Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Oaza w maseczkach

Odbywają się wakacyjne turnusy oazowych rekolekcji. Nietypową formułę letniej formacji członków Ruchu Światło-Życie wymusiła epidemia.

Niedziela bielsko-żywiecka 29/2020, str. I

P.B.

Rejestracja uczestników w Aleksandrowicach

Rejestracja uczestników w Aleksandrowicach

W normalnych warunkach rekolekcje odbywają się zazwyczaj w przygotowanych do tego ośrodkach kościelnych, ewentualnie w przystosowanych do wypoczynku placówkach oświatowych. Pandemia pokrzyżowała jednak wakacyjne plany. Aby kontynuować oazowy cykl formacyjny przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa, rekolekcyjne spotkania zorganizowano w wybranych miejscach diecezji, m.in. w Bielsku-Białej, Cieszynie, Andrychowie, Kętach, Żywcu.

Reklama

Uczestnicy przyjeżdżali do wyznaczonych parafii na kilka godzin dziennie i brali udział w zajęciach. – W miejscach zamkniętych wszyscy noszą maseczki, zachowują odpowiedni dystans, mamy środek dezynfekujący – tłumaczy moderator ks. Tomasz Drabek, który w bielskiej parafii św. Maksymiliana Kolbego prowadził jeden z wakacyjnych turnusów oazowych rekolekcji. – Poszczególne turnusy zostały zorganizowane w miastach naszej diecezji, by łatwiej było dojechać uczestnikom. Młodzi przywożeni są przez rodziców albo przyjeżdżają komunikacją miejską – dodaje duszpasterz, zaznaczając, że w Aleksandrowicach spotykało się 36 oazowiczów, z którymi przez tydzień pod okiem moderatora pracowali animatorzy wraz z klerykami.

– Nie jest łatwo zawrzeć w kilkugodzinnym spotkaniu to wszystko, co normalnie dzieje się podczas całego dnia rekolekcji. Plan jest zatem bardzo napięty. Udało nam się zmieścić w tym czasie modlitwę, spotkania w grupach, namiot spotkania, Eucharystię, razem z przygotowaniem liturgicznym i muzycznym – powiedziała Karolina, jedna z animatorek prowadzących zajęcia. – Mamy mniej czasu na to, by się dobrze poznać, zintegrować, ale staramy się wykorzystać każdą wolną chwilę – dodaje jej koleżanka Martyna.

Wakacyjne rekolekcje oazowe mają na celu pogłębienie wiary poprzez formację w małych grupach.

2020-07-14 13:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Sercu Jezusa

2021-06-20 07:00

[ TEMATY ]

Serce Jezusa

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Obraz Serca Jezusowego w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie

Obraz Serca Jezusowego w Wyższym Seminarium Duchownym
w Częstochowie

Czerwiec to w Kościele miesiąc poświęcony szczególnie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Czy wiemy o nim to co najważniejsze? Oto 5 rzeczy, które przybliżą nas jeszcze bardziej do Serca naszego Pana!

1. Fragmenty z Pisma Świętego mówiące o Sercu Boga

CZYTAJ DALEJ

Kard. Müller członkiem Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej

2021-06-21 16:10

Studio Niedziela TV

Papież Franciszek na nowo obsadził wiele stanowisk w Najwyższym Trybunale Sygnatury Apostolskiej.

Jak poinformowano 22 czerwca w Watykanie, nowymi członkami zostali kardynałowie: Joseph William Tobin (Newark), James Michael Harvey z katedry św. Pawła za Murami, Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary oraz Mario Grech, sekretarz generalny Synodu Biskupów. Czas ich kadencji wynosi pięć lat.

CZYTAJ DALEJ

Wdzięczność za 56 lat kapłaństwa bp Antoniego Długosza

2021-06-21 19:35

[ TEMATY ]

Jasna Góra

kapłaństwo

bp Antoni Długosz

Karol Porwich/Niedziela

Za 56 lat kapłaństwa dziękowało dziś na Jasnej Górze sześciu księży jubilatów arch. częstochowskiej. Wśród nich biskup senior Antoni Długosz. - Chcemy wciąż służyć Bogu i ludziom, i czynić to w radości - podkreślał jubilat.

- Wdzięczność wyrażam Panu Jezusowi, że się dzieli tak wielkim darem z nami, bo głosimy Słowo Boże i przez nas Jezus udziela sakramentów świętych - powiedział bp Długosz. Żartobliwie dodał: „ kiedy mam spotkania z dziećmi zapominam ile mam lat i ile mam lat kapłaństwa. Dziękuję Panu Bogu, że jeszcze wiem, jak się nazywam i nie szukam Długosza”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję