniu się z dwoma jego wystąpieniami uznanymi za kluczowe dla przemyśleń na następny synod, z 2015 r. z okazji 50. rocznicy ustanowienia Synodu Biskupów oraz skierowanej do wiernych diecezji rzymskiej w ubiegłą sobotę, Papież dał jasno do zrozumienia, że sednem refleksji nie jest jedynie pogłębienie tego czy innego tematu. Celem jest nauka takiego sposobu przeżywania Kościoła, które naznaczone jest na wszystkich poziomach wzajemnym słuchaniem i postawą duszpasterską, zwłaszcza w obliczu pokus klerykalizmu i sztywności. Wystąpienia różnych kardynałów dotyczyły niektórych aspektów, które sprawiają, że synodalność jest szczególnie potrzebna aby przezwyciężyć sekciarstwo i partykularne

CZYTAJ DALEJ

Siostry z Łagiewnik: nagrywają płytę i uwielbiają Boże Miłosierdzie

2021-09-23 12:32

Norbert Polak

Siostry modlą się przy akompaniamencie instrumentów

Siostry modlą się przy akompaniamencie instrumentów

W kaplicy klasztornej w Krakowie-Łagiewnikach 22 września odbył się wieczór uwielbienia Miłosierdzia Bożego – „Łagiewnicka 22” organizowany przez siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Siostry zapowiedziały wydanie płyty.

Siostry i świeccy modlili się o poznanie przez ludzi prawdy o Bożym dziecięctwie: – Pomóż nam, Duchu Święty, uświadomić sobie, kim naprawdę jesteśmy w oczach Wszechmogącego Boga, Ojca naszego, który jest w Niebie. Pomóż nam, Duchu Święty, abyśmy nie wątpili w Bożą dobroć, miłość i przebaczenie. Chcemy przychodzić z sercem pełnym zaufania. Ojcze, spraw, aby wszystkie dzieci, które najbardziej czują się poranione, niekochane i odrzucone, doświadczyły, kim jesteś, że jesteś miłością samą.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję