Reklama

Niedziela Legnicka

Szkoły katolickie zapraszają (2)

Przed tygodniem zwracaliśmy uwagę na możliwość skorzystania z oferty edukacyjnej w szkołach katolickich, znajdujących się na terenie diecezji. Dziś kolejne podpowiedzi.

Niedziela legnicka 29/2020, str. V

ks. Piotr Nowosielski

Na korytarzu katolickiej szkoły w Jeleniej Górze

Na korytarzu katolickiej szkoły w Jeleniej Górze

Bolesławiec

W tym mieście znajduje się Zespół Szkół Zakonu Pijarów, obejmujący szkołę podstawową i liceum. O ile rekrutacja do szkoły podstawowej jest już zamknięta, można jeszcze skorzystać z możliwości podjęcia nauki w liceum, w klasie o profilu matematyczno-fizycznym i biologiczno-chemicznym.

Szkoły pijarskie, noszą imię ks. Stanisława Konarskiego, którego słusznie zwie się „wychowawcą narodu”. Mając takiego patrona, szkoła zaprasza w swoje progi uczniów, którzy podczas trwania nauki, objęci są integralnym wychowaniem, obejmującym wymiar cielesny, duchowy i intelektualny. Za tym idą propozycje dydaktyczne, formacja religijna, zasady życia i szczególna atmosfera szkoły. Za szkołą pijarską stoją ideały, które kadra nauczycielska stara się zaszczepiać w serca swoich wychowanków. Są nimi: szacunek dla własnej wiary i Kościoła, tolerancja wobec mniejszości narodowych i religijnych, szacunek dla pracy, dla prawa i praworządnej władzy, dla rodziców i innych autorytetów społecznych, uczciwość, godność własnej osoby, miłość i szacunek dla innych, praca nad sobą i dążenie do doskonałości, chrześcijańska hierarchia wartości, zasady etyki chrześcijańskiej, dbałość o nieustanny rozwój wiedzy, wierność przyrzeczeniom i zobowiązaniom, wolność odpowiedzialna, kultura osobista, wolność od nałogów, szacunek dla życia rodzinnego i miłości małżeńskiej, dla osób chorych i kalekich, dla kultury (muzyka, sztuka, malarstwo, itp.), umiejętność korzystania z masowej informacji.

Reklama

Więcej informacji na temat tej placówki znajdziemy pod adresem: www.pijarzy.boleslawiec.pl.

Jelenia Góra

W tym mieście funkcjonuje Publiczna Katolicka Szkoła św. Pankracego, obejmująca szkołę podstawową oraz liceum akademickie.

Dyrekcja szkoły podstawowej planuje otwarcie jednego oddziału klasy 1, a dodatkowo przyjmuje deklaracje przepisania dziecka do klas 2, 3 i 4.

Reklama

Są jeszcze wolne miejsca w obecnej klasie 7. Siedziba tej szkoły znajduje się w Jeleniej Górze-Cieplicach przy ul. PCK 23.

Liceum akademickie ma propozycję edukacji w zakresie szkoły średniej o profilach: matematyczno-fizyczno-informatycznym, biologiczno-chemicznym lub humanistycznym.

Siedziba liceum znajduje się w Jeleniej Górze, przy ul. Kopernika 1.

Szkoła powstała w 2012 r. jako pierwsza w powojennej historii Jeleniej Góry i regionu Karkonoszy publiczna szkoła katolicka, której całokształt działalności opiera się na systemie wartości chrześcijańskich, głoszonych przez Kościół katolicki. Realizując misję szkoły, kadra dydaktyczna umożliwia uczniom wszechstronny rozwój, aby stawali się dojrzałymi katolikami, Polakami, a przede wszystkim dobrymi ludźmi.

Informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły: www.szkola.pankracy.edu.pl.

Można też obejrzeć prezentację szkoły na YouToubie pt. Szkoła Wartości u św. Pankracego.

2020-07-14 13:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czarnek: jeżeli pojawi się wirus delta będziemy proponować rozpoczęcie roku szkolnego w trybie hybrydowym

2021-06-21 07:18

[ TEMATY ]

szkoła

Przemysław Czarnek

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Jeśli pojawi się wirus delta – indyjski i będzie bardzo groźny, to będziemy proponować rozpoczęcie roku szkolnego w trybie hybrydowym, ale na razie takiego zagrożenia nie ma - mówi Przemysław Czarnek, szef MEiN w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Czarnek został zapytany przez "DGP" o rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu w kontekście trwającej pandemii. "Scenariusze są takie, że jeśli pojawi się wirus delta – indyjski i będzie bardzo groźny, to będziemy proponować rozpoczęcie roku w trybie hybrydowym, aby całkowicie nie przechodzić do nauki stacjonarnej. Ale na razie takiego zagrożenia nie ma" - powiedział minister.

CZYTAJ DALEJ

Zakonnica z TikToka

2021-06-15 11:59

Niedziela Ogólnopolska 25/2021, str. 24-25

[ TEMATY ]

zakonnica

Karol Porwich/Niedziela

Jej filmiki na młodzieżowym serwisie biją rekordy popularności. Skąd pomysł na łączenie humoru z tematami wiary i co na to młodzi? Rozmawiamy o tym z s. Paulą Formelą, katarzynką z Olsztyna.

Damian Krawczykowski: W jednym z wywiadów zaznaczyła Siostra, że profil na TikToku, który Siostra prowadzi, jest duszpasterski, a nie prywatny.

S. Paula Formela: Jestem od jakiegoś czasu odpowiedzialna za duszpasterstwo młodzieży w naszym zgromadzeniu. To właśnie w ramach tego duszpasterstwa założyłam konto na TikToku. Początkowo nagrywałam filmiki sama, a od niedawna wciągam w to także młodzież i nagrywam „tiktoki” wspólnie z nią. Media kreują mnie jako siostrę robiącą furorę na TikToku, a mnie chodzi o coś zupełnie innego, nie chcę promować siebie.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Müller członkiem Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej

2021-06-21 16:10

Studio Niedziela TV

Papież Franciszek na nowo obsadził wiele stanowisk w Najwyższym Trybunale Sygnatury Apostolskiej.

Jak poinformowano 22 czerwca w Watykanie, nowymi członkami zostali kardynałowie: Joseph William Tobin (Newark), James Michael Harvey z katedry św. Pawła za Murami, Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary oraz Mario Grech, sekretarz generalny Synodu Biskupów. Czas ich kadencji wynosi pięć lat.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję