Reklama

Niedziela Rzeszowska

Boże zaproszenie

Chrystus, Wcielony Syn Boży od samego początku swej ziemskiej misji zapraszał wszystkich, którzy Go szukali i na Niego czekali, aby przyszli do Niego.

Niedziela rzeszowska 1/2021, str. I

[ TEMATY ]

Orszak Trzech Króli

Ks. Tomasz Nowak

Orszak Trzech Króli w Rzeszowie 2020 r.

Orszak Trzech Króli w Rzeszowie 2020 r.

Spełniał proroctwo Izajasza, który wieki przed Jego przyjściem na świat pisał: „On dodaje mocy zmęczonemu i pomnaża siły omdlałego. Chłopcy się męczą i nużą, chwieją się słabnąc młodzieńcy, lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą” (Iz 40, 28-31). Nowonarodzony Jezus stał się więc wcielonym „Bożym zaproszeniem”, skierowanym do wszystkich ludzi. Stał się rozbłyskającym światłem, które rozprasza ciemności i wskazuje drogę.

Reklama

Przychodzili do Niego pasterze i ci, którym oni zanieśli dobrą nowinę o Nowonarodzonym Mesjaszu. Przychodzili biedni i bogaci, z bliska i z daleka. Przychodzili, jak Mędrcy ze Wschodu, mimo że trzeba było pokonać długą i trudną drogę. Chcieli Go spotkać, chcieli zobaczyć w Nim światło, by móc za Nim podążać przez życie. Chcieli doświadczyć Bożej Miłości, która ich umocni, napełni radością i nada sens ich ziemskiej wędrówce.

Dostrzec Zbawiciela dzisiaj

Za nami rok trudnych doświadczeń – ograniczeń, lęku, izolacji i samotności. Rok, który wielu z nas odebrał radość życia, przyniósł wiele obaw, niepokoju, oddalił od Boga i innych ludzi, nawet tych najbliższych. Tak wielu pośród nas nie ma już sił i czuje się tak, jakby ktoś podciął im skrzydła. Pośród tych ciemności na nowo jednak zabłysło dla nas mocne światło, które może wskazać drogę. Dzieciątko Jezus przypomniało nam o zaproszeniu, abyśmy szukali i odnajdowali Boga, który chce nas „pokrzepić”, dodać sił i pomóc szeroko rozwinąć skrzydła.

Po roku trudnych doświadczeń podnieśmy głowy i z radością i odwagą idźmy w Nowy Rok.

Podziel się cytatem

Tego roku, kiedy wszystko jest inne, inna będzie również kolędowa wizyta duszpasterska, a właściwie jej nie będzie. Nie będzie kolorowych pochodów Trzech Króli, które od kilku już lat tak hucznie, radośnie i coraz tłumniej przetaczały się ulicami naszych miast i wsi. Ale zamiast tego usłyszymy zaproszenie, abyśmy jak pasterze i jak Mędrcy ze Wschodu przyszli do żłóbka. W ciszy i rozmodleniu wraz z duszpasterzami oddali pokłon Dziecięciu i dostrzegli w Nim Zbawiciela. Abyśmy przyjęli do swego życia Boże błogosławieństwo, które nas umocni. Podnieśli głowy i z radością, i odwagą „inną drogą” szli przez Nowy Rok. Nawet jeśli będzie on przypominał „ciemną dolinę”, nie będziemy musieli bać się żadnego zła, bo On jak dobry Pasterz będzie z nami, będzie nam towarzyszył, aby oświetlać nam drogę, aby nas bronić i wspierać (por. Ps 23).

2020-12-28 16:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powrócimy za rok!

Niedziela świdnicka 1/2021, str. I

[ TEMATY ]

Orszak Trzech Króli

FB Jan Jaśkowiak

Zeszłoroczny Orszak Trzech Króli w Świdnicy zgromadził ponad 6 tys. wiernych

Zeszłoroczny Orszak Trzech Króli w Świdnicy zgromadził ponad 6 tys. wiernych

W trosce o zdrowie uczestników Orszaku Trzech Króli, organizatorzy tego wydarzenia w mieście biskupim podjęli decyzję o odwołaniu najbliższej edycji barwnego korowodu.

Podobnie sytuacja ma się w innych miejscowościach diecezji świdnickiej.

CZYTAJ DALEJ

Iran: czy mistrz olimpijski jest terrorystą islamskim?

2021-07-28 09:12

[ TEMATY ]

terroryzm

Tokio 2020

RSI Sport/screen

Javad Foroughi

Javad Foroughi

Duże emocje w samym Iranie i poza jego granicami wywołało mistrzostwo olimpijskie strzelca z tego kraju 41-letniego Javada (Dżawada) Foroughiego w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego z odległości 10 metrów. Wielkiej radości i dumie mieszkańców Republiki Islamskiej z osiągnięcia swego rodaka towarzyszą nie mniejsze protesty społeczne w wielu miastach, a także zarzuty pod jego adresem, zwłaszcza ze strony obrońców praw człowieka z powodu zaangażowania nowego mistrza olimpijskiego w działalność terrorystyczną w szeregach tzw. Strażników Rewolucji (pazdaranów). On sam mówił w maju br. o swym udziale jako pielęgniarza w wojnie w Syrii w rejonie Palmyry.

Zloty medalista, który 11 września skończy 42 lata, jest pielęgniarzem, zatrudnionym w stołecznym szpitalu Baqiytallah. Jak sam powiedział po dekoracji medalowej, pracuje „na pierwszej linii” walki z koronawirusem, którym zresztą zaraził się, i to dwukrotnie. Najpierw musiał przejść kwarantannę, po czym wyzdrowiał, wrócił do pracy i wznowił treningi, ale po kilku miesiącach ponownie się zaraził wirusem i przez ponad miesiąc nie mógł się przygotowywać do igrzysk.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Jastrzębski: kard. Wyszyński i matka Czacka to współcześni prorocy

2021-07-29 00:33

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

beatyfikacja

matka Elżbieta Czacka

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Mieszkańcy Warszawy modlili się o dobre owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

Mszy św. przewodniczył ks. dr Jerzy Jastrzębski, a koncelebrowali: o. dr Gabriel Bartoszewski OFMCap, ks. Tadeusz Sowa, ks. Eugeniusz Leda i ks. Michał Kotowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję