Reklama

Papieskie dziedzictwo

Niedziela Ogólnopolska 22/2019, str. 15

Piotr Adamczyk/Petrus Libri

Wielka Księga, licząca ponad 900 stron, powstała z okazji 40. rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II i 40. rocznicy jego pierwszej pielgrzymki do Polski

Wielka Księga, licząca ponad 900 stron, powstała z okazji
40. rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II
i 40. rocznicy jego pierwszej pielgrzymki do Polski

Wielka księga pt. „Myśli, sentencje i aforyzmy świętego Jana Pawła II” to monumentalne dzieło, które zawiera ponad 9 tys. wypowiedzi Papieża Polaka, wybranych z jego encyklik, homilii i przemówień. To wyjątkowy pomnik Jana Pawła II, który ma także drugi tytuł: Księga Jedności Narodu, ponieważ publikację tę wydano z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Reklama

Bogactwo księgi uświadamia nam, jak szerokie jest spektrum problemów, o których mówił Ojciec Święty. Mówił i nadal mówi, bo jego wypowiedzi są aktualne i stanowią klucz do zrozumienia wielu trudnych spraw naszej współczesności. Tematy najczęściej poruszane przez Jana Pawła II to m.in.: Bóg, Chrystus, chrześcijaństwo, człowiek, Eucharystia, Kościół, małżeństwo, Maryja, pokój, rodzina. Każdy z nich przybliża kilkaset cytatów.

Dzieło ukazało się w wykwintnej szacie edytorskiej i introligatorskiej w dwóch wersjach: jubilerskiej i klasycznej. Wersja jubilerska nawiązuje do średniowiecznego sposobu oprawiania ksiąg, z wykorzystaniem skóry, złoceń, srebrzeń i kamieni szlachetnych. Księga w wersji klasycznej ma tę samą treść i również nawiązuje do średniowiecznych inkunabułów, choć w skromniejszym wydaniu. Zarówno w jednej, jak i w drugiej wersji wyjątkowe piękno oprawy jest godne wyjątkowej treści. Więcej o tej ekskluzywnej księdze „Niedziela” pisała w numerze 20. z datą 19 maja 2019 r. (str. 22).

„Księga Jedności Narodu. Myśli, sentencje i aforyzmy świętego Jana Pawła II”. Wyd. Wejdźmy na Szczyt, Petrus Libri, Paulinianum. Więcej informacji i możliwość zamówienia na: www.wejdzmynaszczyt.pl , e-mail: wydawnictwo@wejdzmynaszczyt.pl .

2019-05-28 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mazowieckie: Kobieta zaczęła rodzić przed szpitalem; poród odebrał policjant

2021-09-23 09:48

[ TEMATY ]

noworodek

Karol Porwich

Policjant z Kozienic (Mazowieckie) odebrał poród. Pomógł kobiecie, która nie zdążyła dotrzeć do szpitala na czas i zaczęła rodzić w samochodzie na parkingu tuż przed lecznicą - poinformowała w czwartek rzeczniczka kozienickiej policji asp. Ilona Tarczyńska.

W środę wieczorem 30-letni st. sierż. Ireneusz Iwańczyk wykonywał obowiązki służbowe przed szpitalem w Kozienicach, gdy nagle usłyszał krzyk kobiety. Natychmiast wybiegł z radiowozu i podbiegł do auta stojącego na parkingu. Była tam przyszła matka, która właśnie zaczęła rodzić, i towarzyszący jej mąż.

CZYTAJ DALEJ

Anioł z Katynia

Niedziela Ogólnopolska 15/2021, str. 46-47

[ TEMATY ]

historia

Katyń

Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie

Zdjęcie ślubne młodej pary, Janiny i Mieczysława, na tle szybowca, 1939 r.

Zdjęcie ślubne młodej pary, Janiny i Mieczysława, na tle szybowca, 1939 r.

Pozostało po niej kilka zdjęć i czaszka. Janina Lewandowska, córka naczelnego dowódcy powstania wielkopolskiego gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego, to jedyna kobieta zamordowana w Katyniu.

O zbrodni katyńskiej pisze się najczęściej w kontekście masowej rzezi, ludobójstwa. Wśród tysięcy ofiar rzadko zatrzymujemy się na indywidualnym losie człowieka. Z Janiną Lewandowską jest inaczej, trudno bowiem przejść obojętnie wobec śmierci najsłabszej osoby – uczestnika dramatu, który rozegrał się w Katyniu.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: rozpoczęły się XXVI Targi Wydawców Katolickich

2021-09-23 14:33

[ TEMATY ]

książka

targi

Magdalena Mścichowska

Ponad 100 wydawców zgromadziły tegoroczne, 26. już Targi Wydawców Katolickich, które otwarte zostały uroczyście w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Tegoroczna edycja, przesunięta ze względu na pandemię, odbywa się w dniach 23-26 września w Arkadach Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. „Potrzebujemy dziś książek wartościowych, budzących nadzieję, wzajemną życzliwość i poczucie wspólnoty” – napisał prezydent RP Andrzej Duda w specjalnym przesłaniu, które odczytane zostało podczas otwarcia Targów.

Targi zainaugurował bp Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej, członek Papieskiej Rady Kultury. Odczytał też przesłanie, jakie na otwarcie Targów wystosował kard. Gianfranco Ravasi, prezydent Papieskiej Rady Kultury. Kard. Ravasi życzył wydawcom katolickim entuzjazmu w docieraniu do czytelników oraz czerpania inspiracji z takich postaci jak bł. kard. Wyszyński i Cyprian Kamil Norwid których dzielił i czas i charakter życiowego powołania ale łączyły głęboka wiara, patriotyzm i świadomość znaczenia kultury w życiu społeczeństw.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję