Reklama

Niedziela Częstochowska

Wielka Księga Łask

W roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, na kilkanaście dni przed 42. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, Tygodnik Katolicki Niedziela złożył na Jasnej Górze Wielką Księgę Łask otrzymanych za przyczyną świętego.

Niedziela częstochowska 41/2020, str. I

[ TEMATY ]

Wielka Księga Łask

Archiwum „Niedzieli”

Na Jasnej Górze składamy Wielką Księgę Łask jako wotum Polaków – mówił ks. Jarosław Grabowski

Na Jasnej Górze składamy Wielką Księgę Łask jako wotum Polaków – mówił ks. Jarosław Grabowski

Jej autorami są czytelnicy Niedzieli, którzy za pośrednictwem serwisu www.100jp2.niedziela.pl, uruchomionego z okazji Roku św. Jana Pawła II, wpisywali do niej swoje prośby i podziękowania kierowane przez wstawiennictwo świętego papieża Polaka.

Wiara

– Jako środowisko Tygodnika Katolickiego Niedziela chcemy u naszej Matki i głównej Redaktorki ożywiać i umacniać naszą wiarę. Dla nas, ludzi wiary, całe życie jest przeżywane z Bogiem na modlitwie. Modlimy się w szczęściu i w rozpaczy, w radości i smutku, dlatego składamy na ołtarzu narodu Wielką Księgę Łask – powiedział ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny Niedzieli, który 3 października przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Prośby i podziękowania

Reklama

Ksiądz Grabowski przytoczył wpis Krzysztofa z żoną: „Boże kochany, za pośrednictwem św. Jana Pawła II proszę o uzdrowienie naszego syna z poważnej choroby. Ponad 30 lat temu otrzymałem od Ciebie, Ojcze Święty, Twoje błogosławieństwo dla mojej rodziny. Bardzo proszę, interweniuj teraz”. Odczytał również słowa Aliny: „Ty, który ukochałeś dzieci i młodzież, wybłagaj u Ojca naszego łaskę wiary dla wszystkich moich dzieci. Ojcze Święty, dziękuję Ci za słowa: «Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali!»”. One były i nadal są najważniejszym drogowskazem. Szczególnie wtedy, gdy przychodzi trud, zniechęcenie, zmęczenie i chęć poddania się. Dziękuję Bogu, że mogłam żyć w czasach Twojego pontyfikatu”.

Księga zawiera ponad 100 świadectw i próśb.

Podziel się cytatem

– Inni zwracają się do papieża słowami: „moja podporo”, „mój autorytecie”. Jest tak wiele próśb i jeszcze więcej podziękowań. Na ręce ojców paulinów, stróżów Jasnej Góry, chcemy złożyć tę księgę jako wotum Polaków – zaznaczył redaktor naczelny Niedzieli.

Widzialny Niewidzialny

Jak zauważył, „zawsze możemy liczyć na naszą Matkę, Maryję, ale wiemy, że również w świętych, naszych orędownikach, niewidzialny Bóg ukazuje nam naocznie swoją obecność”. – W każdej życiowej sytuacji potrzebujemy wsparcia i o to wsparcie św. Jana Pawła II tak bardzo prosimy – dodał.

Reklama

– W roku 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II Tygodnik Katolicki Niedziela czuje się szczególnie zobowiązany do podjęcia działań, aby zwłaszcza nowe pokolenie pamiętało o wielkim Polaku – orędującym u Bożego tronu w naszych troskach i potrzebach – podkreślił ks. Mariusz Frukacz, redaktor i dziennikarz Niedzieli.

Eucharystia została odprawiona we wszystkich intencjach zapisanych w Wielkiej Księdze Łask. W wersji elektronicznej jest dostępna na stronie: www.100jp2.niedziela.pl .

2020-10-07 12:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Niedziela” złożyła na Jasnej Górze Wielką Księgę Łask

W roku 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, 3 października, na kilkanaście dni przed 42. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, Tygodnik Katolicki „Niedziela” złożył podczas Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze Wielką Księgę Łask otrzymanych za przyczyną św. Jana Pawła II.

Jej autorami są czytelnicy „Niedzieli” z Polski i zagranicy, którzy za pośrednictwem serwisu www.100jp2.niedziela.pl wpisali do niej swoje prośby i podziękowania kierowane przez wstawiennictwo świętego papieża Polaka. W serwisie można również przeczytać księgę w wersji elektronicznej.

CZYTAJ DALEJ

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem

2021-09-21 11:16

[ TEMATY ]

Fatima

Materiał prasowy

Światowej sławy tenor Andrea Bocelli użyczył swojego głosu w najnowszej produkcji opowiadającej o objawieniach maryjnych w Fatimie. Premierową pieśń „Gratia Plena” można usłyszeć na zakończeniu filmu pt. „Fatima”, który trafi do kin w całej Polsce już 1 października.

„Nie pierwszy raz współpracuję przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu. Jednak ten projekt jest inny, ponieważ film jest bliski memu sercu i zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem. Odwiedziłem to święte miejsce tylko raz, ale wywarło na mnie ogromne wrażenie, ponieważ znałem historię zdarzeń z Fatimy jeszcze z czasów dzieciństwa. Znowu się tam znalazłem tym razem śpiewając, co było dużym przeżyciem. Musimy zdać sobie sprawę, że Matka Boża przychodzi nam z pomocą. Jest przy nas, ukazuje się i przekazuje wiadomości, które powinniśmy wziąć sobie do serca” - mówił Andrea Boccelli podczas pracy nad utworem.

CZYTAJ DALEJ

Adoracja to obecność

2021-09-21 20:21

Karol Porwich/Niedziela

„Chrystus w konsekrowanej hostii jest obecny, i my - adorując tę hostię – jesteśmy obecni. Niczym Maryja i Jan stajemy pod krzyżem Pana, czerpiąc siłę z Jego błogosławionej ofiary”- mówił bp Adrian Galbas. Biskup pomocniczy diecezji ełckiej przewodniczył Mszy św. w gołdapskiej konkatedrze pw. NMP Matki Kościoła rozpoczynającej peregrynację Monstrancji z Medjugorie.

Od wtorku 21 września w gołdapskiej konkatedrze pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła jest możliwość adoracji Jezusa Eucharystycznego w Monstrancji z Medjugorje. Monstrancja będzie w Gołdapi do środy 29 września a docelowo zostanie wkomponowana w Ołtarz Adoracji w Medjugorje.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję