Reklama

Pod patronatem „Niedzieli”

Przewodnik dla adepta teologii

Co to jest grzech pierworodny? Czy wiara stoi w sprzeczności z nauką? Dlaczego Maryja jest tak ważna dla Kościoła? Czy jest możliwe zbawienie poza Kościołem katolickim?

Reklama

Książka ta nie jest pełnym teoretycznych analiz podręcznikiem dla adepta teologii katolickiej, ale przewodnikiem. O. Thomas J. White OP udowadnia, że formuła katolicyzmu jest ponadczasowa, a rozważania św. Ireneusza z Lyonu, św. Tomasza z Akwinu czy bł. Johna Henry’ego Newmana nie straciły przez wieki na aktualności i sile wyrazu. Autor, świadomy współczesnych realiów, opowiada o Kościele katolickim uczciwie i bez płytkiej łatwowierności. Przekonuje, że wiara nie jest wynikiem dziecinnej i naiwnej mentalności. Skutecznie rozprawia się z mitem, jakoby chrześcijaństwo nie mogło się obronić wobec najnowszych osiągnięć nauki. Pluralizm religijny, Tradycja i Magisterium, nieomylność, Trójca Święta, nauki przyrodnicze a Księga Rodzaju, prawo naturalne a łaska – to tylko niektóre z zagadnień, które o. White porusza na kartach książki.

„Światło Chrystusa. Wprowadzenie do katolicyzmu”, wydane przez wydawnictwo W drodze, to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby poznać lepiej Kościół katolicki. Dla tych, których dręczą pytania o kwestie zasadnicze, a może nigdy nie mieli w swoim otoczeniu kogoś, komu mogliby je zadać. Tutaj znajdą odpowiedzi.

Thomas Joseph White OP – urodził się w 1971 r., wstąpił do zakonu dominikanów w 2003 r. Doktor habilitowany teologii, dyrektor Instytutu Tomistycznego w Rzymie, autor licznych książek. Interesują go tematy związane z metafizyką tomistyczną i chrystologią oraz dialog ekumeniczny. Członek Papieskiej Akademii im. św. Tomasza z Akwinu. Mieszka w Rzymie.

Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów W drodze Spółka z o.o., ul. Kościuszki 99, 61-716 Poznań, tel.: + 48 61 852 39 62; + 48 61 850 47 52 lub: esprzedaz@wdrodze.pl .

2019-05-28 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Tato – bądź, prowadź, chroń”. Znane nazwiska zapraszają na Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-17 12:47

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Mat.prasowy

Już 19 września o godz. 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny, którego hasło przewodnie brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Ambasadorzy Marszu – artyści, dziennikarze, sportowcy, duchowni i osoby, które wspierają ideę Marszu, zapraszają na wydarzenie wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny i życie każdego człowieka.

W gronie ambasadorów Narodowego Marszu Życia są m.in. Zofia Klepacka, Barbara Nowak, Dawid Mysior, aktorzy Marcin Kwaśny i Dariusz Kowalski, redaktorzy Jan Pospieszalski, Paweł Chmielewski, Paweł Lisicki i Krystian Kratiuk. Narodowy Marsz dla Życia wspierają także dr Jacek Pulikowski, ks. Dominik Chmielewski SDB i ks. Tomasz Kancelarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Postawić wszystko na Maryję - "Archidiecezjanie na Jasnej Górze"

2021-09-17 19:46

ks. Łukasz Romańczuk

Abp Józef Kupny

Abp Józef Kupny

W ramach Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. abp Józef Kupny.

Licznie zgromadzeni duchowni, siostry zakonne i wierni, wsłuchując się w homilię, mogli usłyszeć słowa dotyczące Matki Bożej, w kontekście Jej osoby w wydarzeniach z Kany Galilejskiej. Nie zabrakło także odniesienia do ostatniej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz M. Elżbiety Róży Czackiej. - Prymas Tysiąclecia kochał to miejsce i które w czasach, gdy komuniście chcieli zniszczyć i uciszyć Kościół. Kiedy wydawało się, że nie ma dla Kościoła w Polsce żadnego ratunku, Prymas wszystko postawił na Maryję. Dziś mówi się, że nowy błogosławiony uratował Polskę przed potopem komunistycznego reżimu. Zrobił to odnawiając wiarę w naszym narodzie - podkreślił metropolita wrocławski.

CZYTAJ DALEJ

Apel Jasnogórski z udziałem wiernych Archidiecezji Wrocławskiej

2021-09-17 21:52

ks. Łukasz Romańczuk

bp Jacek Kiciński

bp Jacek Kiciński

Dziś Apel Jasnogórski prowadzony był przez ks. bp. Jacka Kicińskiego 

Z racji Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej w kaplicy Cudownego Obrazu obecni byli kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy z terenu naszej archidiecezji. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję