Reklama

Wiadomości

Pod patronatem „Niedzieli”

Kongres z polskim kodem

Kongres 590 nie bez powodu nazywany jest wydarzeniem z polskim kodem. Jego nazwa nawiązuje do prefiksu kodu kreskowego – owego 590 – którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie przedsiębiorstwa

Sukces trzech wcześniejszych edycji Kongresu 590 sprawił, że jest on określany jako najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarcze w Polsce. Jego 4. edycja odbędzie się w dniach 7-8 października br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Sprzyja temu otoczenie – wymieniona już G2A Arena, której imponujące architekturą wnętrze pozwala na przygotowanie różnorodnych co do formuły propozycji programowych, ale także bliskie sąsiedztwo innowacyjnego inkubatora technologicznego AEROPOLIS, którego obiekty tworzą Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny.

Kongres 590 zapowiada się rekordowo. Ubiegłoroczne „osiągi”: ponad 6 tys. uczestników i blisko 600 dziennikarzy z pewnością zostaną przekroczone. Wydarzenie jest unikalnym forum wymiany wiedzy, doświadczeń, idei i argumentów między przedstawicielami biznesu, nauki, polityki i administracji. To miejsce, gdzie o przyszłości rozmawiają politycy, eksperci, innowatorzy, praktycy biznesu, twórcy kultury i liderzy opinii.

Reklama

Program Kongresu obejmuje dziewięć bloków tematycznych: nowe wyzwania; klimat – energia – racja stanu; nowoczesny biznes: instytucje i relacje; potencjał 590; Polska – Europa – świat; międzypokoleniowa solidarność społeczna; nauka; zrównoważony system finansowy; strefa debat. Prelekcje, dyskusje panelowe, sesje networkingowe, spotkania kuluarowe, a także nowy, niekonwencjonalny format spotkań – specjalne fora tematyczne, dotyczące elektromobilności, gamingu czy handlu, to szansa, by nie umknął żaden z „gorących” tematów bieżącej debaty, toczącej się na styku polityki, ekonomii i życia społecznego.

W Jasionce nie zabraknie gości specjalnych ze świata. W tym roku będą to m.in. amerykański generał George F. Close – prezes SPECTRUM Group, zajmujący się tworzeniem innowacyjnych strategii rozwoju biznesu, motywacją i integracją zespołów ludzkich, stymulacją wzrostu wartości przedsiębiorstw, a także Thomas J. Lee – jeden z wizjonerów technologii blockchain, współtwórca i partner zarządzający Fundstrat Global Advisers.

Udział w Kongresie 590 zapowiedzieli premier Mateusz Morawiecki oraz liczni ministrowie rządu RP, jak również prezydent Andrzej Duda, który objął to wydarzenie patronatem honorowym, a 7 października o godz. 20, podczas uroczystej gali Kongresu 590, wręczy polskim przedsiębiorcom – podobnie jak w latach poprzednich – nagrody gospodarcze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

* * *

Reklama

W tym roku stawiamy na bardzo pogłębioną dyskusję o tym, co wynika z doświadczeń 30 lat wolnej Polski, 20 lat naszej obecności w NATO i piętnastolecia członkostwa w Unii Europejskiej. Będziemy rozmawiać m.in. o tym, jaka powinna być rola Polski w Europie, jak rozwijać gospodarkę, by sprostać rosnącym aspiracjom Polaków, a także w jaki sposób możemy wygrać dla Polski czas dynamicznych zmian geopolitycznych i kolejnej rewolucji przemysłowej.

Łukasz Oprawski, prezes spółki Kongres 590, organizatora wydarzenia

* * *

Propozycja dla młodych i odważnych

W ramach Kongresu 590 organizowany jest hackathon 590 GOLD BUG TROPHY. Zmagania młodych programistów odbywać się będą w dniach 6-8 października 2019 r. w AEROPOLIS – Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym. Temat: „Prywatność i bezpieczeństwo w sieci”. Finaliści zaprezentują swoje rozwiązania na sali plenarnej podczas obrad kongresu. Dla najlepszych przewidziano nagrody. Więcej na: hackathon.kongres590.pl

Szansa wzbogacenia dziedzictwa polskich twórców Enigmy – bezcenna!

2019-09-25 09:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Już nigdy nie będziesz sam“ – wielkie ewangelizacyjne święto

"Już nigdy nie będziesz sam“ – wielkie ewangelizacyjne święto na Hali Polonia w Częstochowie podczas IV Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji!

Tego nie mogliśmy przewidzieć! Choć IV Kongres Nowej Ewangelizacji trwa od czwartku, to jednak sobotnie spotkanie przerosło wyobrażenia organizatorów. Atmosfera wielkiego święta, połączona z radością w uwielbieniu i pełnego medytacji przebywania u stóp Pana. Adoracja, spowiedź, modlitwa wstawiennicza i Eucharystia, która zakończyła trwanie w kongresowym wieczerniku.

CZYTAJ DALEJ

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Pielgrzymkowe dziękczynienie

2021-09-18 16:21

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Akcji Katolickiej

Już po raz kolejny Akcja Katolicka z parafii św. Anny ze swoim duszpasterzem ks. Andrzejem Milczarkiem i grupą parafian udała się z okazji 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej na pielgrzymkę której trasa prowadziła przez ciekawe i historyczne miejsca z pięknymi zabytkami takie jak: Chęciny ( Jaskinia Raj ) , Łysą Górę ( klasztor Świętego Krzyża), Roztocze ze,, szlakiem szumów", Zwierzyniec ( kościół na wyspie pw. św. Jana Nepomucena ), Krasnobród ( Sanktuarium Nawiedzenia NMP z kapliczką objawień na wodzie ), Lublin, który zachwyca Starym Miastem, którego sercem jest zamek królewski z kaplicą św. Trójcy. Miejscami w których modliliśmy się w intencjach wszystkich dzieł ewangelizacyjnych naszej diecezji były: Kaplica Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Archikatedra i Bazylika oo. Dominikanów w Lublinie, Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej z cudowna figurka w Wąwolnicy. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Nałęczowie-miasto i uzdrowisko z którym związani byli S. Żeromski, B. Prus, H. Sienkiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję