Reklama

Drogowskazy

Patron

Jestem pod wielkim wrażeniem warszawskiej sesji Kongresu Ruchu „Europa Christi” na UKSW (22 października br.). W sposób szczególny oczekiwaliśmy na wykład kard. Stanisława Dziwisza pt. „Jan Paweł II patronem Europy i doktorem Kościoła” – w sytuacji, gdy otrzymaliśmy informację, że abp Stanisław Gądecki w imieniu Konferencji Episkopatu Polski przedłożył papieżowi Franciszkowi oficjalną prośbę, by zechciał ogłosić św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i współpatronem Europy. To ogromna radość dla całego Ruchu „Europa Christi”, również dla mnie – jako jego założyciela i moderatora. Gdy układamy programy poszczególnych kongresów, zawsze przyświeca nam myśl, że na pierwszym miejscu powinna być wizja św. Jana Pawła II. Papież Polak stał się patronem nie tylko naszych kongresów, ale również całego ruchu.

Reklama

Tematyka październikowego kongresu oscylowała wokół Karty Praw Rodziny. Ten doskonały dokument, proroczo przewidziany przez Jana Pawła II, został dany nie tyle biskupom, ile rządzącym w Europie i na świecie, by bazując na prawie przyrodzonym i oczywistości rozumowej, mogli uratować ludzkość przed straszliwą zapaścią zgotowaną jej przez bezbożną i ateistyczną ideologię gender.

Gdy dzisiaj słuchamy wypowiedzi Jana Pawła II, gdy wczytujemy się w myśli zawarte w jego dokumentach i publikacjach, nabieramy przekonania, że jest to postać, która może wspomóc działania ewangelizacyjne, mające na celu obronę chrześcijaństwa i wiary, a także moralności, na której straży stoi Dekalog. Kościół w Europie potrzebuje wielkiego patrona na dzisiejsze czasy, który będzie wyznaczał drogi uczonym i pasterzom, przewodzącym ludom i narodom Europy. Jan Paweł II jako patron Europy może się stać odniesieniem nie tylko dla chrześcijan Europy, ale również dla tych, którzy ustalają prawidła życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego.

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” – apelował Jan Paweł II w dniu inauguracji swojego pontyfikatu – 22 października 1978 r. Te słowa są obecne w całym nauczaniu Papieża Polaka. To zawołanie przyjął jako własne Ruch „Europa Christi”. Dlatego pragniemy zaprosić polskich katolików do dalszego składania podpisów z prośbą o to, by papież Franciszek ogłosił św. Jana Pawła II doktorem Kościoła i współpatronem Europy.

2019-10-29 12:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

Postawić wszystko na Maryję - "Archidiecezjanie na Jasnej Górze"

2021-09-17 19:46

ks. Łukasz Romańczuk

Abp Józef Kupny

Abp Józef Kupny

W ramach Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. abp Józef Kupny.

Licznie zgromadzeni duchowni, siostry zakonne i wierni, wsłuchując się w homilię, mogli usłyszeć słowa dotyczące Matki Bożej, w kontekście Jej osoby w wydarzeniach z Kany Galilejskiej. Nie zabrakło także odniesienia do ostatniej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz M. Elżbiety Róży Czackiej. - Prymas Tysiąclecia kochał to miejsce i które w czasach, gdy komuniście chcieli zniszczyć i uciszyć Kościół. Kiedy wydawało się, że nie ma dla Kościoła w Polsce żadnego ratunku, Prymas wszystko postawił na Maryję. Dziś mówi się, że nowy błogosławiony uratował Polskę przed potopem komunistycznego reżimu. Zrobił to odnawiając wiarę w naszym narodzie - podkreślił metropolita wrocławski.

CZYTAJ DALEJ

Apel Jasnogórski z udziałem wiernych Archidiecezji Wrocławskiej

2021-09-17 21:52

ks. Łukasz Romańczuk

bp Jacek Kiciński

bp Jacek Kiciński

Dziś Apel Jasnogórski prowadzony był przez ks. bp. Jacka Kicińskiego 

Z racji Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej w kaplicy Cudownego Obrazu obecni byli kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy z terenu naszej archidiecezji. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję