Reklama

Niedziela Legnicka

Modlitwa za przyszłe mamy

12 grudnia obchodziliśmy wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe. Jest Ona Patronką życia poczętego.

Niedziela legnicka 52/2020, str. VIII

[ TEMATY ]

macierzyństwo

Jakub Zakrawacz

Modlitwie za przyszłe matki przewodniczyli duszpasterze parafii

Modlitwie za przyszłe matki przewodniczyli duszpasterze parafii

W tym dniu w parafii św. Joachima i Anny w Legnicy odprawiona została Msza św. w intencji życia poczętego. Na zakończenie specjalne błogosławieństwo otrzymały kobiety spodziewające się dziecka.

W intencji życia

Modlitwa w intencji życia w tej parafii trwa od wielu lat. Jak mówi proboszcz ks. Marian Zieja, w każdą pierwszą sobotę miesiąca zamawiana jest Msza św. w intencji ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Gromadzą się na niej również rodzice, którzy modlą się za swoje dzieci w Różańcu Rodziców. Każda Eucharystia kończy się modlitwą do Matki Bożej w intencji obrony życia, a także o łaskę nawrócenia dla wszystkich dopuszczających się grzechu aborcji.

Kosz róż

Reklama

Sobotnia modlitwa zgromadziła nie tylko wiernych, którzy zazwyczaj przychodzą na Mszę św., ale także przyszłe mamy, członków Odnowy w Duchu Świętym i członków Różańca Rodziców. Choć w kościele były tylko dwie panie w stanie błogosławionym, to kilkanaście kolejnych łączyło się ze wszystkimi duchowo, pozostając w swoich domach, ze względów bezpieczeństwa. O ich łączności w modlitwie przypominał kosz czerwonych róż, na których dołączone były kartki z ich imionami.

O szacunek dla życia

Ta modlitwa w kontekście wydarzeń na ulicach polskich miast, miała szczególne znaczenie. W homilii ks. Waldemar Wesołowski, który przewodniczył Mszy św., przypomniał najważniejsze fakty związane z objawieniami w Guadalupe. To właśnie w Meksyku Matka Boża, jako brzemienna, ukazała się indianinowi. Na tym miejscu powstała świątynia, która do dziś gromadzi największe rzesze czcicieli Maryi. Objawienie się Matki Jezusa położyło kres pogańskim kultom, podczas których składano tysiące ofiar z ludzi. Ukazanie się Matki Bożej umocniło wiarę w świętość życia, które jest najcenniejszym darem Boga. Podkreśliło także rolę i świętość rodziny.

Ukazanie się Matki Bożej w Guadalupe umocniło wiarę w świętość życia, które jest najcenniejszym darem Boga.

Podziel się cytatem

Kaznodzieja zaznaczył, że w dzisiejszym świecie, w którym popełnia się tak wiele aborcji, eutanazji, konieczne jest zwrócenie uwagi na fakt, że człowiek nie jest panem życia i śmierci. Przypomniał słowa papieża Jana Pawła II, który mówił, że naród, który zabija własne dzieci, nie ma przyszłości. Również papież Polak mówił, że jeśli naruszy się prawo człowieka do życia, godzi się w cały ład moralny.

Reklama

Ks. Waldemar przytoczył także wypowiedzi papieża Franciszka, który wielokrotnie apelował o szacunek dla życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Zwraca on uwagę m.in. na to, że nie da się pogodzić słusznej troski człowieka o ochronę środowiska, z jednoczesną zgodą na aborcję czy eutanazję.

Na zakończenie kapłan przypomniał scenę nawiedzenia św. Elżbiety, kiedy to brzemienna Maryja wnosi radość do domu przyszłej mamy Jana Chrzciciela. – Przyjęcie Maryi i Jezusa w naszych rodzinach i domach też niech będzie źródłem nadziei, radości i szczęścia – powiedział. Odmówiono modlitwę za wszystkie kobiety spodziewające się dziecka i udzielone zostało uroczyste błogosławieństwo.

2020-12-19 20:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gramy dla mamy i pomagamy

Niedziela sosnowiecka 23/2016, str. 5

[ TEMATY ]

koncert

macierzyństwo

Agnieszka Raczyńska-Lorek

Wśród publiczności był bp Grzegorz Kaszak

Wśród publiczności był bp Grzegorz Kaszak

5. edycja koncertu charytatywnego pod hasłem „Gramy dla mamy” rozpoczęła się w prawdziwie letni, poniedziałkowy wieczór 23 maja. Gorąco było nie tylko na zewnątrz, ale również w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu – z powodu niezwykłych przeżyć, emocji i wrażeń

Koncert rozpoczął krótki film przedstawiający mieszkanki Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu oraz ich życiowe dramaty. Potem na scenę wyszedł konferansjer ks. Paweł Sobierajski, który powitał zaproszonych gości oraz wierną publiczność. Wśród gości koncertu znaleźli się m.in.: bp Grzegorz Kaszak, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński i wicedyrektor Caritas Polska ks. Marek Dec.

CZYTAJ DALEJ

Obraz Jasnogórski znów na szlaku nawiedzenia

2021-08-01 15:04

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

Archiwum

Nie ma ważniejszej sztafety jak sztafeta ludzi ochrzczonych. Prosimy Cię Maryjo, żebyśmy ogień wiary, nadziei i miłości ponieśli w nowe czasy – mówił podczas uroczystej Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Literackiej w Buku bp Szymon Stułkowski. W archidiecezji poznańskiej wznowiono peregrynację Ikony Jasnogórskiej po Polsce, przerwaną ze względu na pandemię.

Przez dziewięć miesięcy Obraz Jasnogórski przebywał w kaplicy sióstr elżbietanek w Poznaniu. 1 sierpnia ponownie rozpoczęło się nawiedzenie, dwukrotnie przerwane ze względów sanitarnych. „Gorąco modlę się, żebyśmy mogli trwać w tym nawiedzeniu, żeby Maryja mogła przechodzić od parafii do parafii i otwierać serca” – mówił bp Stułkowski.

CZYTAJ DALEJ

Ku czci św. Filomeny

2021-08-03 18:28

Marzena Cyfert

Sanktuarium św. Filomeny

Sanktuarium św. Filomeny

W sanktuarium św. Filomeny w Gniechowicach trwa nowenna przed wspomnieniem liturgicznym świętej. Nabożeństwo odbywa się o godz. 18.

Sanktuarium w Gniechowicach jest jedyną w Polsce parafią pw. św. Filomeny. Przybywa tutaj wielu pielgrzymów z całego kraju i z zagranicy. Największym wydarzeniem jest sierpniowy odpust. W tym roku odbędzie się on w sobotę 7 sierpnia o godz. 11. Sumie odpustowej przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. dr Bogdan Michalski, który całe swoje życie spędził na misjach w Peru i na Ukrainie, pełnił funkcję Sekretarza Krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych i Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, autor książki „Święta Filomena - Patronka Żywego Różańca”

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję