Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Wakacje z Bogiem

Okres wakacji to czas szczególnie cenny dla uczniów, którzy po kolejnym roku nauki pragną nabrać nowych sił.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 29/2020, str. I

Ks. Robert Gołębiowski

Dzieci z salezjańskich półkolonii podczas pobytu w Swobnicy

Dzieci z salezjańskich półkolonii podczas pobytu w Swobnicy

Tegoroczne wakacje mają szczególny wymiar, gdyż od dawna uczniowie nie mają kontaktu ze szkołą, a obowiązujące obostrzenia wpłynęły też na jakość organizowanych kolonii. Warto jednak docenić inicjatywy, które mają na celu umożliwienie najmłodszym – choć w minimalnej formie – spędzenia wakacji w godny sposób.

Salezjańskie półkolonie

Tradycyjnie postarali się o to księża salezjanie, którzy pracują w szczecińskim Zespole Szkół przy ul. Ku Słońcu. Od początku wakacji trwają tam półkolonie dla uczniów klas I-III. – Blisko sześćdziesięcioro dzieci codziennie w turnusach 2-tygodniowych może atrakcyjnie spędzić czas nie tylko na miejscu, lecz także w formie wyjazdowej – mówi ks. Piotr Krzywda SDB, opiekun.

Reklama

W pomieszczeniach szkoły dwaj klerycy salezjańscy oraz grono wolontariuszy każdego dnia dbają o to, by wszystkie dzieci czynnie spędzały czas przez uczestniczenie w licznych zabawach, konkursach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, seansach filmowych w szkole, a także w rywalizacji sportowej.

W poszukiwaniu Boga

Nieodłącznym elementem są wspólna modlitwa i odszukiwanie Boga w pięknie świata. Miałem możliwość spędzenia kilku chwil z całą grupą na wycieczce do Swobnicy, podczas której dzieci miały okazję przyjrzeć się życiu na wsi, pielęgnacji i hodowli zwierząt, a także nauczyć się pracy w ogrodzie warzywnym. Nie zabrakło wspólnej rozrywki w oratorium salezjańskim. Spontaniczna radość i uśmiech na twarzy świadczyły o bardzo wartościowym spędzaniu czasu wakacji.

Dużo jest takich inicjatyw w parafiach naszej archidiecezji. Niech przyczynią się one do tego, że po wielu miesiącach rozstania ze szkołą nasi uczniowie z chęcią powrócą we wrześniu do szkolnych ław.

2020-07-14 13:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Każda aborcja ma twarz konkretnej osoby

2021-06-15 11:59

Niedziela Ogólnopolska 25/2021, str. 10-11

[ TEMATY ]

aborcja

www.cudzycia.pl

Bohaterowie kampanii „Każde życie jest cudem” żyją z różnymi chorobami lub wadami genetycznymi, co nie stanowi przeszkody w doświadczaniu szczęścia, radości i miłości. Postanowiliśmy przytoczyć te cudowne historie, wielu takim jak oni bowiem aborcja nie pozwala nawet się narodzić.

Kiedy w październiku Trybunał Konstytucyjny uznał aborcję eugeniczną za niezgodną z polską konstytucją, ogromnie się ucieszyliśmy. Do tamtego momentu w Polsce każdego roku zabijano ponad 1000 nienarodzonych dzieci rocznie z powodu tego, że zdiagnozowano u nich wadę rozwojową, najczęściej zespół Downa. W końcu przestało to być możliwe. Ta radość szybko jednak wymieszała się ze smutkiem – rozpoczęły się bowiem protesty przeciwko wyrokowi, niemal każdy celebryta czuł się w obowiązku poprzeć je, a wielu Polaków poszło za ich przykładem.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne 2021

2021-05-31 13:54

diecezja. legnica

Czcigodni i Drodzy Prezbiterzy Diecezji Legnickiej!Nadszedł czas dorocznych zmian personalnych związanych z aktualnymi potrzebami duszpasterskimi i łączących się z posłaniem części kapłanów do wspólnot parafialnych w charakterze proboszczów lub wikariuszy. Wobec realiów naszej Diecezji w ostatnich latach coraz wyraźniej brzmią słowa Zbawiciela „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało” (Mt 9,35).

Nie jest to związane tylko z faktem, że obecnie w naszym Seminarium przygotowuje się do kapłaństwa jedynie 14 alumnów (dla porównania: w roku 2005 było ich 75). Do tego ogólnego radykalnego i stałego spadku liczby powołań do życia kapłańskiego dochodzą naturalne okoliczności, do których należy m.in. przechodzenie na emeryturę kolejnych pokoleń księży proboszczów, choroby czy śmierć oraz cały szereg innych przyczyn wykluczających konkretnych kapłanów z pełnowymiarowej posługi duszpasterskiej, czy wreszcie odejścia niektórych prezbiterów ze stanu kapłańskiego.W tej sytuacji z przykrością i z troską muszę stwierdzić, że nie jest możliwe posłanie do parafii takiej liczby księży, która w pełni by zaspokoiła potrzeby związane z posługą sakramentalną, duszpasterską i katechetyczną.

CZYTAJ DALEJ

Wdzięczność za 56 lat kapłaństwa bp Antoniego Długosza

2021-06-21 19:35

[ TEMATY ]

Jasna Góra

kapłaństwo

bp Antoni Długosz

Karol Porwich/Niedziela

Za 56 lat kapłaństwa dziękowało dziś na Jasnej Górze sześciu księży jubilatów arch. częstochowskiej. Wśród nich biskup senior Antoni Długosz. - Chcemy wciąż służyć Bogu i ludziom, i czynić to w radości - podkreślał jubilat.

- Wdzięczność wyrażam Panu Jezusowi, że się dzieli tak wielkim darem z nami, bo głosimy Słowo Boże i przez nas Jezus udziela sakramentów świętych - powiedział bp Długosz. Żartobliwie dodał: „ kiedy mam spotkania z dziećmi zapominam ile mam lat i ile mam lat kapłaństwa. Dziękuję Panu Bogu, że jeszcze wiem, jak się nazywam i nie szukam Długosza”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję